logo

Ogrē ieradušies bērni no Ukrainas

26.10.2015 Pašvaldībās

Sestdien, 24.oktobrī, Ogrē ieradās skolēni no Čerņigovas, lai piedalītos starpvalstu nometnē “Daba dziedē”.

Čerņigova ir Ogres novada sadraudzības pilsēta Ukrainā. Ogres novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Vides aizsardzības fondu un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalstu organizē nometni bērniem, kuru ģimenes ir cietušas Austrumukrainas militārajā konfliktā.

Lidostā “Rīga” 15 Čerņigovas skolu skolēnus un 5 pieaugušajiem, kuru pavadībā bērni ieradušies Latvijā, sagaidīja Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis, novada pašvaldības Attīstības departamenta Projektu nodaļas vadītāja Aija Romanovska un Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūras “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra” direkotre Ieva Kraukle, kurai ir uzticēti nometnes “Daba dziedē” vadītājas pienākumi.

E.Helmanis ir ieguldījis ne mazums pūļu, lai šāda nometne Ogrē varetu notikt. “Organizējot šo nometni, mēs apliecinām savu atbalstu ukraiņu tautai un palīdzam citas valsts iedzīvotājiem grūtā brīdī. Esmu ļoti pateicīgs VARAM, īpaši ministram Kasparam Gerharda kungam, un Vides aizsardzības fondam par finansiālo atbalstu. Iniciatīvu organizēt nometni Ogrē atbalstīja arī Nacionālās apvienības valde. Manuprāt, bērni pie mums jutīsies lieliski un, pateicoties Latvijas skaistajai dabai un mūsu sirsnīgajai un draudzīgajai uzņemšanai, kaut nedaudz varēs atgūties no militārā konlikta raadītajām ciešanām un psihoģiskajiem pārdzīvojumiem,” saka E.Helmanis, vēlot nometnes dalībniekiem – gan skolēniem, gan pieaugušajiem – patiesi brīnišķīgu nedēļu Ogrē un Latvijā, daudz jauku iespaidu un, protams, jaunus draugus Ogrē.

Nometnes vietu novada pašvaldība izraudzījās, veicot iepirkumu un par piemērotāko atzīstot “Turbas” Turkalnē, Tīnūžu pagastā, kur, tūdaļ pēc ierašanās, visi iekārtojās ērtajās istabās.

Svētdien, 25.oktobrī, Ogres Zilajos kalnos notiks sporta pasākums – rudens kross, kurā aicināti piedalīties visi aktīvās atpūtas cienītāji. Nometnes organizatori Čerņigovas skolēniem no plkst. 11 līdz 13 ieplānojuši vēl citas aktivitātes brīvā dabā Ogres Zilajos kalnos – izjādes ar zirgu, vizināšanos ar laivu ūdenskrātuvē, spēles un rotaļas, iepazīšanos ar dabas parka floru un faunu. Savukārt plkst. 13 pie Dubkalnu karjera ūdenskrātuves nometnes dalībnieki un ogrēnieši tiksies tikties sadraudzības piknikā.

Svētdienas pievakarē Čerņigovas skolēni darbosies radošajās darbnīcās, pēc tam sekos kino vakars kopā ar Ogres 1.vidusskolas skolēnu pašpārvaldes jauniešiem.

Pirmdien, 26.oktobrī, čerņigovieši Ogres novada pašvaldībā tiksies ar pašvaldības domes vadību, pēc tam dosies iepazīt Lielvārdes novadu.

Nometne ilgs visu nākamo nedēļu un beigsies 1.novembrī.

 

Projekts tiek līdzfinansēts (80%) no valsts budžeta programmas “Vides aizsardzības fonds” un Ogres novada pašvaldības budžeta.

Foto Visi foto

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.