logo

Raivis Dzintars: Pašvaldību vēlēšanas bija labs atspēriena punkts, lai latvieši būtu valdnieki Latvijā (1)

20.06.2013 Laila Ozoliņa Pašvaldībās

Sestdien, 15. jūnijā, Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” rīkoja informatīvo semināru pašvaldībās ievēlētajiem deputātiem no Nacionālās apvienības (NA) un reģionālo nodaļu biedriem, atbalstītājiem.

Semināru, kas pulcēja vairāk nekā 100 Nacionālās apvienības jaunievēlētos deputātus pašvaldībās, biedrus un atbalstītājus, atklāja Raivis Dzintars, NA līdzpriekšsēdētājs.

Raivis Dzintars atzinīgi novērtēja pašvaldību vēlēšanu rezultātus un aicināja jaunievēlētos pašvaldību deputātus nopietni izvērtēt viņiem izrādīto iedzīvotāju uzticību un noskaņoties nopietnam un atbildīgam darbam iedzīvotāju interešu pārstāvniecībai. Uzrunājot reģionu pārstāvjus, R.Dzintars norādīja, ka: „Pēc1.jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām, Nacionālā apvienība ieguvusi uzticību Rīgas pilsētā un nostiprinājusi savu pārstāvniecību Latvijā.NA deputātu skaits novados pieaudzis līdz 156 deputātiem.” Tomēr līdztekus pozitīvajam vērtējumam par pašvaldību vēlēšanu rezultātiem, NA līdzpriekšsēdētājs pauda ideju par nepieciešamību savlaicīgi mobilizēties Parlamenta vēlēšanām 2014.gadā. „NA jāapzinās, ka ir jāstiprina etniskā identitāte un jāvājina prokrieviskie politiskie spēki. Lai glābtu nacionālās valsts godu, mums jāapzinās, ka nākotnē Latvijā vieta tikai divām latviskām partijām – nacionālikonservatīvai, kāda ir Nacionālā apvienība, un liberālieiropeiskai, piemēram, Vienotībai kopā ar Reformu partiju”, tā Raivis Dzintars iezīmēja Latvijas politisko partiju transformācijas ceļu.

Savukārt Roberts Zīle, „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK valdes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta deputāts, uzrunā jaunievēlētajiem pašvaldību deputātiem sacīja, ka „Prokrieviskie spēki ir liels drauds Latvijai. Nacionālās apvienības deputātiem ir svarīgi nepazaudēt principus un vērtības, kādas ir partijai – latviska Latvija”.

Ar ieteikumiem, kā veidot sadarbību ar ministrijām, uzstājās Nauris Puntulis, Kultūras ministres padomnieks. Uzrunājot klātesošos, N. Puntulis uzsvēra, ka: „Kļūdas padara cilvēku zinošāku. Ikvienam ievēlētajam deputātam tagad būs iespēja pieļaut kļūdas, nevis tikai analizēt citu kļūdas.”

Inesis Feifers, uzņēmējdarbības konsultants un banku biznesa eksperts, stāstīja par nepieciešamību atbalstīt tos uzņēmumus, kuriem ir nacionālās vērtības. I. Feifers norādīja, ka: „Ļoti svarīgi ir veidot vienotu un caurspīdīgu finansēšanas sistēmu un uzņēmējdarbības atbalstīšanas metodi, jo, kas kontrolē finanses, kontrolē mūsu dzīves.”

Detalizētu pašvaldību rezultātu analītisko materiālu piedāvāja Jānis Dombrava, Saeimas NA frakcijas deputāts. Runājot par pašvaldību darbu, Jānis Dombrava uzsvēra: „Ir jāveido sadarbība gan starpnovadu pašvaldībām, gan reģionālajām Nacionālās apvienības nodaļām un pašvaldībām ar Saeimas deputātiem. NA deputāti darīs visu, kas nepieciešams, lai pašvaldību darbs izdotos.”

Einārs Cilinskis, NA frakcijas vadītājs un VARAM parlamentārais sekretārs, informēja klātesošos par šobrīd Saeimā izskatāmo likumprojektu par pašvaldību referendumiem. Jaunievēlētajiem deputātiem bija iespēja paust savu viedokli par tā būtiskākajiem nosacījumiem.

Ingus Kļaviņš, Rīgas nodaļas līdzpriekšsēdētājs, stāstīja par NA jauno mājas lapu un informācijas izvietošanas principiem.

Semināra izskaņā notika semināra dalībnieku svinīgs gājiens un ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa. Pasākums noslēdzās ar Nacionālās apvienības biedru, atbalstītāju un jaunievēlēto pašvaldību deputātu kopīgo dziedāšanu, pieskandinot Brīvības pieminekļa apkārtni ar dziesmu „Daugav’s abas malas”.

 

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
e-pasts: Ozolina2015@gmail.com
Foto: Ieva Holma

Foto Visi foto

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.