logo

Policija uzsākusi pārbaudi par Kalnciema ielas ēkas nojaukšanu

01.04.2019 Edvards Ratnieks

Delfi Aculiecinieki

Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija saņēmusi Valsts policijas atbildi uz deputātes Ievas Holmas pieprasījumu uzsākt izmeklēšanu par izdegušās Kalnciema ielas 2B ēkas nojaukšanu. Valsts policija š.g. 20. martā uzsākusi resorisko pārbaudi, lai pārbaudītu, kā tiek ievērotas tiesību normas, kuru izpildes kontrole un uzraudzība uzdota policijai.

Pēc NA deputātes I.Holmas iniciatīvas RD opozīcija sasauca 2018. gada 19. decembra RD Pilsētas īpašuma komitejas ārkārtas sēdi, kurā piedalījās gan Rīgas pilsētas būvvalde (turpmāk – Būvvalde), gan Kalnciema ielas 2B ēkas jaunie īpašnieki „Novira Capital”, gan RD Īpašuma departamenta pārstāvji, gan SIA „CMB” būvinženieri un komitejas deputāti. Komitejā visas puses vienojās, ka tiks uzsākta saudzīga Kalnciema ielas 2B ēkas būvkonstrukciju demontāža, kas būtu vērsta tieši uz sadegušo un bīstamo konstrukciju izvākšanu, un ka to kontrolēs Būvvalde, sertificēti konstruktori, kā arī tiks pieaicināta Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde.

NA deputāte I.Holma: “Pozitīvi vērtēju, ka Valsts policija ir uzsākusi pārbaudi, lai noskaidrotu visus apstākļus, taču apbēdina, ka tas noticis gandrīz trīs mēnešus pēc tam, kad vērsos policijā, un tikai pēc tam, kad NA frakcija sāka interesēties, kāpēc uz manu vēstuli nav atbildes.”

2018. gada 21. decembrī ēkas īpašnieki uzsāka iekšpagalma ēkas nojaukšanas darbus. 30. decembrī plašsaziņas līdzekļos tika ziņots, ka Būvvalde ir apturējusi nelegālus Kalnciema ielas fasādes nojaukšanas darbus. Deputāte I.Holma 2019. gada 7. janvārī vērsās Valsts policijā, lai tā uzsāktu kriminālprocesu apstākļu noskaidrošanai, vai ir notikusi ēkas likumīga nojaukšana un vai nav notikusi valsts amatpersonu bezdarbība tīši (ar kādiem slēptiem mērķiem) vai aiz nolaidības? Vai ēkas nojaukšanā nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes, vai Būvvalde ir rīkojusies atbilstoši savai kompetencei?

Valsts policija vērš uzmanību, ka resoriskās pārbaudes norises gaitā jāsaņem informācija no kompetentām iestādēm, kurā ir iesaistītas vairākas institūcijas un amatpersonas, kas būtiski ietekmē tās izskatīšanas termiņus. Policija apņēmusies informēt deputāti par pārbaudes rezultātiem un tās virzību.

Informāciju sagatavoja:
Edvards Ratnieks
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
gas domes deputātu frakcija
Tālruņa nr.: 26137767

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.