logo

Raivis Dzintars: Kāpēc es atbalstīju Baibu Broku? (3)

30.01.2017 Raivis Dzintars

Politika man ir iemācījusi to, ka cilvēka personībai ir ārkārtīgi liela loma dažādu notikumu izšķiršanā. Tāpēc, ja vien man ir iespējas savā pusē dabūt spēcīgu personību, darīšu visu iespējamo, lai to panāktu. Stiprām personībām uzbrūk. Pēc definīcijas. Tās neatstāj vienaldzīgus. Mans uzdevums tad ir saprast, kuros gadījumos uzbrukumi ir pamatoti un kad tā ir vien skaudība, sīkmanīga kašķēšanās un noriešana, kurai jāspēj stāvēt pāri.

Par šiem jautājumiem domāju, izdarot izvēli Rīgas mēra amata kandidāta sakarā. Turpinājumā argumenti, kas man lika izdarīt izvēli “Par”. Tai skaitā mani komentāri par dažādiem pret Baibu vērstiem uzbrukumiem:

 • Jebkura nozīmīga amata kandidāta acīm ir jādeg darīt izvēlēto darbu. Baiba Broka grib kandidēt un viņa to darīs ar pārliecību. Nekad “pielauzta” kandidāta veikums nebūs līdzvērtīgs ar sirdsdegsmi darītam darbam.
 • Baiba ir sevi pierādījusi kā Nacionālai apvienībai un tās idejām uzticīgs cilvēks. Vienmēr respektējusi partijas kopējo stratēģiju un taktiku, bijusi gatava uzņemties pienākumus, kad citi vēl minstinājušies.
 • No visu partiju nosauktajiem kandidātiem (atskaitot Saskaņu), Baiba ir Rīgas domes darbā un aktuālajos jautājumos vispieredzējušākais un zinošākais kandidāts. Galvenais pretinieks – esošais mērs – operēs ar bagātīgu faktoloģisko materiālu, un debatēs būs svarīgi, lai NA kandidāta zināšanas un pieredze būtu līdzvērtīga.
 • Baiba ir apveltīta ar spilgtiem harizmātiska līdera dotumiem. Kandidātam jābūt tādam, kura personība neatstāj šaubas par gatavību mēra amatu reāli uzņemties un spēju to izdarīt.
 • Baibas Brokas vadībā iepriekšējās Rīgas domes vēlēšanās NA parādīja lielisku rezultātu un apliecināja, ka ir reālākā alternatīva Saskaņai. No latviskajiem mēra kandidātiem Baiba saņēma pārliecinoši augstāko vērtējumu. Ja citu partiju neveiksmīgais starts liek tām eksperimentēt un meklēt jaunus risinājumus, Nacionālai apvienībai loģiski ir dot iespēju turpināt iesākto kandidātam, kurš jau pratis sevi pierādīt.
 • Baibai pārmet draudzību ar Nila Ušakova sievu Ivetu Strautiņu. Tas būtu nelietīgi no Baibas prasīt pārtraukt draudzību draudzenes nepareizā vīra dēļ. Baiba Broka un Iveta Strautiņa bija pazīstamas vēl ilgi pirms Ivetas iepazīšanās ar Ušakovu. Savulaik viņas abas strādāja Gaida Bērziņa birojā. Vai Jūs atteiktos no savas mātes, tēva vai drauga viņa dzīvesbiedra politiskās pārliecības dēļ? Mums katram ir jāatbild par savām izvēlēm un saviem darbiem, nevis par draugu radiem un radu draugiem. Daudziem mūsdienās vairs nav ne draugu, ne principu. NA līdz šim ir atšķīrusies tieši ar to, ka ciena gan draudzību, gan principus un izdevīguma vārdā nemaina ne vienus, ne otrus. Par to arī cienu Baibu.
 • Bieži spekulēta tēma ir bijusi un būs Baibas Brokas pielaides jautājums. Pirmkārt, Rīgas mēram nav vajadzīga attiecīgā pielaide. Otrkārt, pielaides arguments ir nenopietns, ņemot vērā, ka pielaides piešķirtas Putina sadarbības partijas Saskaņa līderiem, bet netiek piešķirtas vairākiem NA biedriem. Tas vien liecina, ka kaut kas ar šo sistēmu nav kārtībā. Par to, ka pielaides nepiešķiršanai varēja būt politiski motīvi, liecina apstāklis, ka par tā nepiešķiršanu visātrāk uzzināja Vienotības biedri. Publiskajā telpā nekas nepaliek apslēpts un tas, ka nav parādījusies nekāda reāla informācija, kas liecinātu par Baibas Brokas “grēkiem”, liek pārliecināties, ka runa ir tikai par spēcīga konkurenta novākšanu.
 • Baiba Broka pēc iekļūšanas Rīgas domē uz laiku atstāja frakcijas darbu, kļūstot par tieslietu ministri. Jā, tā bija, un tieši tāpēc, ka pakļāvās partijas disciplīnai un partijas vadības lūgumam. Baiba ir komandas cilvēks un piekrita, ka konkrētajā brīdī iespēja veikt ministra pienākumus ir lielāks pienesums nekā Rīgas domes opozīcija. Tomēr Baiba atgriezās Rīgas domes frakcijā un bija aktīvs tās biedrs, un darīja to apstākļos, kad neviens viņai iespēju atkārtoti kandidēt ne solīja, ne piedāvāja.
 • Manuprāt, partijas biedru un atbalstītāju politiskais briedums un spēks atrodams prasmē atšķirt reālas uzskatu un rīcības nesaderības no sīkām, bieži vien dzeltenām publiskajām ķengām, no kā spēcīgas personības izvairīties vienkārši nevar. Daudzkārt pierādījies, ka spēja nepagriezt muguru saviem stiprākajiem līderiem brīžos, kad viņiem jāiztur nepelnītu uzbrukumu krusa, ilgtermiņā atmaksājas.
 • Daudz ir atkarīgs ne tikai no konkrētās kampaņas līdera, bet arī mums visiem – komandas un partijas atbalstītājiem. Vai spēsim saviem stiprākajiem cilvēkiem nodemonstrēt pleca sajūtu un atbalstu, brīdī, kad viņi paņēmuši rokās cīņas karogu. Ne katrs šo karogu ir gatavs nest. Baiba tam ir gatava, bet es esmu gatavs palīdzēt, cik būs manos spēkos. Un ticu, ka tādi kā es būs daudzi. Sagādāsim dāvanu Latvijai – no Putina sadarbības partijas “Saskaņas” atgūtu galvaspilsētu Rīgu!

