logo

Premjera lēmums saistīts ar uzturēšanās atļauju tirgotāju lobiju (10)

14.11.2013 Valdībā

uzturēšanās atļaujas

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) valde uzskata, ka premjera vilcināšanās ar lēmumu par Jāņa Bordāna demisiju ir saistīta ar ietekmīgu uzturēšanās atļauju tirgotāju lobiju. To atklāti atzīst arī „Vienotības” frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis intervijā laikrakstam „Diena”, apgalvodams, ka ministra apstiprināšana jāskata saistībā ar imigrācijas likuma grozījumiem. Vienotība šo taktiku apstiprināja arī šodien Saeimas plenārsēdē, kopā ar Saskaņas centru un ZZS nobalsojot pretēji pārējai koalīcijai un tās vienošanās dokumentam attiecībā uz uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežošanu. Faktiski šis balsojums nozīmē, ka uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežojumi no nākamā gada 1. janvāra spēkā nestāsies.

Uzturēšanās atļauju tirdzniecības ieceres autors Ainārs Šlesers publiski jau piedraudējis, ka darīs visu, lai kaitētu Nacionālai apvienībai un panāktu tās izstumšanu no valdības. Pēdējo nedēļu notikumi liecina, ka līdzekļi no ietekmīgām biznesa grupām tiek ieguldīti ne tikai TV reklāmās, bet arī politikas procesa ietekmēšanā. Jāņa Bordāna publiskās aktivitātes, kā arī „Vienotības” pozīcija liecina par saskaņotu darbību, kuras mērķis ir piespiest Nacionālo apvienību atteikties no prasībām uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežošanā un novērst sabiedrības uzmanību no „Vienotības” balsojuma pret uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežošanu.

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK valde paziņo, ka premjera lēmums atstāt amatā tieslietu ministru Jāni Bordānu ir koalīcijas līguma pārkāpums, līdz ar to uzskatāms, ka līgums vairs nav saistošs arī pārējām pusēm.

NA arī nav pieņemama premjera Valda Dombrovska pozīcija, ka par tieslietu ministra kandidātu lemtu pēc nenoteikta laika. Līdz ar to NA valde respektē Baibas Brokas lēmumu šādā situācijā atsaukt savu kandidatūru tieslietu ministra amatam.

Nacionālā apvienība turpinās darbu valdībā, pārstāvot kultūras ministriju, kā arī uzskata, ka premjera partijai „Vienotība” jāuzņemas pilna atbildība par tālāko tieslietu ministra Jāņa Bordāna darbību. Tas nozīmē, ka ir mainījusies ministru amatu sadales proporcija, kāda tā bija noteikta līdz šim spēkā esošajā koalīcijas līgumā.

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
tālr. 29298205
e-pasts: ozolina2015@gmail.com

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Uldis Veģis

  16.11.2013 17:01

  Ezis: SC/VK galvenais dzinējs nav vis sociāldemokratisms vai lēborisms, bet ekstrēms krievu nacionālisms. Sauksim lietas īstajos vārdos! ---- Ekstrēmo krievu nacionālismu parasti sauc par krievu imperiālismu jeb šovinismu.Šo ekstrēmo krievu nacionālismu Latvijā atbalsta Maskava un ja nu SC Kādreiz iegūst valdības portfeli,krievu imperialistiem ir iespējas šādu valdību atbalstīt jo viņiem pieder Sibirijas tautām nolaupītās zemes dzīļu bagātības un turklāt,lai vēl labāk izmantotu tur esošās bagātības varēs piedāvāt darbu arī latviešiem,nevajadzēs ņemt ķīniešus.Arī Latviešu bagātniekiem ir vēlme savu naudu ieguldīt Sibirijā un kļūt par Krievijas milijardieriem. Šī perspektīva latviešu tautai ilgtermiņā nenesīs nekāda labuma,tā ir latviešu tautas iznīcība. Latviešu nacionālista pats pirmais uzdevums ir saprast kas ir krievu imperiālisms. Vai Dāvim Staltam ,kad viņš tika ņemts Nacionālās apvienības vēlēšanu sarakstā šāds jautājums tika uzdots,tāpat arī Lienei Cipulei,kas tagag klaigā ,ka nacionāļi šķeļ Latvijas pilsoņus. Tas nav īsts nacionālists , kas apkaro citus latviešu nacionālistus,tas drīzāk ir krievu imperiālisma pakalpiņš.

