logo

Politika ir komandas darbs (20)

06.11.2013 Raivis Dzintars Latvijā

Raivis Dzintars

Ideoloģija un vērtības piešķir jēgu politikai. Bet uzticama komanda ir līdzeklis, lai šīs vērtības varētu aizstāvēt nežēlīgā, ciniskā, viltības un nodevības pilnā vidē. Stipra komanda, uzticība un saliedētība ir bijuši tie trumpji, kas “Visu Latvijai!” un vēlāk Nacionālai apvienībai palīdzējuši izturēt ļoti spēcīgus uzbrukumus un vēlēšanās sasniegt rezultātu, ieguldot pat desmit reižu mazāk līdzekļus nekā citas partijas.

Mēģinājumi šķelt komandu, pīt intrigas, organizēt iekšējos “strāvojumus” pieredzēti kopš organizācijas pirmajām dienām. Ir robeža, līdz kurai var mēģināt to nogludināt, izprast cēloņus, atrisināt. Aiz šīs robežas ir jārīkojas vai arī jāriskē, ka komanda var pārvērsties par iekšējo cīņu lauku.

Nacionālā apvienība ir ieguldījusi daudz spēka, lai nacionāli patriotiskas partijas un organizācijas mobilizētos vienā lielā apvienībā. Tas ir izdevies, un jau līdz gada beigām Nacionālā apvienība būs viena, vienota un ideoloģiski saliedēta partija. Šajā brīdī publiski paziņot, ka top jauna partija, ir solis pretējā virzienā. Neredzu citus ieguvējus kā “Saskaņas centru” un tā satelītpartijas.

Kāpēc biedrība nevar palikt biedrības statusā, bet pārtop par partiju? Kāpēc Jānis Bordāns ir šīs biedrības redzamākā reklāmas seja? Kāpēc ministrs, pēc mūsu lūgumiem, nenorobežojas no šā procesa? Vai varam būt droši, ka ministrs vēlēšanās negrasās stiprināt citu, nezināmu iemeslu dēļ izveidotu, partiju? Kāpēc ministrs tik gausi apmeklē partijas sanāksmes, bet sev par padomniekiem nesaskaņoti pieņem topošās partijas “sejas”? Tie ir jautājumi, kas nav radušies pēkšņi, bet uzdoti Bordāna kungam jau ilgi. Un pozitīvas atbildes ne uz vienu no tiem neesam saņēmuši.

Pirms laika Ainars Šlesers paziņoja, ka “nacionāļi norausies”, ka viņš darīs visu, lai “nacionāļi paliktu ārpus valdības”, jo NA cīņa pret uzturēšanās atļauju tirgošanu “skar viņa personīgās intereses”. Tieši Šlesers savas kampaņas ietvaros atdzīvināja absurdo mītu par NA kā maksātnespējas administratoru partiju. NA rindās ir viens administrators, un tas pats jau nolicis sertifikātu. Citām partijām administratori ziedojuši lielākas summas, taču tas netiek pamanīts. Ar laiku šis mīts reālā satura trūkuma dēļ izgaisīs tāpat kā kādreiz nelabvēļu kultivētais čečenu mafijas mīts. Vai izmantot Šlesera antiadministratoru kampaņu, lai nodrošinātu imunitāti pret izslēgšanu, ir komandas biedra cienīga rīcība?

Dažreiz vienīgā iespēja izveidot stipru ģimeni ir šķirties no neuzticīgas sievas vai vīra. Nevienam tas nav patīkami: skan pārmetumi, plīst trauki, tiek pītas sazvērestības teorijas, bet ilgtermiņā tas ir vienīgais risinājums. NA uzdevums ir latviskas Latvijas mērķa pārstāvniecība politikā. Nodrošināt stipru komandu, kas šo uzdevumu veiks, lūdzam uzticēt apvienībai pašai.

