logo

Par atlaidēm dzimtas mājoklim, kurā dzīvo ģimenes ar bērniem

25.05.2017 Ieva Holma

Rīgā ir daudz jauno ģimeņu, kurām nav sava īpašuma, bet tās dzīvo savu vecāku vai vecvecāku īpašumos, tomēr par šiem īpašumiem nav iespējams saņemt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi. Saeima šī gada aprīlī jau pieņēma likuma grozījumus, kas paredz atlaides piešķirt arī augšupējo radinieku īpašumiem, kuros dzīvo daudzbērnu ģimenes. Rīgā atlaides šobrīd var saņemt tikai tās ģimenes ar bērniem, kurām ir savs īpašums. Nacionālās apvienības ieskatā Rīgas pilsētai vajadzētu sniegt atbalstu visām ģimenēm, tāpēc būtu jāpaplašina atlaižu saņēmēju loks.

Ja faktiski īpašumā dzīvo vairākas paaudzes, kuru vidū aug mazi bērni, bet īpašums pieder augšupējiem radiniekiem, nodokļu atlaidi nav iespējams saņemt. Tai pašā laikā visa ģimene ir tā, kas kopīgi uztur mājsaimniecību, maksā nodokļus no kopējā ģimenes budžeta.

23. maija Rīgas domes sēdē sniedzu priekšlikumu piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi personai, kuras lejupējā radinieka ģimenē aug bērni, un ja visiem ir kopīgi deklarēta dzīvesvieta:

  • trīs vai vairāk bērni – 80%;
  • divi bērni – 60%;
  • viens bērns – 40%.

Mēs vēlamies, lai pilsēta būtu pretimnākoša ģimenēm ar bērniem tās plašākajā nozīmē, lai tās varētu turpināt dzīvot un kopt savas dzimtas mājas, un lai nodokļu slogs nekļūtu nepanesams.

 

Ieva Holma
Rīgas domes deputāte

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.