logo

Par dalību citas partijas veidošanā TB/LNNK izslēdz Jāni Bordānu un NA atsauc viņu no tieslietu ministra amata (35)

01.11.2013 Valdībā

Nacionālā apvienībā ietilpstošā partija „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK šodien valdes sēdē pieņēmusi lēmumu izslēgt no partijas Jāni Bordānu. TB/LNNK valde uzskata, ka tieslietu ministra J. Bordāna faktiskā darbība liecina par dalību cita politiskā spēka veidošanā, kas nav savietojams ar atrašanos TB/LNNK.

Ar tieslietu ministru J. Bordānu vairāku mēnešu garumā risinājušās sarunas par viņa turpmāko politisko darbību. Nacionālās apvienības (NA) pārstāvji vairākkārt uzsvēruši, ka Bordāna atrašanās biedrībā „Demokrātiskie patrioti”, kas paziņojuši par jaunas partijas veidošanu, nav normāla situācija. Politiķis arī atteicies dot solījumu, ka gaidāmajās Saeimas vēlēšanās nekandidēs no kāda cita politiskā spēka. Ņemot to vērā, TB/LNNK valde lēmusi par J. Bordāna izslēgšanu.

Laikā, kad Nacionālā apvienība pabeidz patriotisko spēku konsolidācijas procesu, situācija, kurā viena no apvienības publiskajām amatpersonām veido jaunu partiju, ir neloģiska un absurda.

Līdz ar to NA vērsusies pie premjera Valda Dombrovska un informējusi par plāniem atbilstoši koalīcijas līgumam atsaukt tieslietu ministru. Tāpat NA paziņo, ka Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule, kura šobrīd pilda biedrības „Demokrātiskie patrioti” valdes priekšsēdētājas pienākumus, vairs nav uzskatāma par apvienības pārstāvi.

NA uzskata, ka jaunu partiju veidošana īsi pirms vēlēšanām sadrumstalo nacionāli domājošo pilsoņu spēkus, un var stiprināt Saskaņas centra pozīcijas.

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
tālr. 29298205
e-pasts: ozolina2015@gmail.com

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Māra Krontāle

  07.11.2013 22:46

  Izlasīju Ir - Sprances interviju ar Bordānu. NA valdei ir vērts ieklausīties un padomāt, izlasot ne tikai interviju, bet arī komentārus. Ceru, ka viņi to dara. Lai man piedod NA, jo visu mūžu, ko esmu pavadījusi atjaunotajā Latvijā, esmu balsojusi par nacionāļiem, bet šobrīd kļūstu bažīga, vai tik apvienībā neveidojas kartējais ekonomiskais grpējums.

  • Jānis Iesalnieks

   07.11.2013 22:50

   Jā, vairāk vajag lasīt Vienotības iknedēļas pielikumu, kas pieslēdzas vienmēr, kad parādās izdevība nogānīt NA. Smadzeņu skalošana viņiem padodas.

   • Māra Krontāle

    09.11.2013 17:14

    Paldies par atbildi, Jāni. Reizēm man šķiet, ka apvienībai nāktu par labu, ja Jūs mazāk izteiktos, ja nevarat pateikt neko prātīgu.