Raivis Dzintars
NA līdzpriekšsēdētājs

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Māris Bērziņš

  08.11.2013 14:27

  Romāns Naudiņš faktiski ir Romāns Ibragimovs, kā arī pēc tautības viņš ir vairāk azerbaidžānis nekā latvietis, bet tas nav slikti, ka no citām tautībām integrējas par laviešiem. Slikti ir tas, ka viņš slavina Valmieras mafiju no Tautas Partijas Boķīti, sakot, ka Valmiera esot labvēlīga vide uzņēmējiem. Parasti nodevības tiek īstenotas no jaukteņiem kā Bunkas un ceru, ka Romāns mūs nenodos, kat gan ir redzama viņa personīgā ieinteresētība sēdēt Saeimā. Romāns ir spilgts piemērs, kā ar viduvējām atzīmēm beidzot Koledžu var caur partiju TB/LNNK aizdienēties līdz Saeimai un pie reizes arī biznesu uztaisīt. Tagad viņš ir liels ekonomists un jurisprudencē gan viņam ir lieli caurumi, ja Bordānu var izslēgt bez juridiskā pamatojuma uz statūtiem.

  • Ivo Ozols

   08.11.2013 17:38

   Tu izdomā, NA priekš tevis ir ''mēs'', vai ''jūs''. Katrā ziņā, publiski verbālo žulti mest tādā daudzumā pat ienaidnieks zem sava goda uzskatītu.

 • Jānis Derums

  08.11.2013 11:13

  Romans Naudiņš esot nosodījis Bordānu par aicinājumu novākt okupācijas pieminekli?! Kur šādi tipi - naudiņi rodas ? Un viņš nav vienīgais , kurš neiederas nacionālistu rindās! Kadru atlasei NA varēja, pat vajadzēja, būt rūpīgākai! Ja kādam ir vairāk naudas, vai viņš ieņēmis nomenaklatūrā kādu posteni un ir ar lunkanu mēli, tad ar to ir par maz, lai spēlētu nozīmīgu lomu, ieņemtu vadošos amatus,būt deputātam nacionālā partijā.

  • Jānis Iesalnieks

   08.11.2013 14:23

   Kādus NA vēlētāji ar saviem plusiņiem ievēlēja, tādi arī sēž Saeimā. Nelikt sarakstā? ... Kā redzam, NA vēlētāju vidū viņam ir gana liels atbalsts.

 • Māris Bērziņš

  08.11.2013 10:32

  Izslēdzam (nogriežam sev kāju vai smadzenes) un tad meklējam tam muļķīgu pamatojumu kā to dara Romāns Naudiņš. Jūs jau varat pēc tam svinēt svētkus katru dienu un pieminekļus atklāt, aizklāt, bet viena darvas karote sabojā visu. Neviens negribēs ar Jums sadarboties. Jums, sēžot Saeimā ir izveidojusies ilūzija, ka Jūs esat Latvijas vērtība, kas arī Jūs pazudinās. Kamēr Lūši un citi meža sanitāri saimniekos, liela partija Jums nedraud. Uz šīm vēlēšanām Dzintars vēl tiks Saeimā, bet pēc tam, šaubos vai pārvarēs 5% barjeru. Tālu nav jāskatās, Baķa jau kaut kur dzerstās, Grīnblats pazudis, vēl Krasts kaut ko dara pie demokrātiem, bet Dobelis kolekcionē markas un piekopj klusēšanas maratoriju. Sakarīgs čalis bija Gatis Sprūds un Kļaviņš arī klausās un domā, bet pārējie izskatās viegli vadāmi. R. Zīle kaut ko sastāsta par Eiropu un bars ar lāpām skrien, pie tam, priekš kam Raivim vajag apsardzi TM kā Ulmanim, viņš taču pats ir karatists. Gardas meites uzbruks? Arī biežā konsultēšanās DP rada šaubas par lēmumu godīgumu. DP ir protams daži sakarīgi cilvēki, bet to afišēt nevajag. Jārīkojas ir gudrāk, politehniskāk, kā arī jākonsultējas pie tiesību speciālistiem un mazāk jāklausās fantomasos. Ir jāpiedomā pie personīgā imidža, kas nav domāts mājsaimniecēm, bet ir jātēlo profesionāli cīnītāji. Mācaties vismaz no Lemberga. Glumās, sviestainās sejas nevienam nepatīk. Pozitīvi ir tas, ka Bērziņš audzē matus, bet tas ir tikai mazs mazītiņš progress gudrības virzienā, kurā vecie paradumi ir jāatmet. Arī tas, ka Lūsis vada draudzi, nav slikti, vismaz atceras par baušļiem, bet politiskā arēnā viņu likt ir stulbi, labāk lai sponsorē no 19 gadīgās darba (likvidatora) prakses, lai nolīdzina karmu šajā dzīvē.