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Edmunds Venters

  11.04.2017 16:33

  Lēmums ir atbilstošs esošajai situācijai, ņemot vērā ka tagad Baiba Broka strādā ar kolosālajiem kolēģiem Ameriku un Nilu vienā brīvostas valdē ir fantastika, Baiba ir tīra karjeriste, kas nekādā veidā nav labi valstiski. Sāk jau likties ka partijas roku rokā strādā, pārliecinošā opozīcijā un pozīcijā viens otru kritizē publiski, bet privāti draudzējas. Balsot jau vairs sen nav par ko, tie paši kadri katru gadu, jabalso tikai tādēļ, lai SC netiek pie varas, bet jau iepriekš zināms, ka nekas nemainīsies. Vēlēšanu sistēmas maiņa ir pirmais solis uz uzlabojumu.

 • Larisa Ķirse

  01.04.2017 09:15

  vajag īpašu apņēmību un mīlestību pret šo zemi, lai tai tautai, kura šeit dzīvo ,KALPOTU! Visām mūsu partijām ir viens: tikai mums, tikai man! Lielā daļa latviešu vispār neiet vēlēt, pamatojot savu bezatbidību ar to, ka nav par ko balsot. Tas ir briesmīgi! Mums ir vairākas partijas, kuras nevar vienoties mērķim! Rīgu un šo monstru, kurš pilnīgi spļauj uz visiem likumiem, var uzvarēt TIKAI apvienojoties! Jūs to nevariet! Es un ļoti daudz mūsu paziņu, jums to nepiedos. Latvijas simtgadi ar Nilu, izcili!!! Nevienojoties, jūs mūs iznīciniet. Laiks iet, pēdējais laiks, domājiet. Cieņā. L.Ķirse, represētā, ārste.

 • Edvards Putnaērglis

  13.02.2017 17:59

  Pilnīgi piekrītu Raivim--Baiba Broka ir gudra , talantīga , godīga sieviete un pie tam vēl skaista (droši vien tas kalpoja par iemeslu Maizīša nepatikai pret Baibu) Citu iemeslu idiotiskajam lēmumam par nepielaidi valsts noslēpumiem neredzu ! Nacionālās pretošanās kustības dalībnieks Edvards .

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.