logo

Publiskie pasākumi 16. martā atcelti, ziedus noliks individuāli

13.03.2020 Zane Auziņa

Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ organizatori atcēluši 16. martā plānotos Latviešu leģionāru dienas publiskos pasākumus Rīgā un Lestenē. Vienlaikus Nacionālā apvienība aicina ikvienu pilsoni, kuram nav noteikti karantīnas ierobežojumi un ir laba veselība, individuāli godināt leģionārus, noliekot ziedus pie Brīvības pieminekļa un Lestenes Brāļu kapos.

 

Atcelts tiek iepriekš plānotais dievkalpojums Sv. Jāņa baznīcā, gājiens no Sv. Jāņa baznīcas līdz Brīvības piemineklim, kā arī piemiņas pasākums Lestenes Brāļu kapos.

Ierobežojumam rīkot publiskus pasākumus gan nevajadzētu ietekmēt katra individuālo pārliecību un gatavību godināt karavīrus – cilvēkus, kas dzīvē gājuši cauri nesalīdzināmi smagākiem pārbaudījumiem. Tādēļ līdz ar piemiņas pasākumu organizatoriem arī Nacionālā apvienība ikvienu aicina 16. martā individuāli doties nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa un Lestenes Brāļu kapos. Individuāli ziedus pie pieminekļa dosies nolikt arī Nacionālās apvienības biedri, Saeimas deputāti un jauniešu organizācijas pārstāvji.

 

“Ar individuālu un personisku mirkli pie Brīvības pieminekļa, ar ziedu nolikšanu pie pieminekļa vai Lestenes brāļu kapos mēs godināsim leģionārus, teiksim paldies leģionāriem par cīņu pret okupāciju un par Latvijas atjaunošanu. Karavīrus, kas 2. Pasaules kara laikā Latviešu leģiona rindās cīnījās pret Padomju savienību, cenšoties nepieļaut Baigā gada atkārtošanos, aicinām ar ziediem pieminēt un godināt ikvienam Latvijas patriotam,” tā Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Aicinām tos latviešus, kas leģionārus vēlas godināt Lestenes Brāļu kapos, ceļā doties individuāli – ar personīgajām automašīnām nevis grupās un autobusos. Kā zināms jaunais koronavīrusa veids ir īpaši bīstams cilvēkiem gados. Katrs leģionārs, viņa piederīgais, kas nu sasnieguši īpaši cienījamu vecumu, tiek lūgts rūpīgi izvērtēt to, cik droši esošajos apstākļos katram no viņiem ir doties ārpus mājas.

Kā zināms, ārkārtējā situācija, kas uzliek striktus ierobežojumus arī publiskiem pasākumiem, valstī izsludināta saistībā ar koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību un centieniem to ierobežot. Ārkārtas situācija būs spēkā līdz 14.aprīlim. Šajā laikā ir aizliegti publiski pasākumi, skolēniem pārtrauktas klātienes mācības, visiem iedzīvotājiem noteikts aicinājums neapmeklēt ārzemēs un strikti ievērot piesardzības pasākumus

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.