logo

Pēc Nacionālās apvienības frakcijas iniciatīvas RD opozīcija uzsāk deputātu parakstu vākšanu, lai atbrīvotu N.Ušakovu no priekšsēdētāja amata

14.12.2018 Edvards Ratnieks Latvijā

Šodien Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija vērsusies pie opozīcijas kolēģiem ar aicinājumu parakstīt pieprasījumu sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par priekšsēdētāja Nila Ušakova atbrīvošanu no ieņemamā amata.

 NA frakcija uzskata, ka notiekošais SIA “Rīgas satiksme” ir pārāk liels korupcijas skandāls, lai RD priekšsēdētājs Nils Ušakovs, kurš vienlaikus ir uzņēmuma kapitāla daļu turētājs, varētu saglabāt savu amatu. RD priekšsēdētājam bija jāseko līdzi uzņēmumā notiekošajam un tāpēc šobrīd personīgi ir jāuzņemas pilna atbildība par situāciju.

NA frakcijas vadītājs Rīgas domē Nauris Puntulis: “Vairākkārt esmu uzsvēris, ka Saskaņa ir dēvējama par Rīgas satiksmes partiju, varētu pat teikt, ka Rīgas satiksme mazāk būtu dēvējama par domes uzņēmumu kā par Saskaņas uzņēmumu. Es ļoti ceru, ka KNAB šo acīmredzamo saistību izgaismos ļoti precīzi.”

Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” un tās amatpersonas ir iesaistītas korupcijas skandālos. Par uzņēmuma nesaimnieciskuma rādītāju uzskatāms fakts, ka RD regulāri tam ir piešķīrusi ievērojamus, miljonos eiro mērāmus līdzekļus, jo uzņēmums nespēj pats panest attiecīgo finansiālo slogu. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs uzsācis kriminālprocesu saistībā ar veiktajiem iepirkumiem, vairākas personas tikušas aizturētas un Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa drošības līdzekli – apcietinājumu – lēmusi piemērot pieciem aizturētajiem.

Visi pieci pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” valdes locekļi 2018.gada 13.decembrī iesnieguši atlūgumus, taču tas notika tikai pēc tam, kad RD deputāti pieprasīja sasaukt RD ārkārtas sēdi, lai lemtu par visas uzņēmuma valdes atcelšanu no ieņemamajiem amatiem. Turklāt RD priekšsēdētājs dienu pirms tam atcēla Leonu Bemhenu no valdes priekšsēdētāja amata, taču uzņēmuma valdē L.Bemhens tika atstāts.

Ušakova atbrīvošana saistīta ne tikai ar Rīgas satiksmes šā brīža nedienām, bet pēc NA domām domes struktūras pārņēmusi korupcija, tiesiskais nihilisms un organizatoriskais haoss, īpaši beidzamajā laikā.

Jau iepriekš vēstīts, ka pēc Nacionālās apvienības RD frakcijas iesnieguma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pieprasīja Ušakova skaidrojumus un ministrija uzsāka pārbaudes lietu par RD priekšsēdētāja Nila Ušakova rīcības tiesiskumu par “pazudušo jautājumu” un “norauto” sēdi, kā arī vērsās Ģenerālprokuratūrā, kas šobrīd veic pārbadi par Ušakova iespējamiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Jau tika ziņots, ka iepriekš darba kārtības punkts, kas paredzēja samazināt nekustamā īpašuma nodokli rīdziniekiem “pazuda” no Ušakova vadītās komitejas darba kārtības. Un RD opozicionāru sasauktā domes ārkārtas sēde, lai risinātu “pazudušo jautājumu”, ilga vien 1 minūti, jo Rīgas mērs pārtrauca sēdi uz nezināmu laiku, šādi liekot šķēršļus NĪN samazināšanai, šādi tika “norauta” RD sēde. “Norautā” sēde tika turpināta mēnesi vēlāk un tikai pēc VARAM un Ģenerālprokuratūras iejaukšanās.

Rīgas mērs vienpersoniski izlēmis atlikt vairākus jautājumus no RD darba kārtības uz savu galvu, ignorējot deputātu iebildumus. Šādi no darba kārtības “pazuda” arī jautājumi par Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja un viņa vietnieces ievēlēšanu, kā arī netika izskatīts vēl viens darba kārtībā esošs jautājums, kas arī pēc domnieku domām tika atlikts vienpersoniski.

Informāciju sagatavoja:

Edvards Ratnieks

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

gas domes deputātu frakcija

Tālruņa nr.: 26137767

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.