logo

Par Eiropas naudu atjaunos Dobeles pilsdrupas

30.05.2017 Valdībā

Dace Melbārde un Edgars Gaigalis

Piektdien, 26.maijā Dobeles novada pašvaldībā vizītē ieradās kultūras ministre Dace Melbārde (NA) un Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Einārs Cilinskis (NA), lai apspriestu aktuālākos sadarbības un novada attīstības jautājumus, kā arī apmeklētu Dobeles pilsdrupas, kuru atjaunošanai ar Kultūras ministrijas atbalstu piešķirts finansējums no Eiropas Savienības (ES) fondiem.

Apmeklējot Dobeles novada pašvaldību, kultūras ministre ar gandarījumu pauda, ka Kultūras ministrijas plānotais ES fondu atbalsts tiks saimnieciski un gudri izmantots. Dobeles pilsdrupas tiks atjaunotas, un tajās tiks piedāvāti jauni pakalpojumi – Dobeles viduslaiku pils izglītojoša programma amatniecības popularizēšanai un Dobeles viduslaiku pils Amatniecības vēstures ekspozīcija. Jau iepriekš Dobeles novada pašvaldība ir veikusi ievērojamus finanšu līdzekļu ieguldījumus Dobeles Livonijas ordeņa pils kompleksa un tai piegulošās teritorijas sakopšanai un attīstībai – laikā kopš 2002.gada tās uzturēšanai no novada un valsts budžeta, kā arī ES fondiem atveltīs vairāk nekā puse miljona – 672 273,29  eiro.

Kultūras ministre Dace Melbārde arī norādīja, ka nacionālās pašapziņas uzturēšanai ir nepieciešams glabāt vēstures liecības, turklāt Dobeles viduslaiku pils ir ne tikai mūsu visu senās pagātnes daļa, bet arī nozīmīgs objekts reģionā, kam piemīt ievērojams tūrisma potenciāls. “Kultūras ministrija un arī Nacionālā apvienība dara visu,  iespējamo un reizēm arī neiespējamo, lai mūsu valsts vēstures spožākās pērles turpinātu mirdzēt arī pēc gadu simteņiem, tieši tāpēc esmu gandarīta, ka mums izdevies piesaistīt ES finansējumu Dobeles Livonijas ordeņa pils kompleksa atjaunošanai,” atzina kultūras ministre. Dobeles novada pašvaldības deputāta Edgara Gaigaļa pavadībā apmeklējot Dobeles pilsdrupas, viņa uzteica novada kultūras darbinieku zināšanas un prasmes, kas lieti noderēs senās pils jaunajos projektos.

Viņa arī atgādināja, ka gada sākumā Latvija saņēma no Eiropas Reģionālās un attīstības fonda 35 miljonus eiro kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai ārpus Rīgas, no šīs naudas tiks atbalstīti desmit projekti visā Latvijā, vienlaikus piešķirot vēsturiskajiem objektiem jaunu dimensiju tūrisma un ekonomikas kontekstā.

Viesojoties Dobelē, kultūras ministre apmeklēja arī Dobeles lepnumu – slaveno Pētera Upīša Ceriņu dārzu, kurā var ieraudzīt vairāk nekā 200 ceriņu šķirnes un hibrīdus, un atzinīgi vērtēja dārza uzturēšanā ieguldītās rūpes un pūliņus.

Foto Visi foto

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.