logo

RD Nacionālās apvienības frakcija ar priekšlikumiem budžetā vēlas iezīmēt PSRS pieminekļus un ierobežot domes tēriņus Maskavā

07.11.2018 Pašvaldībās

Šodien Rīgas dome (RD) skatīs 2018. gada budžeta grozījumus, lai pārvirzītu iegūtos un neiztērētos līdzekļus jaunām pozīcijām vai papildinātu esošās. Nacionālās apvienības (NA) frakcija pašvaldības budžeta grozījumiem iesniegusi gan pilsētai svarīgus saimnieciskus, gan valstiski atbildīgus un nozīmīgus priekšlikumus.

NA deputātu priekšlikumi paredz piešķirt finanšu līdzekļus bērnu rotaļu laukumu remontdarbiem, papildu latviešu valodas kursu organizēšanai rīdziniekiem, cilvēku ar redzes un kustību traucējumiem atbalstam, parku celiņu atjaunošanai, tostarp Brīvības pieminekļa pakājē, veloinfrastruktūras uzlabošanai, izveidojot velonovietnes, apgaismojuma ierīkošanai Vakarbuļļu apkaimes ielās un citām rīdzinieku vajadzībām.

Izskatīšanai RD sēdē iesniegti arī tādi priekšlikumi, kas paredz pašvaldībai ierobežot tēriņus komandējuma izdevumiem uz Maskavu, Ziemassvētku tirdziņiem Maskavā un Sanktpēterburgā, šādi dome ietaupītu 44 000 eiro.

NA frakcijas vadītājs Rīgas domē Nauris Puntulis: “RD nav jāveido paralēla valsts ārpolitika, turklāt ar valsti, kas izvērš agresiju Ukrainā, kas tādēļ izpelnījusies arī Eiropas Savienības sankcijas. Īpaši ņemams vērā ir apstāklis, ka tieši šobrīd notiek aktīvas diskusijas starptautiskajā arēnā par sankciju turpināšanu.”

NA vienmēr ir cīnījusies pret neskaidro un, mūsuprāt, nepamatoti lielo naudas plūsmu “Rīgas satiksmē”, tādēļ kopā ar opozīcijas kolēģiem atbalstīsim centienus liegt 22 000 0000 eiro novirzīšanu šim pašvaldības uzņēmumam.

12 000 eiro būtu nepieciešams, lai atbalstītu NA frakcijas priekšsēdētāja vietnieka Daiņa Loča priekšlikumu paskaidrojošu plākšņu izgatavošanai un izvietošanai pie padomju okupācijas laika pieminekļiem. Plāksnēs tiktu skaidrota katra konkrētā pieminekļa mērķis un definēts, ka ideoloģiskie padomju vēstījumi, kas redzami šajos pieminekļos, neatbilst vēsturiskajai patiesībai. Ar šāda veida informatīvu materiālu izvietošanu tiks veicināta sabiedrības izpratne par vēsturiskajiem notikumiem un kontekstu, kurā konkrētie pieminekļi radīti un ko tie simbolizē. Daudziem Latvijas iedzīvotājiem šie pieminekļi ir padomju okupācijas simboli. Tie ar saviem vēstījumiem kavē padomju vēstures mantojuma problēmu risināšanu, vienotās atmiņas veidošanos un šķeļ sabiedrību.

 

Informāciju sagatavoja:
Edvards Ratnieks
Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
Rīgas domes deputātu frakcija
Tālruņa nr.: 26137767

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.