logo

RD Nacionālās apvienības frakcija vēršas pie ministra Gerharda, lai papildinātu domes atlaišanas likumprojekta anotāciju

19.12.2018 Edvards Ratnieks Latvijā

Šodien Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija vērsusies pie Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda, lai rosinātu papildināt RD atlaišanas likumprojekta anotāciju par domnieku vakardienas lēmumu, RD neatbalstot opozīcijas piedāvāto lēmumprojektu par priekšsēdētāja Nila Ušakova atbrīvošanu no amata.

 Otrdien Rīgas domnieki nolēma noraidīt NA sagatavoto lēmumprojektu par N.Ušakova atbrīvošanu no amata. Lēmumprojekts ietvēra virkni ar mēra līdzšinējām darbībām, ko NA uzskata par pārkāpumiem. Iepriekš par šīm darbībām NA frakcija vērsās VARAM, kas iesaistīja arī Ģenerālprokuratūru un pašlaik notiek mēra rīcības tiesiskuma pārbaude.

NA frakcija uzskata, ka līdz ar brīdi, kad RD noraidīja attiecīgo lēmumprojektu un debatēs izskanējušos deputātu argumentus, visa RD ir uzņēmusies atbildību par N.Ušakova iespējamo prettiesisko rīcību. Tas nozīmē, ka ir iegūts papildu juridiskais pamats, ko pievienot RD atlaišanas likumprojekta anotācijai par attiecīgajiem pārkāpumiem.

NA frakcijas vadītājs Rīgas domē Nauris Puntulis: “Mums nebija šaubu, ka RD valdošie politiskie spēki noraidīs mēra atbrīvošanu no amata, toties šobrīd mums ir papildu juridiskie argumenti domes atlaišanai.”

Ušakova atbrīvošana bija saistīta ne tikai ar Rīgas satiksmes šā brīža nedienām, bet pēc NA domām domes struktūras pārņēmusi korupcija, tiesiskais nihilisms un organizatoriskais haoss īpaši beidzamajā laikā.

Jau iepriekš vēstīts, ka ministrs K.Gerhards pieprasīja Ušakova skaidrojumus un ministrija uzsāka pārbaudes lietu par RD priekšsēdētāja Nila Ušakova rīcības tiesiskumu par “pazudušo jautājumu” un “norauto” sēdi, kā arī vērsās Ģenerālprokuratūrā, kas šobrīd veic pārbadi par Ušakova iespējamiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

Jau tika ziņots, ka iepriekš darba kārtības punkts, kas paredzēja samazināt nekustamā īpašuma nodokli rīdziniekiem “pazuda” no Ušakova vadītās komitejas darba kārtības. Un RD opozicionāru sasauktā domes ārkārtas sēde, lai risinātu “pazudušo jautājumu”, ilga vien 1 minūti, jo Rīgas mērs pārtrauca sēdi uz nezināmu laiku, šādi liekot šķēršļus NĪN samazināšanai, šādi tika “norauta” RD sēde. “Norautā” sēde tika turpināta mēnesi vēlāk un tikai pēc VARAM un Ģenerālprokuratūras iejaukšanās.

Rīgas mērs vienpersoniski izlēmis atlikt vairākus jautājumus no RD darba kārtības uz savu galvu, ignorējot deputātu iebildumus. Šādi no darba kārtības “pazuda” arī jautājumi par Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja un viņa vietnieces ievēlēšanu, kā arī netika izskatīts vēl viens darba kārtībā esošs jautājums, kas arī pēc domnieku domām tika atlikts vienpersoniski.

Informāciju sagatavoja:

Edvards Ratnieks

Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

Rīgas domes deputātu frakcija

Tālruņa nr.: 26137767

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.