logo

R.Naudiņš: “Rīdzinieka kartes” izmantošana vēl ir rūpīgi jāpārdomā

13.06.2014 Sanita Karpoviča Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš norāda, ka Rīgas domes izdotās “Rīdzinieka kartes” izmantošanas politika vēl ir ļoti rūpīgi jāpārdomā.

Rīgas dome ir paziņojusi par pirmajām “Rīdzinieka kartes” priekšrocībām: no 1.jūlija ieeja Rīgas zooloģiskajā dārzā būs par vienu eiro lētāka, kā arī ir paredzētas atlaides trīs pašvaldības slimnīcās – Rīgas 1.slimnīcā, Rīgas 2.slimnīcā un Rīgas Dzemdību namā.

Ministrs Romāns Naudiņš uzskata, ka Rīgas domes izdotās “Rīdzinieka kartes” izmantošanas politika vēl ir ļoti rūpīgi jāpārdomā. “Nav pareizi, ja “Rīdzinieka kartes” sniegtās atlaides nostādīs reģionu iedzīvotājus diskriminējošā situācijā, piemēram, apmeklējot vienīgo nacionālas nozīmes zooloģisko dārzu mūsu valstī. Turklāt SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs, kas ir Rīgas pašvaldības uzņēmums, savas darbības nodrošināšanai saņem finansiālu atbalstu arī no valsts budžeta, tātad – no visiem Latvijas nodokļu maksātājiem,” skaidro Romāns Naudiņš.

Lai pārrunātu šo jautājumu, ministrs Romāns Naudiņš jūlija sākumā plāno tikties ar N.Ušakovu. Tikšanās laikā viņš cer rast risinājumu, kas apmierinātu ne tikai Rīgas, bet arī visu pārējo Latvijas reģionu iedzīvotājus.

Sākotnēji “Rīdzinieka karte” bija paredzēta, lai diferencētu maksu “Rīgas satiksmes” transportā, taču Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija to neatbalstīja. Ar Rīgas domi tika panākta vienošanās, ka līdz gada beigām biļešu cenas saglabāsies vienādas gan rīdziniekiem, gan pārējo Latvijas reģionu iedzīvotājiem.

 

Sanita Karpoviča
Ministra preses sekretāre
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Tālr.: 67026463
Mob.: 26653757
E-pasts: sanita.karpovica@varam.gov.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.