    • Rolands Eglītis

     06.10.2014 14:09

     Tas gan ir skaidrs, ka partijas jebkurā izdevīgā brīdī viena otru mēģinās nogānīt tiešā vai netiešā veidā, atklāti vai slepeni... Tieši tādēļ kādai partijai vai vismaz kādam partijas biedram tomēr ir jābūt gudrākam, lai spētu nofokusēties uz to, kas patiešām ir svarīgs jūsu kā tautas kalpu darbībā. Bezjēdzīgu pretargumentu un attaisnojumu vietā, īpaši vainojot kādu citu (kas manā skatījumā nav atbildīga rīcība), ir svarīgi, lai paši darbi runā, jo citādi NA patērēs pārāk daudz enerģijas sava tēla spodrināšanā un rezultātā paši būs liekami "vienā maisā" ar pārējiem. Tāpat būs vienmēr dažādas situācijas, organizācijas un cilvēki, kuru darbības rezultātā uz NA kritīs šaubu ēna. Un, iespējams, ka tā ēna ir pamatota..., es nezinu, jo nezinu detaļas. Un tas priekš manis arī nav tik svarīgi, kamēr vien redzu, ka notiek nepieciešamo punktu izpilde (kuriem jābūt skaidri nodefinātiem), kura Latvijas tautai ir svarīga tās izaugsmē un attīstībā. Tādēļ skaidri iesaku apzināties savu ceļu un to arī iet! Vērojot partijas darbību pēdējos gadus, esot tās atbalstītājs, tai pat laikā pietiekami kritiski uz to skatoties, varu droši teikt, ka diemžēl ir daļa cilvēku, kuri ir pazaudējuši vai nogājuši no šī skaidrā ceļa. Ir tik viegli "pavilkties" uz neskaitāmām provokācijām, aizvainojumiem, pārmetumiem... Es jums šai sakarā varētu treniņsemināru novadīt, kā tad strādāt ar šīm emocijām, lai katrs partijas biedrs spētu arī optimāli un objektīvi risināt lietas, vispirms jau iekšēji, un tad arī visapkārt - mūsu nervozajā un stresa pārpildītajā vidē. Es vēl gribētu no sava skatu punkta ieteikt daudz, daudz vairāk lietot leksikoloģijā vārdu "patriotisms" nekā "nacionālisms". Šie vārdi tomēr nav sinonīmi un es pamatoti varu teikt, ka "nacionālisma" ideoloģija pašos pamatos ir laba, tomēr rada vairāk negācijas, nekā izceļ tos pozitīvos aspektus, ko nevarētu teikt par patriotismu, protams, līdz brīdim, kamēr tas nekļūst slimīgs.

 • Māris Bērziņš

  05.11.2013 14:24

  Emocijas vesela jūra, bet no tiesisku čiks vien sanāca. Lai kādu no kaut kurienes izslēgtu, viņam kā minimums ir jāpārkāpj statūti. Nevienu punktu no statūtiem neredzu, tātad secinu, ka Bordāns ir izslēgts tāpēc, ka iedeva sviedrainu roku Zīlem. NA ir jāsāk kuģis būvēt nevis ar kultūru, bet ar tiesiskumu, jo tajā sfērā ir redzami lieli caurumi. Nebūtu arī slikti A. Lūsim atsvaidzināt zināšanas valsts tiesību pamatos, kā nekā 19 gadus nodarbojās ar likvidēšanas procesiem.

 • Jānis Derums

  05.11.2013 12:57

  Prieks, ka NA mājaslapā nedaudz parādījušās diskusijas un komentāri. Bordāns ienāca NA kā pelēcīga personība, bet ministrēšanas laikā viņa akcijas ir augušas. Nacionāļu acīs viņš atzinību ieguva ar paziņojumu par Pārdaugavas monstra nojaukšanu! Pragmātiski domājot, kopumā šī jezga ar Bordānu NA dos vairāk mīnusu nekā plusu,bet NA principiālā nostāja ir cieņas vērta. Pirms Saeimas vēlēšanām NA vadība pārlieku aizrāvās ar kadru uzaicināšanu no malas. Bordāns, Grende- Jaunzeme, Stalts, tāpat vairāki deputāti , principā, bija (ir) cilvēki ņo malas, kas pat īpaši nepiedien nacionālai partijai. Nezinu ar ko Grende izpelnījās vadības lielo mīlestību, bet gan ierindas cilvēkos, gan kultūras civēkos , viņa neiemantoja cieņu un popularitāti, viņas reitings starp ministriem bija viszemākais.Vienu labu lietu gan viņa izdarīja- iztrenkāja operas skudru pūzni, uzdrošinājās ķerties klāt Žagaram. Tas arī izrādījās viņai liktenīgi un amats bija jāzaudē! Nezinu, vai tiešām NA(VL) vadība uzskata, ka partijas biedru vidū ir tik maz zinošu nacionālu cilvēku, ka nemitīgi jāmeklē cilvēki no malas. Var jau būt kāds izņēmums, bet tam nevajag kļūt par sistēmu. Dabīgs ceļš būtu, vispirms dalība partijā, pēc kāda laika virzība amatiem, deputātu kandidātu sarakstos.

