logo

Pēc Nacionālās apvienības deputāta Jurģa Klotiņa iniciatīvas opozīcija ierosina sasaukt domes ārkārtas sēdi

27.11.2017 Evija Vaikina

Pēc Rīgas domes deputāta Jurģa Klotiņa (VL! – TB/LNNK) ierosinājuma Rīgas domes opozīcijas frakciju deputāti ir iesnieguši pieprasījumu Rīgas domes priekšsēdētājam sasaukt RD ārkārtas sēdi. Sēdes darba kārtībā plānots lemt par Rīgas domes Rail Baltica projekta darba grupas izveidi. Sēde sasaucama ne vēlāk kā triju dienu laikā.

Rīgas domes Rail Baltica projekta darba grupa ir iecerēta kā konsultatīva institūcija ar mērķi nodrošināt, ka Rail Baltica projekta radītās papildu iespējas Rīgas pilsētas teritorijā transporta un publiskās ārtelpas jomā tiek īstenotas kvalitatīvi un Rīgas iedzīvotāju labākajās interesēs. Darba grupas nolikums paredz, ka tajā darbosies pārstāvji no Rīgas domes institūcijām (RD Pilsētas attīstības departaments, RD Satiksmes departaments, Rīgas pilsētas būvvalde u.c.), viens pārstāvis no katras RD deputātu frakcijas un vismaz vienas nevalstiskās organizācijas pārstāvis. Darba grupa kā konsultantus varēs pieaicināt pārstāvjus no citām institūcijām, kas piedalās Rail Baltica projekta īstenošanā. Darba grupas dalībnieki savus pienākumus pildīs bez papildu atlīdzības.

Darba grupas būtisks uzdevums būs uzraudzīt projekta īstenošanas gaitu, apkopot iedzīvotāju un organizāciju priekšlikumus, kā arī sekmēt to, ka Rail Baltica jautājumi ir sekmīgi skaidroti Rīgas cilvēkiem.

“Rīgas domei sava Rail Baltica projekta darba grupa ir nepieciešama, jo tieši no Rīgas pašvaldības lēmumiem būs atkarīgs tas, vai Rīga sekmīgi īstenos Rail Baltica radītās papildu iespējas pilsētnieku labklājībai. Rail Baltica projekts Rīgai ir vienreizēja iespēja radīt laikmetīgu un cilvēkiem ērtu pilsētvidi un galvenā publiskā transporta mezgla risinājumu pie Centrālās stacijas. Pārmaiņu rezultātā Rīgas ļaudīm pašreizējās Centrālās stacijas vietā ir jāiegūst tādas kvalitātes transporta mezgls, kādu daudzi no mums ir redzējuši attīstītākajās Eiropas lielpilsētās. Rail Baltica projekta ietvaros Eiropas Dzelzceļa līnijas noraks pašreizējo uzbērumu un radīs brīvtelpu turpmākai sabiedriskā transporta attīstībai. Taču tieši no Rīgas domes būs atkarīgs, vai radītās papildu iespējas tiks lietderīgi un kvalitatīvi izmantotas. Darba grupas iecere nav pašmērķis, bet gan aicinājums RD īstenot labas pārvaldības praksi un dot iespēju rīdzinieku ievēlētajiem deputātiem pilnvērtīgāk nest atbildību, kas viņiem uzticēta,” darba grupas izveides nepieciešamību pamato deputāts Jurģis Klotiņš.

Zināms, ka darbu sākusi Satiksmes ministrijas izveidotā Rail Baltica projekta Rīgā pārinstitucionālā koordinācijas padome, kuras nolikums paredz, ka tā tiekas ne retāk kā divas reizes gadā. Rīgas domes priekšsēdētājs neoficiāli ir solījis, ka reizi ceturksnī Rīgas domes sēžu zālē informēs deputātus un sabiedrību par Rail Baltica projekta gaitu. Taču iesniegumu parakstījušie deputāti uzskata, ka RD ir nepieciešama par Rail Baltica projektu atbildīga institūcija. Līdz šim RD ir virzīti nozīmīgi projekti, piemēram, Skanstes tramvajs, kuru plānošanas procesā deputāti nav aicināti piedalīties. Rail Baltica projekts ir iespēja īstenot labāku pārvaldības modeli.

 Informāciju sagatavoja:

Evija Zepa

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

Rīgas domes deputātu frakcijas referente

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.