logo

Pēc Nacionālās apvienības frakcijas lūguma VDD izvērtējis RD sadarbību ar Krimas tilta projektētājiem

03.04.2019 Edvards Ratnieks

Foto: Kirils Solovjovs

Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija saņēmusi Valsts drošības dienesta (VDD) atbildes vēstuli, ar kuru informē, ka š.g. 27.martā VDD pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu par RD sadarbību ar Krimas tilta projektētājiem. Esot konstatēts, ka nav noticis noziedzīgs nodarījums, par kuru paredzēta atbildība Krimināllikuma pantā par starptautisko organizāciju un Latvijas Republikas noteikto sankciju pārkāpšanu.

NA frakcija pagājušā gada 29.oktobrī vērsās toreizējā Drošības policijā, lai tā izvērtētu turpmāku domes sadarbību ar Krievijas uzņēmumu, kas projektējis Krimas tiltu un pretēji Eiropas Savienības (ES) sankcijām izstrādā arī satiksmes pārvadu Rīgā. Krimas tilts savieno Krieviju ar Krimu. Tas nozīmē, ka šādi stiprināta Krievijas propaganda par Krimas okupāciju. NA frakcija par absurdu uzskata situāciju, ka šādi uzņēmumi var brīvi darboties Latvijas galvaspilsētā, gūstot par to ienākumus no rīdzinieku nodokļiem, tādēļ vērsās drošības iestādē Kriminālprocesa uzsākšanai.

NA frakcijas vadītājs Nauris Puntulis:

Mums nav pieņemama situācija, ka rīdzinieki maksā personām, kas projektē Krievijas propagandas simbolus. Izsakām pateicību VDD par veikto pārbaudi, apstākļu noskaidrošanu un situācijas vērtējumu. Šis ir laiks, kad saistībā ar domi sagaidām rezultatīvu darbību no drošības struktūrām kā VDD, KNAB, VID, Ģenerālprokuratūras un citām. Domes opozīcija un žurnālisti savu ieguldījumu jau devuši.”

Pamatojoties uz NA frakcijas iesniegumu, VDD veica resorisko pārbaudi. VDD norāda, ka Krievijas Federācijā reģistrētā slēgtā akciju sabiedrība “Institut Giprostrojmost-Sankt-Peterburg” ir pilnsabiedrības “G.B.V.” dalībniece. RD satiksmes departaments 2016.gada 17.augustā noslēdza līgumu ar pilnsabiedrību “G.B.V.” par “Austrumu maģistrāles posma “Ieriķu iela – Vietlavas iela”” projektēšanu un autoruzraudzību.

VDD pārbaudes laikā noskaidrots, ka RD Satiksmes departaments pirmos divus maksājumus pilnsabiedrībai “G.B.V.” ir veicis pirms pret sankcionēto personu ir noteiktas sankcijas, savukārt galīgais maksājums uz attiecīgo brīdi nav veikts.

VDD skaidro, ka ES jurisdikcijā esošās personas finanšu līdzekļu nodošana regulas pielikumā iekļautai juridiskai personai ir aizliegta. Tomēr, ja pārskaitījums izriet no saistībām, kas radušās saskaņā ar līgumu, kas noslēgts pirms dienas, kad pret sankcionēto personu noteiktas sankcijas, ir piemērojams regulas izņēmums. Tādējādi regula neparedz atbildību par maksājumiem, kas veikti saskaņā ar līgumiem, kas noslēgti pirms sankcionēšanas datuma. Taču kompetentajai institūcijai ir pienākums pārliecināties, ka maksājums patiešām ir jāveic saskaņā ar šādu līgumu.

Pagājušā gada jūlijā Eiropas Savienības Padome grozīja regulu “Par ierobežojošiem pasākumiem attiecībā uz darbībām, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība”. Attiecīgajā regulā tika iekļauts arī AO “Institut Giprostrojmost-Sankt-Peterburg”.

VDD vienlaikus norāda, ka frakcijas pārstāvjiem likums neparedz tiesības pārsūdzēt VDD pieņemto lēmumu.

 

Informāciju sagatavoja:
Edvards Ratnieks
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK
gas domes deputātu frakcija
Tālruņa nr.: 26137767

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.