 • Kalvis Apsītis

  07.11.2013 14:57

  Saskaņota ideoloģiskā pozīcija un rūpīgs komandas darbs tiešām ir svarīgas lietas. Te pilnīga taisnība R.Dzintaram. Sk. http://www.diena.lv/latvija/politika/nezina-par-bordanu-var-turpinaties-vel-nedelu-14032036?cp=1#comments "Saeimas deputāts Romāns Naudiņš, kurš arī ilgi jau ir TB/LNNK biedrs, portālam Diena.lv atzina, ka balsojis par kolēģa izslēgšanu citu iemeslu dēļ. Viņam nav iebildumu pret Bordāna profesionālo darbību, bet nebija pieņemami Bordāna izteikumi par Uzvaras pieminekļa nojaukšanu. "Ja tas nav izdarīts 90.gadu sākumā, tad tagad pieminekļa demontāža jau būtu bīstama un kaitētu valsti," teica R. Naudiņš, kuram 1991.gadā gan bija tikai 11 gadu. Jāatgādina, ka tieslietu ministrs medijiem sacīja, ka okupācijas varas piemineklim nav vietas līdzās Latvijas Nacionālajai bibliotēkai. Kā otru iemeslu, kāpēc atbalstījis ministra izslēgšanu no partijas, Naudiņš minēja Bordāna iestāšanos par kibernoziegumos vainotā Denisa Čalovska izdošanu ASV, kas laikā sakrita ar cita apvienības biedra radikāliem izteikumiem sociālajā vietnē Twitter. Izdošanas procesu, kā zināms, apturēja Eiropas Cilvēktiesību tiesa. Valstij ir jārūpējas par katru savu pilsoni, uzskata Naudiņš, kurš toreiz pats esot bijis tuvu robežai, vai neaiziet no partijas."

 • Liene Rijkure

  07.11.2013 14:42

  Bordāns ir teicis vismaz 2 taisnīgas lietas, ko visi latviešu nacionālisti atbalsta: 1) DDD - tie ir valsts atjaunošanas pamati! http://fronte.lv/2012/10/ddd-tie-ir-valsts-atjaunosanas-pamati-intervijas-1-dala/ 2) Uzvaras piemineklis jānovāc http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/133669/prezidentu-sanikno-tieslietu-ministra-bordana-nostaja-ka-uzvaras-pieminekli-janovac Kur šeit ir iemesls, lai izslēgtu šādi domājošu biedru no NA? Acīmredzot pārējie NA domā savādāk, t.i. tā kā prezidents Bērziņš? Būtu labi, ja Raivis Dzintars pakomentētu šos 2 svarīgos jautājumus.

  • Jānis Iesalnieks

   07.11.2013 22:36

   Skaidrs, ka šajās divās ziņās nav un nevar būt izslēgšanas iemesls. Lai kā kādam negribētos zīmēt dažādas sazvērestību teorijas - iemesls ir jau nosauktais - Bordāna dalība jaunas, ar NA konkurējošas partijas veidošanā. Neviena sevi cienoša partija no "sava" ministra neko tādu neciestu. Ja gaidāt no NA kaut kādu mazohismu, tad tā nebūs.