 • Romans Par_Latviju

  03.11.2013 15:35

  Domāju, ka NA izdarīja sev muļķīgu lāča pakalpojumu, kas atspēlēsies nākošajās vēlēšanās. Esmu NA atbalstītājs, bet domāju, ka šoreiz vajadzēja sodīt ne jau Bordānu, bet to NA pārstāvi, kas uzstāja atsaukt Bordānu no ministra amata. Piekrītu, ka no partijas ir jāizslēdz, ja veido citu partiju. Bet ir jāsaprot, ka Bordāns ir tautas atbalstīts ministrs, kas iestājas arī par latviešu tautas interesēm. Ja šādu ministru NA pieprasa atsaukt, tad tas met sliktu ēnu uz "Visu Latvijai" un "Tēvzemei un brīvībai". Cilvēki sāks par jums slikti domāt un atstums jūs no sevis. Katrai jūsu rīcībai ir jābūt labi pārdomātai un nedrīkst iet pretrunā ar tautas gribu. Šoreiz esat pamatīgi nošāvuši garām. Bet vēl ir laiks laboties un atsaukt šo muļķīgo prasību, jo Bordāna palikšana par ministru nekādi nevar traucēt NA vēlēšanās. "Demokrātiskie patrioti" nespētu pārvilināt sev balsotājus no NA, jo Dāvis Stalts ar savu darbību jau vairākas reizes ir kompromitējis šo biedrību, - viņa darbi neatbilst vārdiem un viss tiek darīts, lai tikai viņš kļūtu par deputātu. Bet, pieprasot atsaukt Bordānu, tagad gan var notikt pretējais - daļa NA atbalstītāji pāries pie citām partijām, jo radat nevajadzīgas negācijas pret sevi...

 • Ivars Līdaka

  02.11.2013 20:34

  Jebkurā gadījumā ir jātiek skaidrībā par mītu "NA traucē sakārtot Maksātnespējas administrēšanu". Varbūt atradīsies dezinformators-kūdītājs, un J. Bordānam atklāsies patiesība. Cik nu caur mēdijiem iespējams saprast, Bordāns ir krietns, taisns un darbīgs cilvēks, bet no kurienes tādā gadījumā aug pretrunas? Pretēji, ja tas mīts ir patiesība, kam nespēju noticēt, tas ir jāzin agrāk kā vēlāk.

  • Jānis Iesalnieks

   02.11.2013 21:15

   Diemžēl izrādījās, ka Bordāns ir melis. Vēl pēdējā brīdī uzdrošinājās apgalvot, ka "neko nezinot" par jaunas DP partijas veidošanu. Viņš pus gadu NA vadību vazāja aiz deguna, turpinot sēdēt uz diviem krēsliem. Godprātīgi cilvēki tā nerīkojas.

   • Ivars Līdaka

    04.11.2013 10:52

    Nebiju piefiksējis šo ziņu 2013. gada 25. augustā: "Kā sacīja Stalts, pagaidām partijas dibināšanas kongresa datums nav noteikts, bet tas varētu notikt rudenī. Pārtopot par partiju, «Demokrātiskie patrioti» startēs gan nākamgad gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, gan arī Saeimas vēlēšanās, norādīja Stalts." Tādā gadījumā Bordāns gribot negribot ir iesaistījies netīrā Stalta spēlē, kļūstot par DP Trojas zirgu Nacionālajā apvienībā. Drīzāk gribot, jo nezināšana nozīmētu pilnīgu bezatbildību attiecībā uz politisko piederību; ne bezatbildība, ne paviršība nav ticama.

 • Gints Audzitis

  02.11.2013 18:40

  Un kā tad ir ar vēršanos pret maksātnespējas administrātoriem? Manuprāt publiskajā telpā šis fakts ieņems pirmo vietu. Vai tā nav kļūda, kuras rezultātā mēs varam zaudēt daļu no atbalstītājiem? Vismaz laukos jau noteikti! NA biedrs Jēkabpils novada pašvaldības deputāts Gints Audzītis.

  • Jānis Iesalnieks

   02.11.2013 19:28

   Bordānam laba PR taktika. Pēc sarunas ar Zīli pagājušo 5dien, 1dien steigā sarīko konferenci par maksātnespējas administratoriem, lai tagad teiktu, ka izslēdz maksātnespējas administratoru dēļ. Par situāciju ar Bordānu partijā jau runā vismaz kopš septembra, kad DP paziņoja par partijas veidošanu.

 • I 'M

  02.11.2013 18:03

  Sc par to priecājas :)

 • Māra Krontāle

  02.11.2013 17:46

  Man ļoti žēl. Šaubos, vai šobrīd to vajadzēja darīt. Tautas daļai, kas nezina, par ko balsot nākamajās vēlēšanās un nav pārāk "nacionāli noskaņota", prātā paliks vien kašķis par un ap ministriem. Daudzi, īpaši neiedziļinoties, nospriedīs, ka NA tiešām neprot/negrib strādāt. Es nesaprotu, kas īsti notiek. Tāda sajūta, ka NA ir slikti padomdevēji. Arī Iesalnieka kunga dialogi Twiterī neizceļas ar diplomātiju. Skaidrojums par Bordāna sēdēšanu uz diviem krēsliem ir šķidrs. Vēlējumz - ieklausīties, ko cilvēki runā, raksta komentāros. NA nevar atļauties lepnību, sak, kas gribēs tie balsos. Ļoti daudz ir svārstīgo, kurus NA varētu dabūt, ja būtu gudrāki. Bet, ja tomēr nespēj būt gudrāki?

