logo

Par vienotu Latvijas sabiedrību? (1)

05.10.2018 Nauris Puntulis Latvijā

Mans jautājums tiem, kuri pārmet nacionāli noskaņotiem politiķiem sabiedrības šķelšanu un aicina beidzot veidot vienotu Latvijas sabiedrību: “Kādai, jūsuprāt, vajadzētu izskatīties un funkcionēt vienotai Latvijas sabiedrībai?”
Jau sen ir pieņemtas “Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādnes”, kurās skaidri definēts, ka vienotas sabiedrības vienojošais pamats ir latviešu valoda. Pamatnostādnēs atrodami ne vien politikas virzieni,bet arī skaidrojumi terminiem: “nacionāla valsts”, “valstsnācija” un citiem, kuru traktējumā dažkārt ir viedokļu dažādība. Šis dokuments ir rūpīgi izstrādāts, par to ir bijis daudz diskusiju, un tas ir apstiprināts ar Ministru kabineta rīkojumu 2011. gada oktobrī, un joprojām ir spēkā.

Jūs teiksiet: Tas tikai “uz papīra”, reālajā dzīvē tas nedarbojas. Jā, piekritīšu. Bet tas nerealizējas tādēļ, ka tieši mēs, valstsnācija, neļaujam tam realizēties dzīvē. Tie esam mēs, kas nodrošinām Latvijas valstī vidi, kurā tūkstošiem valstspiederīgo, kuri neprot, prot nepietiekami vai arī negrib prast valsts valodu, var dzīvot pašpietiekamu dzīvi, pārvaldot tikai krievu valodu, sākot no bērnudārza, skolas, poliklīnikas, VID, Lattelecom, CSDD, mediju telpas līdz jebkuram lielveikalam. Izrādās, ka daļai latviešu sabiedrības ar to ir par maz.Tie, kuri iestājas par vienotu sabiedrību, kuras vienojošais pamats ir latviešu valoda, tiek vainoti pie tā, ka sabiedrība joprojām tiek apzināti šķelta un nu beidzot pietiks un visiem kopā jāveido vienota sabiedrība. Vispirms jātiek vaļā no pagātnes aizspriedumiem un valdībā jālaiž Saskaņa, tā tad varēs izbeigt visas tās aplamības ar izglītību tikai valsts valodā, nodibināt draudzīgas attiecības ar Krieviju, kas mums vienmēr būs kaimiņos un pateicībā par ieguldījumu “krievu pasaules” uzturēšanā, Maskava ar mums noslēgs kādu ekonomiski izdevīgu sadarbības līgumu, no kā mēs visi būsim ieguvēji, un drīz vien mums būs vienota Latvijas sabiedrība.

Esmu dzīvojis šādā vienotā sabiedrībā un pietiekami labi pazīstu šādas sabiedrības veidotāju rokrakstu, tādēļ personīgi man nav ne mazāko ilūziju, ka iecerētā vienotā sabiedrība mentāli atšķirsies no tās, kura te bija 50 gadus. Es nekad vairs negribēšu atgriezties šādā vienotā sabiedrībā.

Vai tiešām Tu to vēlies?

Šoruden esmu piekritis grupas “Pērkons” sastāvā piedalīties tūrē “Gandrīz Tautas dziesma”. Šodien pirmais koncerts Cēsīs, pilsētā kur 80to gadu otrajā pusē, pirmo reizi “Pērkona” koncertā, trīcošām sirdīm un rokām rokām pacēlām virs galvas sarkanbaltsarkano karogu.Rīt, dodoties balsot par latvisku nevis ”gandrīz latvisku” Latviju, tas lentītes formā būs pie manas žaketes atloka.
Aicinu rīt visus piedalīties vēlēšanās. Atbildīgi, drosmīgi, sevi cienoši!

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Juons Grigals

    10.10.2018 21:31

    Neviens nav pabeigta pilnība. Bet tas nenozīmē, ka mēs nemīlam savu tautu un cilvēci. Vēlēšanas ir noslēgušās. Es patiesi gribu, lai visas latviešu partijas būtu vienotas. Lai mēs būtu vienoti savos mērķos un dzīvesziņā. Lai mēs kā Tautas frontes laikos varētu priecāties par katru labu darbu, katru labu domu, ar kuru palīdzam savai zemei, tautai, godīgumam, cilvēcībai. Lai mūsu prāti saslēdzas varenā tautas apziņā. Tāpat kā narkotikas citu pakļauj viegli, citu grūtāk, arī komunisms un demagoģija ir atstājusi lielākus vai mazāks robus arī mūsu tautas brāļu dvēselēs. Ar tādiem latviešiem, kuri šodien nekaunās, ka ir bijuši komunisti, ir bīstami iet valdībā. Bet arī Nauris Puntulis nav pilnība. Mums visiem ir vajadzīga atmoda un tautas gara spēks. Apvienība "Visu apvienībai Visu Latvijai" būtu tas pats komunisms. Mums vajag dzīvu un pulsējošu visu latviešu tautu. Un cilvēci. Un dzīvību uz Zemes. Tā dēļ ir vērts dzīvot un mirt. Lai jaunā valdība tiek veidota uz ideju un gaišu piedāvājumu pamata, nevis varaskāres! Visu Latvijai!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.