   • Liene Rijkure

    08.11.2013 12:30

    Jāni, latviešu, it sevišķi nacionāli domājošo ir tik maz. Ja tādus jūs slēdzat ārā no savām rindām, bet vienlaikus paturat "bijušos" komjauniešus un kompartijas biedrus, tad kādus secinājumus var izdarīt? Otrs - jūsu, NA kā vienīgās partijas, kas (it kā) pārstāvat latviešu nacionālistus Saeimā pagaidām tikai ar 14 deputātiem, svētākais uzdevums būtu APVIENOT visas latviešu nacionālistu organizācijas, nevis meklēt šķelšanās iemeslus.

    • Jānis Iesalnieks

     08.11.2013 14:19

     Mēs neesam meklējuši šķelšanās iemeslus. Tie bija DP, kuri paziņoja, ka norobežojas no NA un veido jaunu partiju.

   • AGRIS Grīnbergs

    08.11.2013 13:16

    Nu labi, izslēdzat no NA rindām, bet pieprasīt ministra demisiju tikai tapēc, ka viņš vēlas "līzt" zem cita karoga nākamajās vēlēšanās, ir mazliet nekorekti. Ja viņš vēlētos darīt kko negatīvu( izdabāt SC, pielīst V), bet viņš izteicās gan par "uzvaras pieminekļa" nojaukšanu( ko nosodīja daudzi politiķi un nepolitiķi), gan par Latvijas un latviešu vērtībām. Tā kā nekā negatīva nesaskatu. Tas ir kā normālā darbā- ja izpilddirektors izsaka domu, ka pēc mēneša pāries uz citu kompāniju, tas taču nenozīmē, ka Jūs tūdaļ viņu nometat no amata un izmetat pa durvīm.... Šī bija puišeļu "cienīga" rīcība.

 • Jānis Derums

  07.11.2013 12:21

  Daudzu nacionāli noskaņotu latviešu, gan NA biedru, gan atbalstītāju vēlme ir spēcīgas, ietekmīgas nacionālas partijas izveide. Pagaidām mēs esam tikai ceļā uz to. Atskatoties uz 20 neatkarības gadiem šis process ir pārāk ieildzis! Bija LNNK, TB , sekoja abu ietekmīgāko partiju apvienošanās, kas saistījās ar cerībām. Diemžēl, nācās piedzīvot vilšanos un nacionālisti pamazām zaudēja savas pozīcijas. Raiva Dzintara vadībā tapa jauns politiskais spēks -Visu Latvijai. Tagad pēc apvienošanās ar TB/LNNK izveidojusies NA. Pēc jaunu spēku pieplūduma, atbrīvojusies no liekā balasta, šķiet nacionālā kustība, NA veidolā atguvusi otro elpu un tās akcijas ceļas, gūst latviešu tautā atbalstu. Bet nebūt viss ir tik rožaini. Nav šaubu, ka 10-15% atbalstu nacionāli iegūs arī nākošās vēlēšanās un Dzintars, Parādnieks, Cilinskis,iespējams arī Dombrava un vēl kads no esošās NA komandas atkal sēdēs deputātu krēslos. varbūt viņiem piebiedrosies vēl kāds no NA vadības, kā, piemēram, Iesalnieks, Lūsis. Būs komanda, būs komandas darbs. Bet vai ar to ir gana? Šis process- solis uz priekšu, divi atpakaļ , vai otrādi ilgst jau 20 gadus! Laiks saņemties, iziet plašākos ūdeņos, respektīvi kļūt par ietekmīgāko, vai vienu no ietekmīgākiem spēkiem Latvijas politikā. Ja to vēlamies, jāizvērš partijas darbs. Pēdējā laikā neliels progress ir, tiek rīkotas birojā partijas biedru sapulces. Bet paplašinot aktīvistu skaitu, neizbēgama ir viedokļu dažādība , pirmkārt jau sociālekonomiskos jautājumos. Uzskatu, ka pamatjautājumos par valsts valodu, nacionālu valsti, pilsonību domstarpību nav un nevar arī būt, jo jābūt pamatprincipiem uz ko balstāmies! Bet nedrīkst parādīties arī neiecietība pret atšķirīgiem viedokļiem kādos citos jautājumos. Lielā, ietekmīgā partijā tas ir dabīgi un neizbēgami, ja negribam līdzināties kompartijai, kur bija viens pareizais politbiroja viedoklis un visu izlēma daži cilvēki! Ja NA vēlas savu ietekmi palielināt, tad jāpaplašina prioritāšu loks. Pamazām tas notiek, līdztekus nacionāliem jautājumiem NA ir devusi lielu ieguldījumu atbalstam jaunām ģimenēm, bērniem. bet ir virkne sociālekonomisko jautājumu, kam būtu jāpievērs lielāka vērība. Nevajadzētu baidīties ieņemt nedaudz kreisāku pozīciju. Labējie, labējie, tas sen jau tautā nav nekas glaimojošs! Minēšu tikai vienu piemēru- progresīvais ienākuma nodoklis! Tas pat varētu nākošajās vēlēšanās kļut par vienu no NA trumpjiem! Iemantosim kādu ''naudas maisu '' nelabvēlību? Iespējams. Bet neko nemainot, nepapildinot savu prioritāšu loku, tā arī varam paliekt pie tiem pašiem 10-15% !