  • ezis x

   02.11.2013 18:36

   Piezīme par Tavu pārmetumu "kašķis par un ap ministriem". Atskaitot gadījumu ar J. Bordānu, visi iepriekšējie "kašķi ap ministriem" -- Sprūdžs, Ķīlis, Jaunzeme-Grende, Vjačeslavs Dombrovskis -- ir bijuši "Vienotības", nevis NA, izraisīti. Solvitas Āboltiņas ņirgājošā attieksme pret koalīcijas partneriem un Valda Dombrovska polītiskā nemākulība (incidents ar Kataloniju) arī tik ātri neizgaisīs no tautas atmiņas.

   • Māra Krontāle

    02.11.2013 18:55

    Paldies par precizējumu, tā arī ir. Taču baidos, ka viena daļa cilvēku spriedīs kā tajā anekdotē par nozagto kažogu: vai nu viņš nozaga vai viņam nozaga, bet kaut kas tīrs tur nav. Neanalizēs, kas sāka, kas turpināja, bet atcerēsies, ka kaut kas slikts bija.

    • Jānis Iesalnieks

     02.11.2013 19:26

     Nekad neesmu uzmeties par diplomātu. Es nevaru izjust cieņu pret uzmetējiem un meļiem (šis vēl vakar "nezināja", ka tiekot veidota jauna DP partija!). Ja kādam patīk politkorekta apkārtrunāšana, lai jau, bet es esmu tiešas valodas cienītājs.

     • Māra Krontāle

      02.11.2013 20:09

      Labi, labi, cāļus skaitīsim pēc vēlēšanām. Un nekāda tiešā runāšana arī nav sanākusi. Oponenti par vienu, Jūs par otru: viņi par adminiem, Jūs par diviem krēsliem. Kā kurlais ar aklo. Būtu labi, ja kāds padomātu par tiem potenciālajiem vēlētājiem, kuri arī nav pārāk lieli diplomātisko manevru izpratēji, bet kaut kādu jēgu grib izlobīt.

 • ezis x

  02.11.2013 11:31

  Manuprāt, ja tu nevari būt lojāls partijai, kuras biedrs tu esi un kura tev ir uzticējusi atbildīgu amatu, tad tev pašam jau laikus ir jāizstājas. Goda vīrs tā rīkotos.

   • Jānis Iesalnieks

    02.11.2013 12:58

    Pirmais kritērijs jau būtu kaut vai godīga attieksme pret biedriem - dodot skaidru atbildi, ar kuru politisko spēku saista savu nākotni. Tā vietā bija vazāšana aiz deguna 1/2 gada garumā. Vēl vakar Bordāns apgalvoja, ka neko nezinot par jaunas DP partijas dibināšanu (vai tiešām uzskata mūs par muļķiem?!).

    • Kalvis Apsītis

     02.11.2013 16:16

     Kamdēļ NA deputāti tā norūpējušies par J.Bordāna politisko nākotni? Lai pasargātos no teorētiskas iespējamības, ka populārs ministrs pēc gada sadomās startēt pundurpartijas sarakstā (tai vietā lai dabūtu gandrīz garantētu vietu nākamajā Saeimā no NA) - NA biedri izdomājuši paši sev iešaut kājā. Beigās daudzi tiešām nodomās, ka jābalso par DP - kaut kādu nulle komats štrunts procentu vietā latviešu partijas pazaudēs 2 vai 3 procentus. Uzticamību un reputāciju cilvēki veido gadu gaitā (daudzi VL! biedri to būvējuši 10-15 gadus), bet iznīcināt to var vienā mirklī. Valodniece Ilze Sperga: "Nabeja buobai bādys, izslēdze Bordānu. (Pīktdīnis vokora nūvāruojums tviterī.)" ("Nabeja buobai bādys, nūpierka syvānu" - par cilvēkiem, kuri tīšām meklē sev nepatikšanas.) Manuprāt, ir vienkārša iespēja - pateikt, ka noticis pārpratums un vienoties kā strādāt tālāk un kādā veidā NA turpmāk nodrošinās ministram J.Bordānam politisko atbalstu līdz nākamgada oktobrim.

