logo

R. Naudiņš lūdz Rēzeknes domei nepiešķirt finansējumu pretrunīgas vēstures grāmatas izdošanai

22.08.2014

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš ir informēts par Rēzeknes pilsētas domes lēmumu piešķirt daļēju finansējumu Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūrai „Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” 3800, 00 eiro apmērā Latgales Kultūras centram Jurija Sediševa grāmatas „Viņu paveiktais nav aizmirstams” izdošanai. Grāmata satur atšķirīgu no Latvijas Republikas oficiālās nostājas Otrā pasaules kara vēstures notikumu interpretāciju.

 Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) ir nosūtījusi Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājam A. Bartaševičam vēstuli ar lūgumu nodrošināt, lai Rēzeknes pilsētas dome nepieņem prettiesisku lēmumu. Vēstule tika nosūtīta 21. augusta pēcpusdienā un Rēzeknes pilsētas dome ir apstiprinājusi tās saņemšanu. Latvijas Republikas tiesiskais regulējums neparedz pašvaldības domei tiesības piešķirt finansējumu ideoloģiska satura iespieddarbu finansēšanai, vēl jo vairāk, ja darbā paustā ideoloģija būtiski atšķiras no Latvijas Republikas oficiālās nostājas, šādas tiesības pašvaldībai neparedz arī citi normatīvie akti.

 Ministrs R. Naudiņš uzsver, ka diemžēl jau atkal Latvijas vēstures traģiskās lapaspuses tiek izmantotas, lai apmelotu Latvijas valsti, kurinātu naidu un šķeltu sabiedrību. Latvja Otrā pasaules karā ir piedzīvojusi divas okupācijas – Padomju Savienības un  nacistiskās Vācijas, kad latviešu tauta pārdzīvoja necilvēciskas represijas un nepārtrauktu teroru. Latvijas iedzīvotāji  pretēji starptautiskajām tiesībām tika nelikumīgi mobilizēti un piespiesti pievienoties vienas vai otras valsts bruņotajiem spēkiem.

Arī turpmāk VARAM sekos līdzi tiesiskuma ievērošanai visās pašvaldībās. Par Rēzeknes pilsētas domes pieņemtolēmumu šajā jautājumā ministrs ir lūdzis informēt arī ministriju.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.