 • Jānis Derums

  16.11.2013 13:26

  EZI! Tu esi uzrakstījis galīgas aplamības. Kāds manis teiktajam sakars ar SC retoriku? Kāpēc gan nacionāla partija savās nostādnēs nevar sociālekonomiskos jautājumos būt kreisāka, sociāldemokrātiskāka? Zinu, ka tā pat domā daudzi NA biedri un atbalstītāji. Ja NA to ņemtu vērā, tad atbalstītāju loks noteikti paplašinātos. SC ir viltīgāki, koķetē ar sociāldemokrātiskām idejām un uz tā rēķina iegūst arī kādas daļas latviešu vēlētāju balsis. Vai latviešu partijām nav gana ar to , ka zaudēja Rīgu? Turpinot tādā pašā garā var zaudēt arī Saeimas vēlēšanas! Uzsvērt savu labējo orientāciju vienmēr un visur ir kļūda un te nav pat nekāds sakars ar SC, vai Maskavu! Šajā ziņā latviešiem lāču pakalpojumu izdara arī daudzi politologi un žurnālisti, kuri uzsver, ka latviešu partijas ir labējas,bet lūk SC kreisa. Tas ir politisks analfabētisms. Latvijā šī partiju klasifikācija labējos un kreisajos neatbilst būtībai. Pirmkārt SC pamatu pamatos nebūt nav nekāda kreisa partija, bet prokrieviska, promaskaviska, otrkārt Latvijas nelaime ir tā, ka mums vispār nav vērā ņemamas kreisas partijas,visas partijas ir labējas, tajā skaitā SC. Bet daudzi vēlētāji grib balsot par kreisāku politisku spēku, pateicoties masu saziņas līdzekļiem, kuri SC piekarina kreiso birku, viņi tiek muļķoti un SC iegūst papildus balsis. Ikvienā valstī, arī Latvijā liela daļa elektorāta vēlas balsot par kreisu politisku spēku. Kā pierāda prakse, arī vēsturiskā pieredze Latvijā un citās valstīs ši attiecība ,vēlētāju izvēlē starp labējiem un kreisajiem parasti ir tuvu 50% pret 50%. Latvijas vēlētājiem izvēles nav! Balsojums pamatā norit pēc nacionālā principa, kas ir nacionālāk noskaņots balso par NA, citi par ZS,Vienotību, vai kādu jaunizceptu partiju.

  • Kalvis Apsītis

   16.11.2013 15:24

   Kaļiņingradas portālā, kas veltīts Baltijas reģiona politikai "rubaltic.ru" ir publicēts raksts - http://www.rubaltic.ru/article/politika-i-obshchestvo/upravlyaemyy-khaos-sokhranenie-bordansa-mozhet-byt-vygodno-natsbloku15112013/ - "Vadāmais haoss - Bordāna paturēšana amatā var būt izdevīga nacionālajam blokam". Autors: Сергей Рекеда - руководитель отдела стран Балтии Информационно-аналитического центра МГУ (Sergejs Rekeda - Baltijas valstu nodaļas vadītājs Maskavas Valsts universitātes informatīvi analītiskajā centrā) Tur tiek apgalvots, ka paziņojums par koalīcijas līguma izbeigšanu un stīvēšanās ap Bordānu varētu būt izdevīga NA - tā esot mazbudžeta priekšvēlēšanu kampaņa ("малозатратная предвыборная кампания") - vienlaikus būt pie varas un arī kritizēt premjeru, pārnesot uz viņu atbildību par valdības kļūdām. Raksta autors visdrīzāk ir ļoti nedraudzīgs Latvijai, bet izlasīt, ko viņš domā, var būt pat derīgi. Par kreisu un labēju politiku runāt var daudz ko - bet 2014.g. budžets jau ir pieņemts. Tur nekā īpaši kreisa nav. Ir, protams, vecāku pabalsti - dzimstības veicināšana; kā arī nedaudz lielāka minimālā alga (225 LVL jeb 320 EUR - agrāko 200 LVL vietā). Bet tie ir ļoti nelieli soļi - savā ziņā kompensē inflāciju. Nopietna kreisā politika sāktos tad, ja būtu ievērojami nodokļi dārgiem nekustamajiem īpašumiem; dārgām automašīnām; utml. Bet Saeimas deputāti par tādām lietām nemūžam nebalsotu - jo viņi paši vairumā gadījumu pieder pie turīgākās sabiedrības daļas; un jebkurš nodoklis par greznām savrupmājām utml. skartu arī viņus pašus. Tas ir tāpat kā Veidenbaums rakstīja: "Bez mērķa cilvēks blandās te,\\ Par gudrām lietām spriedelē,\\ Bet galā dumjš ir viss.\\ Un vēders - dievs visaugstākais,\\ Ikkatris pats sev tuvākais,\\ Tiklīdz kā izsalcis."