     • Jānis Iesalnieks

      02.11.2013 17:10

      "NA nodrošinās Bordānam politisko atbalstu" - Kalvi, Tu laikam dzīvo kādā fantasy pasaulē. Notikumi Gredzenu pavēlnieka valstībā ir reālistiskāki par Tevis uzburto. Punkts.

    • Roberts T

     02.11.2013 20:56

     Ja bordans ta ari neiestasies jaunveidotaja partija tad bus interesanti, sanaks ka biedri bus teikusi nepatiesibu ?

 • Roberts T

  02.11.2013 10:58

  Divi kartejie klupsanas akmeni pr veidosana, Klat nak ari tas ka ir totals labu kadru trukums vai ari kludaina izvele :-):-)

 • Roberts T

  02.11.2013 10:50

  Karteja reize kur na biedri par so uzzin no medijiem, Bordans sakarigs ministrs ir jamak sastradaties nevis baidities no ta ka demokratiskie patrioti kaut ko skeltu, Bordanam jaturpina stradat na jauznemas atbildiba,

 • Dmitrijs St

  01.11.2013 22:43

  Ļoti smalki Bordāns apvedis NA ap pirkstu, paši vainīgi. 2 ministru vietas, jau 5.ministrs…

 • Andris Doveiks

  01.11.2013 20:56

  Kad ievēlēja šo Saeimu un iecēla šo TM? Ja Bordāna vienīgais nopelns ir meklēt citu karogu, tad tikai un vienīgi loģiski ir viņu triekt ratā. Ja viņš tik demokrātisks un patriotisks, tad šeit pieminētās problēmas MNA lietās varēja pamanīt arī ātrāk. Nav jau kurmis... Mans personīgais viedoklis par MNA tēmu. Es gribu skaidrību, kā Abrenes uzrakstu uz NA vadoņu krūtīm. Lai ar savu vārdu uzņemas atbildību, ka MNA tēmā viss ir ok vai lai gāž ūdeni lapseņu pūznī. Trešā ceļa nav. Tikai divas nozares, un ķīselis uz vēlēšanām? Tad sanāk, ka veči nespēj pat divās kabatās kārtību ieviest, un nedod Dievs, ka mamma (tauta) džinsus ar piecām kabatām uzdāvinās....

 • Kaspars Paegle

  01.11.2013 20:26

  Nu tiešām līdz vēlēšanām nevarējāt pagaidīt? Mani šis skaidrojums nepārliecināja, kāpēc bija jāatstādina ministrs. Jāpiekrīt ka šoreiz sačakarējāt, NA.

  • ezis x

   01.11.2013 22:40

   Ja TB/LNNK viņu izslēdza, kā tad NA varēja "pagaidīt"?

 • Inars Sinicins

  01.11.2013 18:48

  Abi no malas steigā paķertie ministri ir prom. Šluss. To, ka VL atbalstītājiem viņi nepatika, nav nekāds noslēpums... Lielajā politikā jābūt pacietīgam - vēlētājs novērtēs vai tautas kalpi māžojas vai vēlas būt vienoti savā programmā.

 • Dairis Kuciks

  01.11.2013 17:53

  Vajadzēja ministram turpināt strādāt. Šoreiz partijas intereses nostādīja augstāk par Latvijas. Tas, ka veido jaunu partiju, nenozīmē, ka automātiski jaunu konkurentu, kā zināms jaunām partijām bez bieziem sponsoriem tikt ievēlētiem būs grūti. Ja arī ievēlētu, tie būtu deputāti ar kuriem sadarboties, jo ideoloģija būtu saskanīga.

  • Jānis Iesalnieks

   02.11.2013 12:38

   Kā tad - NA būtu jāatdod 1 no 2 tai esošajām ministrijām politiskajam spēkam, kas publiski parazitē uz NA noķengāšanu un kuru veido viens no liekulīgākajiem un melīgākajiem politiķiem, kādu man nācies sastapt, - Dāvis Stalts.

 • Ivo Ozols

  01.11.2013 16:27

  Paldies Jānim par centieniem darīt ko labu, bet, esot ministram no NA, vēlme radīt jaunu partiju ir - maigi sakot - dīvaina.

 • Kalvis Apsītis

  01.11.2013 16:27

  Manuprāt, jāmeklē kompromiss. Primārais ir tas, ka Jānis Bordāns ir labs Tieslietu ministrs; nevar kaut kādu kuluāru kašķu dēļ riskēt ar labu valsts pārvaldi.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.