logo

Par Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājiem ievēlēti Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš (3)

13.12.2014 Laila Ozoliņa Latvijā

Nacionālā apvienība
13.decembrī notika partijas “Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un brīvībai/LNNK”” kongress, kurā delegāti izvērtēja partijas darbu Saeimā, uzklausīja Revīzijas un Ētikas komisijas ziņojumus, diskutēja par partijas prioritātēm sagaidot Latvijas simtgadi, pārvēlēja organizācijas līdzpriekšsēdētājus un ievēlēja jaunu Valdi.

Par Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājiem kongresā tika pārvēlēti Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš, kuri arī līdz šim ieņēma šos amatus.

Foto Visi foto

Atbilstoši Nacionālās apvienības statūtiem, Valdē darbojas seši Saeimas frakcijas izvirzīti pārstāvji un vēl seši kongresā ievēlēti partijas biedri. Saeimas frakcijas izvirzītie pārstāvji, kuri darbosies valdē, ir Jānis Dombrava, Einārs Cilinskis, Ināra Mūrniece, Imants Parādnieks, Inese Laizāne un Rihards Kols. Savukārt kongresa delegāti no valdes un nodaļu izvirzītajiem pārstāvjiem valdē ievēlēja Robertu Zīli, Egilu Helmani, Dzintaru Rasnaču, Jāni Iesalnieku, Raivi Zeltītu un Ievu Holmu.

Abi līdzpriekšsēdētāji atbilstoši partijas statūtiem nosauca arī savus vietniekus. Dzintara vietnieks būs Dombrava, bet Bērziņa vietnieks – Zīle.

Kongress apstiprināja jaunus sastāvus arī Revīzijas un Ētikas komisijām, kā arī izveidoja īpašu komisiju Statūtu pilnveidei. Revīzijas komisijā darbosies Aldis Grunde, Imārs Kiršbaums, Edgars Jansons un Ināra Parādniece. Ētikas komisijā ievēlēti – Aija Fleija, Andrievs Jakovels, Valdis Kaprālis un Nauris Puntulis. Par Statūtu pilnveides komisijas locekļiem iecelti – Jānis Iesalnieks, Aigars Lūsis un Ginta Vilcāne.

Savukārt Goda biedra tituls tika piešķirts deviņiem Nacionālās apvienības biedriem. Atzinību par pašaizliedzību un mūža ieguldījumu latviskas un taisnīgas Latvijas valsts veidošanā, un par enerģiski aktīvo līdzdalību partijas darbībā saņēma Oskars Baltputnis, Jāzeps Bernāns, Velta Briedīte, Juris Dobelis, Aija Fleija, Aleksejs Ozoliņš, Anta Rudzīte, Edgars Skreja un Alfrēds Suipe.

Informāciju sagatavoja NA preses sekretāre Laila Ozoliņa

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Jānis Derums

  15.12.2014 09:38

  Kongress bija kupli apmeklēts un labi organizēts. Var teikt , ka tika veikts arī solis partijas iekšējās demokrātijas paplašināšanā, proti valdei bija izvirzīti 16 kandidāti, no kuriem bija jāizvēlas seši. Šajā virzienā varētu iet nākotnē pat tālāk, piemēram dot iespēju papildus kandidātus izvirzīt kongresa delegātiem, teiksim savācot piecu ( šis skaits var būt gan mazāks vai lielāks,teiksim no 2-10)delegātu parakstītu atbalstu , izvirzīt papildus kandidātus. Protams tas prasītu nedaudz vairāk laika un darba. Bet varbūt tas ir tā vērts? Protams, pamatvirziens NA ir ceļš uz latviskas Latvijas sasniegšanu. Sociālā jomā patika Roberta Zīles uzsvars uz sociālās nevienlīdzības mazināšanu. Tāpat ievērības cienīgi ir centieni paplašināt partijas rindas, sasniedzot vismaz 2000 dalībnieku. Ja nekļūdos to uzsvēra Jānis Dombrava. Varbūt nedaudz vairāk laika varēja atvēlēt debatēm un te vārdu pirmkārt dot ierindas biedriem, jo piemēram tieslietu ministram Rasnačam vai Rigas domes pārstāvim Locim varēja iedalīt laiku ārpus debatēm. Partijas abi līdzpriekšsēdētāji Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš ir cienījami, partijā populāri un guvuši plašu atbalstu, bet balsojumu tomēr varēja noteikt par katru līdzpriekšsēdētāju atsevišķi. Nezin, vai būtu mērķtiecīgi šiem amatiem paplašināt kandidātu skaitu, bet padomāt, vai padiskutēt kādā valdes, vai domes sēdē par to varētu. Principā tās ir nianses, kas būtiski neiespaidotu partijas kursu, vien nedaudz dotu iespēju partijas ierindas biedriem izteikt savas domas.

  • Jānis Iesalnieks

   15.12.2014 12:42

   Ja valdes locekļus varētu izvirzīt kongresa laikā, tas, pirmkārt, nebūtu īsti korekti pret pārējiem partijas biedriem, jo par statūtu kārtībā izvirzītajiem bija pieejams apraksts delegātu mapītēs, ko šādā situācijā nodrošināt nevarētu, otrkārt, šī paša iemesla dēļ tas šos kongresa laikā izvirzītos nostādītu nevienlīdzīgā situācijā ar tiem, kurus izvirzījusi valde / nodaļas / 10 biedri.

 • trafix 1

  14.12.2014 14:30

  Cerams,ka kāds galu galā tomēr spēs rast drosmi un pievērsties reālām lietām : 1. darba samaksas sistēmas nomaiņai pret tādu kā visā Eiropā,t.i. min.neapliekamās stundas likmes ieviešanu kā galveno pamatu. Lai ko arī nemelotu,- šīs lietas VISĀS valstīs nosaka valsts vara. 2. Darbaspēka nodoklis. Vācijā ir 10 %,pie mums ?????? - pasi zināt.......kur gan radīsies daba vietas??? 3. derētu atjaunot arī tādu lietu kā Ģimenes uzņēmums ar īpašu nod.maksātāja statusu un uz īpašiem noteikumiem - mazajiem ģimenes biznesiem un saimniecībām līdz 1,5 ha.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.