 • Jānis Derums

  15.11.2013 13:34

  NA jāpaplašina prioritātes, lai latviešu vēlētāji redz, ka NA atbalsta ne tikai turīgā slāņa intereses, respektīvi šajā jomā jāatšķiras no Vienotības un citām latviešu partijām. SC tēlo kreisos un ar to nozvejo arī lētticīgāko latviešu balsis un nevajag tikai teikt, ka tie ir kādi prokrieviski noskaņoti tautieši! Tie ir valdošo partiju politikas tuvredzības augļi, bailes sociālekonomiskos jautājumos būt kreisākiem. Liela latviešu tautas daļa jau vēsturiski ir bijusi kreisi noskaņota,to pierāda Latvijas brīvvalsts laiki, tā tas ir arī Rietumeiropā- Vācijā, Zviedrijā, Lielbritānijā, kur notiek nemitīga konkurence starp sociāldemokrātiem un konservatīviem, labējiem. Tā kā Latvijā faktiski nav sociāldemokrātiskas partijas, tad vismaz daļēji šo lomu varētu uzņemties NA, protams, ja ir vēlme savu elektorātu paplašināt. Reizēm paliek iespaids, ka nav un partijas vadību apmierina būt mazākā brāļa loma pozīcijā, vai faktiskā opozīcijā,vadoņiem vieta Saeimā , vismaz pagaidām nodrošināta, un kreņķu mazāk. Tagad ir klapatas ar Bordānu, bija ar Staltu, vēl viens otrs deputāts nevar saprast uz kuru pusi vairāk skatās. Tās ir sekas ar aizraušanos uzaicināt uz amatiem, deputātu krēsliem cilvēkus no malas. Ja ''spīd'' ministra krēsls, vai deputāta vieta, šādi gribētāji netrūks, bet cik viņu pārliecība un nodomi atbilst nacionālai partijai? To jau pierāda notikušie gadījumi! Nav jau vairs tālu arī nākamās Saeimas vēlēšanas. Interesanti vai partijas vadība turpinās šo kļūmīgo praksi? Jā, varbūt uz it kā pazīstamu vārdu rēķina var iegūt papildus kādu vietu Saeimā, bet cik no tā jēgas, ja drīz vien seko neprognozējami gājieni? Bet visas šis politikas sekas ir pozīciju atdošana SC, ko jo spilgti jau parādīja un pierādīja Rigas pašvaldību vēlēšanas. Tas nav pārmetums NA, bet vispār latviešu partijām. Ar savu uzsvērti labējo politiku tas ir ceļš uz opozīciju arī Saeimā. NA tomēr nevajadzētu nonākt klajā opozīcijā pārējām latviešu partijām. Jo paliekot šajā labējā nišā, nepaplašinot savas prioritātes, NA nekad netuvosies iespējai kļūt par valdošo partiju bez sabiedrotajiem. Tā kā , lai kādi viņi šobrīd ir, sabiedrotie ir jāmeklē.

  • ezis x

   15.11.2013 19:31

   "Ar savu [latviešu partiju] uzsvērti labējo politiku ..." - - - - - - - - - Man liekas, Jāni, ka Tu šeit pārņemi SC/VK retoriku. Ko Tu īsti saproti ar "labējo"? Parasti rietumu demokratijās "labējs" ir tas pats kas sociāli un ekonomiski "konservatīvs". Turpretim Maskavas sponsorētajiem saskaņiešiem "labējs" ir sinonīms latviešu (vārgajam) nacionālismam. Okupācijas laikā, apzīmējums šim pašam fenomenam bija "burzuāziskais nacionālisms". No otras puses, SC/VK galvenais dzinējs nav vis sociāldemokratisms vai lēborisms, bet ekstrēms krievu nacionālisms. Sauksim lietas īstajos vārdos!

