logo

Par Krustpils novada mēru ievēlēts Gundars Kalve (NA) (4)

20.06.2013 Jānis Iesalnieks Pašvaldībās

Šodien pirmajā jaunievēlētās Krustpils novada domes sēdē par Krustpils novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Nacionālās apvienības pārstāvis Gundars Kalve, kurš jau kopš 2005. gada ir viens no uzticamākajiem “Visu Latvijai!” balstiem reģionos un šobrīd vada Nacionālās apvienības Krustpils nodaļu. Gundars ir aktīvs zemessargs, lielas zemnieku saimniecības īpašnieks, cilvēks, kas ir sava pagasta sabiedriskās dzīves dvēsele un cita starpā ik gadu ar saviem vīriem piedalās 16. marta karogu alejā pie Brīvības pieminekļa, bet šīs dienas vakarā rīko iespaidīgu leģionāru godināšanas pasākumu Krustpils pusē. Ne velti Gundars, kā pieticīgs vīrs būdams NA sarakstā startēja no 13. vietas, bet ar plusiņiem tika pārliecinoši ievēlēts kā 1.

Pašvaldību vēlēšanās 1.jūnijā Nacionālā apvienība ieguva 34,19% balsu un 5 vietas domē (Gundars Kalve, Mārtiņš Lazdāns, Pēteris Gravāns, Dzintars Skalbe un Mārtiņš Kalniņš), Vienotība – 30,68% balsu un 5 vietas domē, Reformu partija – 19,64% balsu un 3 vietas, bet SC – 14,01% balsu un 2 vietas novada domē. Gundaru Kalvi novada priekšsēdētāja amatā atbalstīja 10 NA un Vienotības deputāti, bet 5 RP un SC deputāti atturējās un turpmāk strādās opozīcijā. Šodien notiks vēl viena Krustpils novada domes sēde, kurā par priekšsēdētāja vietnieku visticamāk tiks ievēlēts Vienotības pārstāvis, līdzšinējais Krustpils novada priekšsēdētājs Kārlis Pabērzs.

Krustpils novada domes deputāti

Krustpils novada domes deputāti

 

Pēc ievēlēšanas Krustpils novada domes priekšsēdētāja amatā, Gundars Kalve Jēkabpils ziņu portālam Radio1.lv teica: “Šodien katram deputātam stājoties amatā tika pasniegta balta roze un tas ir zīmīgs simbols, jo baltu rozi pie sava atloka, formas tērpa vai pogu caurumos sprauda latviešu strēlnieki, kā uzticības, goda un pienākuma zīmi. Es šo rozi šodien turu rokās. Būs tas, ko esam nolēmuši, darīsim darbus, ko uzskatām par novadam vajadzīgiem. Vēlos pateikt lielu paldies deputātiem, kuri teica “jā” manai kandidēšanai priekšsēdētāja amatā. Saku paldies arī tiem deputātiem, kuri šajā balsojumā atturējās, jo konstruktīva opozīcija vai cits viedoklis vienmēr ir vajadzīgs. Tādējādi mēs savu darbu padarām tikai ražīgāku un kvalitatīvāku. Es ceru, ka pēc kāda laika arī šie deputāti balsos par kopējiem darbiem, lēmumiem un novada attīstību, jo tas ir pamatu pamats.”

Domājot par to, kā turpmāk organizēt savas iespaidīgās zemnieku saimniecības darbību, Gundars Kalve portālam Radio1.lv atklāja: “Esmu apspriedies un izrunājis visus šāda lēmuma aspektus gan ar ģimeni, gan ar zemnieku saimniecības darbiniekiem. Lai viss ritētu raiti, uzņēmuma saimniecisko vadību pārņems viens no maniem ilggadējiem darbiniekiem, kuram ir gan vajadzīgā pieredze, gan zināšanas, lai ar uzdevumu veiksmīgi tiktu galā. Savukārt visus finanšu un grāmatvedības jautājumus savās rokās ņems mana sieva. Ģimene un zemnieku saimniecības darbinieki atbalsta manu lēmumu. Turklāt es pats arī katru dienu vakarā no darba būšu mājās un varēšu iesaistīties saimniecības darbā, tāpat arī manā ricībā paliek brīvdienas, ko varēšu veltīt ģimenei un saimniecībai.”

Jānis Iesalnieks

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Jānis Iesalnieks

    20.06.2013 21:08

    No sirds apsveicu Gundaru ar ievēlēšanu! Viņš ir viens no tiem vīriem, ar kuriem droši dotos izlūkos. :)

  • Jānis Dombrava

    20.06.2013 14:56

    Esmu gandarīts, ka Krustpils novads ir ieguvusi labu saimieku, kurš uzticami nes latviskas Latvijas ideju!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.