logo

Pēc NA frakcijas iejaukšanās RD un VUGD vienojas, ka depo iedzīvotāji mājas saglabās pagaidām mēnesi ilgāk (1)

31.01.2019 Edvards Ratnieks

Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija pagājušajā nedēļā vērsa RD amatpersonu uzmanību, lai noskaidrotu situāciju un risinātu jautājumu par Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo Akmeņu ielā 17 ēkas pārņemšanu, kas iepriekš iedzīvotājiem draudēja ar palikšanu bez siltuma un pajumtes ar 1.februāri.

Pēc NA iniciatīvas sasaukt RD Mājokļu un vides komitejas ārkārtas sēdi, domes amatpersonas pastiprināti risina šo jautājumu un sadarbībā ar VUGD telpu atbrīvošanas periodu Akmeņu ielā 17 iedzīvotājiem plāno pagarināt līdz šā gada 1.aprīlim. Šajā periodā plānota RD organizēta operatīvā sanāksme, lai lemtu par tālāku rīcību saistībā ar iedzīvotājiem.

NA frakcijas vadītājs Nauris Puntulis:

Sākotnējā ideja izlikt uz ielas iedzīvotājus ziemas laikā tikai tādēļ, ka, īpašumu pārņemot domei, ir dažas juridiskas neskaidrības, mums nebija pieņemama, tādēļ aktīvi rīkojāmies un turpināsim sekot situācijas attīstības gaitai. NA frakcija uztur pastāvīgu kontaktu ar iedzīvotājiem.”

Ja iepriekš informēts, ka NA frakcija saņēmusi informāciju no Akmeņu ielas 17. nama iedzīvotājiem, ka VUGD kopā ar RD institūcijām vēlas atstāt iedzīvotājus bez pajumtes. Pērnā gada 30.oktobrī iedzīvotājiem VUGD nosūtījis vēstuli, ka tā depo ar 2019.gada 1.februāri tiks pārcelts uz jaunām telpām Jaunpils ielā 13, Rīgā, līdz ar to esošās depo ēkas telpas Akmeņu ielā 17 tiks nodotas to īpašniekam – Rīgas domei. Iedzīvotāji tikuši oficiāli informēti, ka no šā gada 1. februāra tiks atslēgts siltums, elektrība, ūdens, un netiks sniegti citi komunālie pakalpojumi, tai skaitā esošajiem dienesta dzīvojamo telpu iedzīvotājiem.

VUGD iesniedzis RD Mājokļu un vides departamentam ēkas iedzīvotāju sarakstu, kuri apdzīvo dienesta dzīvojamās telpas, lai risinātu jautājumu par dzīvojamo telpu atbrīvošanu. Savukārt Mājokļu un vides departaments esot informējis VUGD, ka departamentā ar attiecīgajiem lūgumiem un dokumentiem jāvēršas katram iedzīvotājam personīgi par tālāku dzīvojamo telpu izmantošanu. Mājas iedzīvotāji tā arī esot darījuši, taču RD atbildīgās institūcijas atteikušas iedzīvotājiem iespēju turpmāk ieņemt attiecīgās dzīvojamās platības normatīvajos aktos esošo šķēršļu dēļ kā arī nevarot ierādīt citas dzīvojamās platības. RD institūcijas iepriekš bija paredzējušas vērsties tiesā par iedzīvotāju izlikšanu.

 

Informāciju sagatavoja:
Edvards Ratnieks
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcija
Tālruņa nr.: 26137767

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Laure Cora

    20.02.2019 11:48

    Labdien, Es rakstu, lai informētu jūs, ka mēs piedāvājam personas aizdevumiem ar 2% procentu likmi. Mēs jums var sniegt aizdevumus, lai iegādātos traktoru vai zemes, lai jūs varētu darīt lauksaimniecībā vai citas lietas, ko jūs vēlaties darīt. Sazinieties ar mums tieši pa pastu: sduplens@gmail.com Ar laba vēlējumiemLabdien

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.