 • Māris Bērziņš

  15.11.2013 12:42

  Jautājums nav par atļaujām, bet vai Vienotība atbalstīs nodevību, kaut gan J. Bordāns tēlo naivo puikiņu no Balviem. Izskatās, ka "Demokrātiskie patrioti", viltus patrioti, soļo VL augstprātības pēdās, salasot atbiras no Zatlera klaunu partijas un visnacionāļiem. Jūtu, ka vēlēšanās atkal nebūs ko darīt un pase tā arī paliks tukša bez zīmogiem. Iešu skatīties Mela filmu Patriots.

 • Kalvis Apsītis

  14.11.2013 18:57

  Bija tāds R.Blaumaņa literārais tēls - Indrānu tēvs, kurš teica "...es nošķiru tos Indrānus, kas pilda manu maku, no tiem, kas iepriecina manu sirdi." Diemžēl, izskatās, ka pēc šiem koalīcijas partiju savstarpēji apkarojošiem gājieniem nav tādas partijas, kura spēj "nošķirt to Latviju, kas pilda maku, no tās, kas iepriecina sirdi". Ja pat tik vienkārša un fundamentāla lieta kā uzturēšanās atļauju tirgošanas ierobežošana tiek iepiņķerēta īstermiņa shēmās vai izmantota nacionālo politiķu savstarpējai kaitniecībai. Ir tāds ieteikums: LĪDZ SAEIMAS VĒLĒŠANĀM par koalīcijas partneriem runāt labu vai nerunāt neko. Ja gribas kādu kritizēt - ir Saskaņas Centrs, kas dara arvien jaunas nejēdzības Rīgā, pievieno krievu bērnudārziem latviešu grupiņas (par ko pastiprināti raksta Rita Eva Našeniece savā Twitter kontā, bet nevienu tas neinteresē), nenodrošina pirmskolas izglītības pieejamību, veido rekordlielus budžeta deficītus Rīgas pašvaldībā, utml. Un nebeidzamās intrigas ar Vienotību, J.Bordāna atstādināšanu u.c. var mierīgi un klusām risināt kuluāros. Ja nevar panākt pozitīvu iznākumu uzturēšanās atļauju jautājumā, tad ir vienkārši jāstrādā - jo cilvēkiem ir vajadzīgs rezultāts nevis sīki dzēlieni premjeram. Nevajadzētu taisīt sev antireklāmu un graut nacionālistu partiju (NA un V) reputāciju. Šādā garā turpinot, nacionālie spēki riskē pazaudēt visas nākamgada vēlēšanas. Latviskais elektorāts neatnāks balsot - jo nebūs par ko. Visi būs visus veiksmīgi diskreditējuši.

  • Jānis Iesalnieks

   14.11.2013 23:26

   Šodienas balsojums Saeimā par Imigrācijas likuma grozījumiem ir kārtējais apliecinājums, ka Vienotība NAV nekāda "nacionālistu partija". Kādos sapņos Tu dzīvo, Kalvi?!

   • Kalvis Apsītis

    15.11.2013 01:14

    Bija tāds veco laiku TB/LNNK klips par govi (YouTube atslēgvārdi "tēvzemiešu multene") - http://www.youtube.com/watch?v=UoePiLBA77w Ja NA retorika ir galvenokārt vērsta pret citām latviešu partijām un politiķiem, tad patīk tas vai nepatīk - bet Jūs sniedzat atbalstu SC; turklāt atbalstu diezgan amatieriskā līmenī. Kāda jēga no tāda "nacionālisma"? Patriotiskas apsveikuma kartītes vai karoga lentītes var izgatavot mākslinieki un izaust daiļamatnieki; valsts svētku svinības ar lāpām vai bez var ļoti smuki uztaisīt masu pasākumu režisori. Asprātīgi nogānīt Vienotību māk Jurģis Liepnieks savā "puaro.lv", to sekmīgi dara arī Lato Lapsa, "Vesķi segodņa", "Pervij balķijskij kanal" un daudzi citi. Savukārt NA politiķi ir lielā skaitā pārstāvēti Saeimā - ir jādara tas, ko citi jūsu vietā nevar izdarīt :)

    • Jānis Iesalnieks

     15.11.2013 09:52

     Es neredzu jēgu ienaidnieku 115. reizi vēlreiz nosaukt par ienaidnieku. Toties kangari pašu vidū ir jāatmasko pēc iespējas redzamāk, jo viņi ar viltu mūsējos izmanto pret Latviju. Katra balss vēlēšanās par Vienotību ir balss par Latvijas iznīcināšanu tikpat lielā mērā kā balss par SC.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.