logo

Raivis Dzintars: Jāatbalsta nacionālie spēki

19.04.2013 Raivis Dzintars Pašvaldībās

“Latvijas avīzes” 16. aprīļa numurā žurnālists Voldemārs Krustiņš atsaucas uz kādas Gulbenes novada Rankas pagastā dzīvojošas lasītājas jautājumu par to, vai viņas novadā būs iespēja balsot par Nacionālo apvienību (NA). Gribētu izmantot iespēju un teikt paldies lasītajai par pausto atbalstu un uzticību.

Veidojot vēlēšanu sarakstus, iespēju robežās cenšamies pārliecināties, lai kandidāti atbilstu četriem kritērijiem: 1) ideoloģiskā saderība, īpaši nacionālā pārliecība, 2) kompetence un profesionālās spējas, 3) laba reputācija, 4) lojalitāte organizācijai un spēja strādāt komandā. Lai arī kandidātu sarakstu skaits NA būs gana plašs, šobrīd daudzos novados vēl nav vajadzīgās aktīvo cilvēku pārstāvniecības, lai ikvienā pašvaldībā izveidotu atbilstošu sarakstu. Tas varētu būt ambiciozs mērķis pašvaldību vēlēšanām pēc četriem gadiem. Šo es vēlētos paust kā aicinājumu aktīvus un darboties gribošus Latvijas patriotus palīdzēt partijai un veidot stipru nacionālo spēku tīklu visā Latvijā.

Gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās NA cīnīsies par vietām vismaz 56 pašvaldībās: Rīgas, Jūrmalas, Valmieras, Ventspils, Rēzeknes, Jēkabpils un Jelgavas pilsētā, kā arī Ādažu, Alūksnes, Baldones, Carnikavas, Cēsu, Jaunpiebalgas, Alojas, Limbažu, Mārupes, Gulbenes, Burtnieku, Inčukalna, Ikšķiles, Valkas, Smiltenes, Kocēnu, Siguldas, Garkalnes, Madonas, Ķekavas, Salaspils, Ogres, Saulkrastu, Ķeguma, Stopiņu, Ventspils, Grobiņas, Rojas, Saldus, Talsu, Priekules, Aizputes, Kuldīgas, Balvu, Ilūkstes, Viļakas, Rēzeknes, Preiļu, Krustpils, Jēkabpils, Bauskas, Jelgavas, Ozolnieku, Kokneses, Tukuma, Iecavas, Vecumnieku, Pļaviņu, Dobeles un Engures novadā. Iespējams, ka tuvākajās dienās sarakstu varētu papildināt vēl dažas pašvaldības.

Lai arī pašvaldību vēlēšanas bieži vien uzskata par saimnieciskām, to iznākumam ir arī liela politiska nozīme un ietekme uz spēku samēru Saeimā. Tāpēc atbalsts NA ir tik svarīgs ikvienā novadā, kur startējam. Tajās vietās, kur šoreiz vēl pārstāvniecības mums nav, aicinu atbalstīt tos sarakstus un kandidātus, kas pārstāv Nacionālajai apvienībai līdzīgas vērtības: nacionālo vērtību aizstāvība, atbalsts dzimstības veicināšanai un ģimenēm ar bērniem, jaunatnes patriotiskā audzināšana, jaunsardzes un mazpulku kustību veicināšana, sabiedrības drošība un veselīgs dzīvesveids, tautas kultūras attīstība. Vēlēšanu laikā kandidāti sola visdažādākos labumus, bet šie minētie, manuprāt, vislielākā mērā ir cēloņu un ilgtermiņā izšķiroši jautājumi.

Nekādos apstākļos nav atbalstāmi “Saskaņas centra”, “PCTVL” vai līdzīgi saraksti, pat ja tajos ir iekļauti kandidāti ar latviskiem uzvārdiem un labiem solījumiem. Skaidri un vienkārši: katra balss šādiem veidojumiem vairo reālus draudus Latvijas neatkarībai.

Izšķirošā cīņa, protams, būs par iznākumu Rīgas domes vēlēšanās, kas tiek uzskatītas par ģenerālmēģinājumu Saeimas vēlēšanām. Domāju, ka šobrīd jau varam droši teikt, ka par mēra krēslu reāli cīnās divi kandidāti – “SC” pārstāvis Nils Ušakovs, kurš vēl nesen parakstījās par krievu kā otro valsts valodu, un Nacionālās apvienības kandidāte Baiba Broka.

Divvalodības referenduma iznākums pierādīja, ka latvieši un citi Latvijas patrioti izšķirošā brīdī var mobilizēties arī Rīgā, kur par vienu valsts valodu nobalsoja drošs vairākums. Ja arī šoreiz neizšķiedīsim balsis par dažādiem eksperimentāliem veidojumiem ar šaubīgām iekļūšanas iespējām un neļausimies tikt apmānīti no “SC” puses, tad mums ir visas iespējas Rīgu atgūt.

Vēlēšanas būs cīņa par latvisku Latviju, un šajā cīņā ikvienā vietā aicinu uzticēties tiem, kam latviskas Latvijas mērķis ir sirdslieta, nevis īslaicīga priekšvēlēšanu parādība.

Raivis Dzintars
NA līdzpriekšsēdētājs

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.