logo

NA panākusi Balto krustu piemiņas plāksnes atjaunošanu un Lāčplēša dienā aicina iedegt svecītes

07.11.2013

Pateicoties Rīgas domes Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” (NA) frakcijas iniciatīvai Rīgā, 1. Meža kapu Balto krustu apbedījumā atjaunota piemiņas plāksne komunistiskā režīma noslepkavotajiem upuriem.

Kapulauks Baltie krusti ir piemiņas vieta. Tajā guldīti 1941.-1944. gados masu kapos atrastie komunistiskā terora upuri. Upuru skaits pēc aptuvenām aplēsēm ir ap 120. Gandrīz visi apbedītie tika nošauti pat bez tiesas sprieduma.

Piemiņas plāksne, kura informēja par okupācijas laikā notikušo, tika nozagta un vairāk nekā gadu netika atjaunota. Šī gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētie Rīgas domes NA deputāti Mājokļu un vides komitejā ierosināja plāksni nekavējoši atjaunot, taču pozīcija bija gatava šo jautājumi apspriest tikai 2014. gada budžeta kontekstā. Labākajā gadījumā NA tika ieteikts finansējumu plāksnes atjaunošanai prasīt budžeta grozījumu laikā – 2013. gada nogalē.

NA Rīgas domes frakcijas deputāts Ritvars Jansons: „Nacionālā apvienība turpināja uzstāt, ka plāksne jāatjauno pēc iespējas drīzāk. Pateicoties Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja Vjačeslava Stepaņenko atbalstam, kā arī Mājokļu un vides departamenta Kapsētu pārvaldes priekšnieka Jāņa Upīša aktīvai rīcībai, atjaunotā plāksne tika uzstādīta 2013. gada novembra sākumā. Tās autors ir tēlnieks Jānis Karlovs”.

NA Rīgas domes frakcija aicina 11. novembrī – Lāčplēša dienā no plkst. 16.00 līdz 17.00 aizdedzināt svecītes Brīvības cīņu dalībnieku piemiņai Rīgā Brāļu kapos, kā arī represēto Latvijas brīvības cīnītāju un noslepkavoto civiliedzīvotāju piemiņai Baltajos krustos 1. Meža kapos.

NA Rīgas domes frakcija arī turpmāk atbalstīs Balto krustu piemiņas vietas sakopšanu, jo nepieciešams nomainīt arī no koka izgatavotos krustus. To tehniskais stāvoklis ir ļoti slikts. Tāpat NA domnieki norāda, ka nepieciešams vēl šogad atjaunot sapuvušo piemiņas krustu 1941. gada komunistiskā terora upuriem Rīgas Matīsa kapos.

Plašāku informāciju par pasākumiem Balto krustu piemiņas vietā var saņemt zvanot vēsturniekam un NA frakcijas deputātam Ritvaram Jansonam, tālrunis 29104914.

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre

Baltie_krusti2

Matisakrusts

Foto: Ritvars Jansons, Baiba Bicēna

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.