 • Ritvars Krauklis

  07.11.2013 12:11

  Raivis Dzintars sauc lietas savos īstajos vārdos.Vīram ir mugurkauls ,nostāja un mērķis. Katrs sevi cienošs latvietis Raivi atbalstīs jo viņam ir nesatricināma pārliecība kas jūtama katrā intervijā. Suņi rej ,bet šī karavāna iet tālāk. Intrigas un shēmošana lai paliek pašu shēmotāju ziņā.

 • Māris Bērziņš

  07.11.2013 10:02

  Bordāns ir dīvainis, bet ne pa to. Ja kādu met ārā, pie tam advokātu, kurš orientējas tiesībās, tad tikai muļķi neatrod statūtu pārkāpumu. Parasti tādās reizēs atrod faktu, ka nav maksāta biedru naudas vai kaut kas tamlīdzīgs, bet tagad sanāk, ka Bordāns publiskā telpā gūst balsis, bet Jūs zaudējat. Pirms kaut ko dariet, konsultējaties pie saprātīgiem juristiem, ar likvidatora A. Lūša zināšanām būs laikam par maz, pie tam A. Lūsis neko nedarīja, būdams valsts sekretārs Tieslietu ministrijā un viņam nav bijusi pieredze publiskā sektorā, kaut gan tagad viņš vada luterāņu draudzi un cerams grēkus būs nožēlojis.

 • Zigmārs Ungurs

  06.11.2013 18:08

  Raivis ir ļoti liels malacis tādā ziņā, ka atnāca īstajā brīdī un pateica īstos vārdus, ļoti labs ir viņa paziņojums. Kā pēdējais sitiens uz galvas tai naglai, kas ir pati lielākā bordāna kā politiķa zārkā. Es nenoliedzu, ka Bordāns varbūt tiešām ir nacionāli noskaņots, bet ko gan tad dod, ja viņš gatavs pārdot savu komandu izdevīgākas karjeras dēļ. Nodevējus visi nicina.

 • Māris Bērziņš

  06.11.2013 13:54

  Par K. Krēsliņu iet runa tāpēc, ka viņš ir profesionālis militārā jomā, savukārt tiesībās un iekšējā drošībā nav profesionāļu VL. Bīstami ir tas, ka likvidātors ar 19 gadu stāžu kļūst par ģenerālsekretāru VL, kas beigsies ar pašas VL likvidāciju. Faktiski likvidācija notiek straujāk, nekā bijām to paredzējuši, par ko A. Lūsim paldies, protams, arī par finansējumu.

  • Zigmārs Ungurs

   06.11.2013 18:04

   Par ko tu vispār runā, nejēga? Iespaids tāds, ka sarunājies pats ar sevi, argumentē paša izdomātajiem faktiem, nu nav normāli tas viss.

