logo

Nodokļu ieņēmumiem no izmaksātām dividendēm jānonāk pašvaldību rīcībā

25.07.2013 Pašvaldībās

24. jūlijā, Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) frakcijas un valdes kopsēdē notika tikšanās ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētāju Andri Jaunsleini, kurā tika panākta vienošanās, ka Latvijas Pašvaldību savienība ir gatava atbalstīt īpašas nodokļu sistēmas izveidi Latvijas pierobežu novados un kopīgiem spēkiem rast priekšlikumus likumdošanas iniciatīvām. Tika saņemts arī atbalsts iekasēto nodokļu no izmaksātajām dividendēm novirzīšanai pašvaldību budžetiem.

Tikšanās laikā tika diskutēts par aktualitātēm Latvijas pašvaldībās un meklēti risinājumi uzņēmējdarbības veicināšanai reģionos. Politiķis un NA Saeimas deputāts Romāns Naudiņš izteica priekšlikumu Andrim Jaunsleinim, ka valsts ieturētajam 10% nodoklim no izmaksātām dividendēm pilnībā vai daļēji vajadzētu nonākt tās pašvaldības rīcībā, kurā nodokļa maksātājs ir deklarējis savu dzīvesvietu. R. Naudiņš norādīja, ka šādā veidā uzņēmējs, kurš maksā nodokli, zinātu, ka nauda nonāk viņa pilsētā vai novadā. Tas arī motivētu uzņēmējus izmaksāt sev dividendes, jo to izlietojums pašvaldības vajadzībām būtu uzskatāmāks, piemēram, ieguldījums infrastruktūrā vai sociāliem jautājumiem. Tikšanās laikā tika pausts viedoklis, ka šī brīža nodokļu politika nav motivējoša pašvaldībām attīstīt savās teritorijās uzņēmējdarbību. Tika izteikts priekšlikums, ka arī Uzņēmumu ienākuma nodokļa daļai būtu jānonāk pašvaldību rīcībā.

Romāns Naudiņš arī uzsvēra, ka pierobežas novados, kuri robežojas ar Krieviju un Baltkrieviju (Eiropas Savienības ārējā robeža), būtu pilotprojekta veidā jāizveido par īpaši atbalstāmu teritoriju, kurā tiktu samazināti nodokļi uzņēmējdarbībai, tai skaitā darbaspēka nodoklim. Tāpat tiktu veikti citi pasākumi, lai pierobežas novados attīstītu uzņēmējdarbību un veidotos darbavietas. Piemēram, pierobežas novadi varētu saņemt Eiropas Savienības struktūrfondu atbalstu uzņēmējdarbībai ar maksimālu intensitātes atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Laila Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
tālr. 29298205
e-pasts: ozolina2015@gmail.com

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.