logo

Pašvaldībām jānodrošina bērnudārzi latviešu valodā (5)

19.09.2019 Raivis Zeltīts Latvijā

Nacionālā apvienība sagatavojusi likuma grozījumus, kas nosaka pašvaldībām pienākumu nodrošināt izglītības programmu apguvi valsts valodā ikvienā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, tai skaitā mazākumtautību bērnudārzos, ja to pieprasa bērna vecāki.

Nereti pašvaldība ģimenes dzīvesvietas tuvumā var piedāvāt vietu tikai mazākumtautību bērnudārzā, kurā netiek nodrošināta programma valsts valodā. Tātad latviešu ģimenei vai nu jāizvēlas bērnudārzs tālu no mājām, vai jāmaksā par privātās izglītības iestādes pakalpojumiem, vai jāpiekrīt bērnu sūtīt dārziņā, kurā nodarbības notiek krieviski. Nacionālās apvienības piedāvātie grozījumi paredz, ka šādās situācijās pašvaldības pienākums ir nodrošināt iespēju apgūt programmu latviešu valodā.

Lai ieceri īstenotu, nepieciešamas izmaiņas Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā. Pirmdien, 23. septembrī Nacionālā apvienība iepazīstinās ar ieceri koalīcijas partnerus un aicināt šos likuma grozījumus atbalstīt.

Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars: “Situācija, ja kādai latviešu ģimenei vienīgā iespēja saņemt bērnudārza pakalpojumus ir tikai krievu valodā, ir nepieļaujama. Ikvienā bērnudārzā, kas tiek uzturēts par sabiedrības līdzekļiem, ir jānodrošina iespēja saņemt pakalpojumu valsts valodā, ja to pieprasa kaut vai tikai viena bērna vecāki.”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Zita Cirša

  29.12.2019 23:26

  Es uzskatu, ka bērnudārzu trūkums nav pieļaujams! Vispirms nodrošiniet ar tiem principā, pēc tam spriediet kurā valodā mācīt bērnus! Es nemitīgi visiem saku un rakstu par to – bērnudārziem un skolām jābūt pietiekoši, neslēdziet skolas!!! Lai neizbrauktu cilvēki, savēji cilvēki no valsts! Nodarbojieties ar galveno vispirms, glābjiet tautu no izmiršanas – tas noteikti vesels pasākumu komplekss, bet tas jādara! Kam Jūs pēc tam mācīsiet latviešu valodu kad nebūs kam to macīt!? vai iebraucējiem? nu jā, viņiem tā valoda baigi būs vajadzīga... Nodrošiniet ar b/dārziem un skolām, lai vecāki nemaksātu lieku naudu auklēm, lai viņi varētu paši strādāt, mācīties, dzīvot savā valstī un netraukties uz ārzemēm pēc naudas. Turklāt vienlaikus un problēma ar valodu pakāpeniski risināsies ar to izglītības iestāžu palīdzību! nebūs savējo cilvēku – nebūs mūsu Latvijas! Domājiet par CILVĒKIEM! veiciniet ekonomiku, lai tā strādātu, lai būtu CILVĒKIEM DARBS!

 • ezis x

  19.11.2019 17:14

  Korekcija virsrakstam: "LR valdībai jānodrošina latviešu valodu visos valsts bērnudārzos un skolās."

 • Gusts Saveļjevs

  22.09.2019 08:22

  Skaisti teikts Inita Barisa . Vaitad likums prasa daudz ? Tak ja esi Latvijas pilsonis tev ir japrot Latviešu valoda. Turklat ja tu patstavigi dzivo Latvija un neesi pilsonis tev valoda ir vajadziga lai atrastu darbu. Tā ir cieņa pret sevi jo vairāk tu zini valodas jo izglitotaks esi vai ne tā. Es cienu Latviešu valodu . Krievu valodu kuru piespeda man macīties vide kurā man nācās augt. Un cienu Vācu valodu jo es strādaju vacijā. Krievi beidzat taču pukstēt Latvijā ja kaut kas nepatīk Latvija ir citas valstis kur doties . Nespiežiet otro vals valodu. Atistieties Latvijā bet neaizstieciet vals valodu. Cieniet to kad viņa ir maziņa un patstavīga. Un velreiz cienīsim vissi valsts valodas.

 • Inita Barisa

  21.09.2019 22:08

  Cik ilgi vēl par to spriedīs,kas negrib pakļauties mūsu valsts likumiem,lai sēžas vilcienā un dodas atpakaļ uz savu dzimteni

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.