logo

RD Nacionālās apvienības frakcija vēršas DP, lai izvērtētu domes sadarbību ar Krimas tilta projektētājiem

29.10.2018 Nodaļās

Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija šodien vērsusies Drošības policijā (DP), lai izvērtētu turpmāku domes sadarbību ar Krievijas uzņēmumu, kas projektējis Krimas tiltu un pretēji Eiropas Savienības sankcijām šobrīd izstrādā arī satiksmes pārvadu Rīgā.

Frakcijas vadītājs Nauris Puntulis: “Konkrētais uzņēmums pakļauts sankcijām un ir projektējis vienu no jaunākajiem Krievijas propagandas simboliem – tiltu, kas savieno Krieviju ar Krimu. Tas nozīmē, ka šādi ir tikusi stiprināta Krievijas propaganda par Krimas okupāciju. Nav pareizi, ka šādi uzņēmumi var brīvi darboties Latvijas galvaspilsētā, gūstot par to ienākumus no rīdzinieku nodokļiem.”

Publiski kļuvis zināms, ka RD Satiksmes departaments uzskata, ka sadarbība ar sankcijām pakļauto Krievijas uzņēmumu esot jāturpina, tāpēc RD Nacionālās apvienības frakcija vēlas novērst turpmāku uzņēmuma “Giprostrojmost” darbību domes publiski finansētajos projektos.

Piekrītam Ārlietu ministrijas nostājai, ka, ja kāds Latvijā turpina sadarboties ar sankciju sarakstos iekļautu uzņēmumu, tas var draudēt pat ar kriminālatbildību, saprotam, ka šajā jautājumā ir jābūt normatīvo aktu izmaiņām vai to interpretācijas izmaiņām valsts mērogā, taču konkrētais gadījums ir saistīts ar RD, tādēļ aicinām DP izvērtēt, vai nav saskatāmas arī kāda noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes un uzsākt kriminālprocesu pret iesaistītajām personām.

 

Informāciju sagatavoja:
Edvards Ratnieks
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcija
Tālruņa nr.: 26137767

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.