logo

Rīgas dome piekāpjas NA ministra K. Gerharda prasībām (1)

09.04.2018 Latvijā

Nacionālā apvienība pauž gandarījumu, ka Rīgas dome atcēlusi prettiesiskos un nedemokrātiskos nolikuma grozījumus, kas ierobežoja deputātu tiesības pilnvērtīgi piedalīties pašvaldības lēmumu pieņemšanā. Grozījumos noteiktais ierobežojums uzdot ne vairāk kā trīs jautājumus par katru pieņemamo lēmumu liedza iespēju opozīcijas deputātiem pārstāvēt savu vēlētāju intereses.

Tieši Nacionālās apvienības Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards panāca, ka Rīgas domē valdošā koalīcija bija spiesta atkāpties no savas ieceres ierobežot galvaspilsētas pašvaldības deputātu tiesības.

Ministrs K. Gerhards: “Rīgas domes lēmums par ierobežojumu atcelšanu uzskatāmi parāda to, ka domes vadībai nav pārliecības par pašu veidotajiem ierobežojumiem un to tiesiskumu. Pašvaldības iekšējās kārtības noteikumiem jābūt ne tikai skaidri saprotamiem, bet arī jānodrošina to galvenais mērķis – tiesiska un konstruktīva darba kārtība. Ņemot vērā to, ka pašvaldības normatīvais akts pārkāpa demokrātijas principus un veicināja destruktīvu darba vidi domē, ar manu rīkojumu tas tika atcelts. Esmu gandarīts, ka Rīgas domes vadība beidzot ir atzinusi savu kļūdu. Tas vēl vairāk uzsver mana rīkojuma nepieciešamību – tiesiskā valstī demokrātijas principus pārkāpjoši ierobežojumi nedrīkst būt un nebūs.

 Papildu informācija:

Dace Kalniņa

Tālr. +371 67087299
E-pasts: Dace.Kalnina@saeima.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Ivars Smelds

    10.04.2018 10:20

    [Ņemot vērā to, ka pašvaldības normatīvais akts pārkāpa demokrātijas principus un veicināja destruktīvu darba vidi domē] Destruktīvu darba vidi veicināja tieši iespēja uzdot neierobežotu skaitu jautājumu - bija visas iespējas obstrukcijai.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.