logo

Rīgas domes NA deputāti neatbalsta divkāršu braukšanas maksas palielinājumu sabiedriskajā transportā (2)

27.09.2013 Nodaļās

Rīgas satiksme

Rīgas domes Nacionālās apvienības „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (NA) frakcija neatbalsta Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova un viņa vietnieka Andra Amerika virzīto ideju par diferencētas braukšanas maksas ieviešanu pilsētas sabiedriskajā transportā.

Rīgā 2012. gadā oficiāli strādāja vairāk kā 480 tūkstotis cilvēku, no kuriem 225 tūkstoši dzīvoja ārpus galvaspilsētas. Rīgas domes NA frakcijas deputāti uzskata, ka šie nerezidenti, kā viņus labpatīk saukt Domes vadītājiem, ir tie, kas ikdienā nodrošina Rīgas iedzīvotājiem visus nepieciešamos pakalpojumus, iepērkas veikalos un sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos, veic dažādus pasūtījumus, nodrošinot apgrozījumu Rīgas uzņēmumiem. Rīgas sekmīgu attīstību nodrošina daudzi uzņēmumi, kas atrodas ārpus Rīgas.

Aleksandrs Kiršteins, NA Rīgas domes frakcijas vadītājas vietnieks norāda: “Vai gan būtu iedomājama Rīgas pilsētas normāla funkcionēšana bez lidostas, dzelzceļa, Daugavas spēkstaciju vai simtiem citu uzņēmumu darbības? Tā ir augstprātīgas attieksmes izrādīšana pret Latvijas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, kuri nav deklarējuši savu dzīves vietu Rīgā, bet dažādu iemeslu dēļ spiesti atrasties Latvijas galvaspilsētā. Kādēļ trolejbusa vadītājam no Tukuma vai bērnu dārza audzinātājai no Limbažiem, vai tiltu būvētājam no Ogres, kuri jau maksā par ierašanos Rīgā, nodrošinot pilsētas saimnieciskās un kultūras dzīves netraucetu darbību, vēl būtu jāpiemaksā “Rīgas Satiksmei” par nesaimnieciskumu, iepērkot nesamērīgi dārgos transportlīdzekļus? Visi šie cilvēki ar savu darbu taču nodrošina arī to cilvēku labklājību, kas ir deklarējuši savas dzīves vietas Rīgā.”

Rīgas domes NA frakcijas deputāti, uzsverot visu Latvijas iedzīvotāju nopelnus Rīgas, kā Latvijas galvaspilsētas, attīstībā, paziņo, ka neatbalsta Rīgas pretnostatījumu pārējiem valsts reģioniem un Rīgā strādājušo diskriminācijai atkarībā no viņu dzīves vietas. Ja tomēr Rīgas domes vairākuma koalīcija šādu lēmumu pieņems, NA lūgs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru šādu lēmumu atcelt kā nelikumīgu.

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre

Karikatūra: G. Šļūka

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Gints Gasūns

    28.09.2013 17:11

    Nilam apnicis ,ka ārpus Rīgas dzīvojošie brauc uz galvaspilsētu iepirkties, atpūsties un strādāt. Pareizi ir jāsāk decentralizēties, jo jāsāk attīstīties citiem rajonu centriem un mazpilsētām. Sen jau bija laiks:)))

  • f64 fotoziņas

    27.09.2013 20:16

    Varbūt tad lauciniekiem veikalā dārzeņus, gaļu un piena produktus pārdodam par puscenu, bet Rīdziniekiem par dubultcenu. Savukārt piemēram Ķegumā un Salaspilī elektrība par puscenu, bet pārējiem dubultā. Inčukalnā gāze būtu lētāka . Kautkāda skopuļu taktika.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.