 • Ivars Līdaka

  06.11.2013 13:36

  Māris Bērziņš ar savu komentāru nolēmis ilustrēt Dzintara teikto par kvekšķiem. Par komandu - to stiprina kopīgi neliekuļoti mērķi. Biju priecīgs par Demokrātisko patriotu pievienošanos vēlēšanās, ak vai, mērķi, šķiet, bijuši citi, varbūt pārāk personiski, tātad pievienošanās liekuļota. Skaidrs, ka Nacionālajai apvienībai ir kur augt, bet tas attiecas uz visām partijām. Par partiju kopīgu darbību - visām patiesām latviskām, provalstiskām partijām šāds imperatīvs piemīt pēc definīcijas. Jātiek vaļā no politikānisma, no partiju boļševistiskās pašmērķības, ko pēc Atmodas samācīja 'viedie' čekas konsultanti: "katras partijas galvenais mērķis ir iegūt varu". Tad var sākt runāt par "vienotību". Varbūt visām minētājām ir jāapmainās kopējā sasniedzamā, kā arī kopīgā izskaužamā redzējuma izstrādē un uzturēšanā. Ja NA strauji neaudzēs spēkus, straujš kāpiens nebūs. Ja DP neattapsies un neattīrīsies, labs gals tai nav gaidāms.

 • Mārtiņš Smilga

  06.11.2013 12:27

  Nu K.Krēsliņš ar savām hiperaktivitātēm Facebook mazliet tomēr pārspīlē. Pats labākais ir tas, ka ar apskaužamu regularitāti parādās teksts - Kārlis Krēsliņš patīk Kārlis Krēsliņš. Tomēr dīvaini priekš valdošas partijas politiķa :)))

 • Māris Bērziņš

  06.11.2013 12:01

  Man komanda ir visa Latvija, tie kuri vēl paliks, neizbrauks, zelta miljons. No ideoloģijas līdz kultam ir maza pāreja. Arī SA, SS un VDK vienībām bija uzticama komanda, kuri neuzmet lūpiņu. Trumpis spēlmaņiem ir godīga, taisnīga rīcība. Nu neizskatās, ka vēlaties dabūt 51% balsis Saeimā, tad rīkotos savādāk un ir tāda lieta kā stratēģija. Jūs šobrīd reaģējiet uz ārējiem faktoriem SMS īsziņu veidā. Kas tad īsti ir Jūsu komanda, drošības jautājumos Ē. Jēkabsons? Adītāju, volejbolistu komandas? Smagākā cīņa ir pašam ar sevi, jo vieglāk citus mācīt. Ideoloģiski nekad Jums nav bijušas atšķirības. VL esmu vienmēr uztvēris kā TB/LNNK jauniešu filiāli, meitas uzņēmumu, kurā daudz dzied. Arī mums nav komunikācijas ar Bordānu, par to viņam fui kā ministram, bet, ja gribam viņu publiski nopērt kā puišeli, tad atceramies par tiesiskumu un statūtiem un tikai tad ir atrunas, skaidrojumi un vārsmas. Šlesers ir Jums izdevīgs bubulis. Reāli viņš neko Jums izdarīt nevar, jo naudas viņam vairāk nav, tukša muldēšana. Jūsu ienaidnieks esat paši, prāts, neloģiskās domu konstrukcijas. Ā. Lūša likvidatora mītu navar izdzēst, jo viņš Jums ir ģenerālis. Pie tam A. Lūsis slēpj, ka 2003. gadā dibināja Latviešu juristu apvienību, kura gribēja izkonkurēt VL. :) Īsumā R. Dzintara teksts atgādina L. Brežņeva runu, visai garlaicīgi. Vismaz būtu kāda intriga ar piparu odziņām. Nākošo metīsiet ģenerāli K. Krēsliņu no Saeimas? Būtu laiks tomēr strādāk profesionālāk.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.