logo

RD Nacionālās apvienības frakcija aicina VARAM pārbaudīt “pazudušā jautājuma” un “norautās” sēdes tiesiskumu

08.11.2018 Pašvaldībās

Šodien Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija vērsusies pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda ar sūdzību par RD priekšsēdētāja Nila Ušakova (Saskaņa) rīcības tiesiskuma pārbaudi par “pazudušo jautājumu” un “norauto” RD ārkārtas sēdi.

Pēc NA frakcijas priekšlikuma opozīcijas deputāti sasauca RD ārkārtas sēdi, lai izskatītu NA deputāta Jurģa Klotiņa virzītos grozījumus, kas paredz samazināt nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) rīdziniekiem. Iepriekš attiecīgais darba kārtības punkts “pazuda” no Ušakova vadītās komitejas darba kārtības. Sasauktā RD sēde ilga vien 1 minūti, jo Rīgas mērs pārtrauca sēdi uz nezināmu laiku, šādi liekot šķēršļus NĪN samazināšanai.

Jau iepriekš vēstīts, ka 17.oktobrī RD Finanšu un administrācijas lietu komitejas darba kārtībā bija iekļauts NA deputāta J.Klotiņa rosinātais jautājums. Taču neilgi pirms komitejas sēdes jautājums no darba kārtības pazuda un komiteja NĪN samazināšanas jautājumu neizskatīja, turpinot ar citu darba kārtību pretēji tam, kāda darba kārtība tika izsūtīta. Komitejas sēdē šā iemesla dēļ izcēlās lieli strīdi starp pozīcijas un opozīcijas deputātiem, jo opozīcija uzskatīja, ka darba kārtība grozīta patvaļīgi un nav skaidrojuma, kāpēc tāds lēmums pieņemts.

NA frakcijas vadītājs Rīgas domē Nauris Puntulis: “Esam vērsušies ar sūdzību pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra, lai tiktu veikta pārbaude RD par mēra Ušakova rīcības tiesiskumu. Valstī ir noteikta tiesiskā kārtība, kas regulē pašvaldību darbu un jāievēro arī RD. Mūsuprāt, izsludinot ārkārtas sēdē pārtraukumu uz nenoteiktu laiku, tiek degradēta ārkārtas sēdes būtība un likuma gars.”

Frakcija uzskata, ka, “pazūdot” jautājumam no darba kārtības, kā arī “noraujot” RD ārkārtas sēdi, domes priekšsēdētājs ir pārkāpis gan likuma “Par pašvaldībām”, gan Rīgas pilsētas pašvaldības nolikuma normas. Tiesiskais regulējums nosaka, ka sēdes darba kārtība un izskatāmie materiāli vismaz 48 stundas pirms komitejas sēdes sākuma komitejas locekļiem ir pieejami e-portfelī, kur bija iekļauts arī attiecīgais jautājums.

RD priekšsēdētājs “norāva” RD ārkārtas sēdi, paziņojot par tās pārtraukšanu uz nenoteiktu laiku, aizbildinoties ar it kā birokrātiskiem šķēršļiem jautājumu izskatīt, vienlaikus nenorādot un neparedzot nekādu rīcību, lai novērstu šķēršļus jautājuma izskatīšanai. Pēc frakcijas domām ir pārkāptas tiesību normas, kas paredz iespējas trešdaļai deputātu sasaukt ārkārtas domes sēdes, kurās izskatīt sabiedrībai būtiskus jautājumus.

NA frakcija aicina VARAM reaģēt normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, veicot visas nepieciešamās darbības un piemērojot tiesiskās sankcijas. Kā arī aicina ministriju izvērtēt nepieciešamību virzīt likuma “Par pašvaldībām” grozījumus, kas paredzētu pašvaldības domes un tās komiteju sēžu un ārkārtas sēžu pārtraukšanas tiesisko regulējumu, nosakot termiņus, kādos izskatāmi jautājumi, kas iekļauti darba kārtībā. Domnieki uzskata, ka ir nepieciešams tiesiskais regulējums, kas noteiktu termiņus, kādos iekļaujami deputātu sniegtie jautājumi pašvaldības domes un tās komiteju sēžu darba kārtībās.

 

Informāciju sagatavoja:
Edvards Ratnieks
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcija
Tālruņa nr.: 26137767

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.