logo

Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcija vēršas Drošības policijā (4)

18.09.2013 Laila Ozoliņa Pašvaldībās

Rīgas domes Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (NA) frakcija šodien vērsās Drošības policijā ar lūgumu ierosināt krimināllietu par š.g. 14. septembrī notikušo pārkāpumu – PSRS un Latvijas PSR karogu izvietošanu publiski redzamā vietā Rīgā – laukumā pie lidostas Spilve.

Rīgas domes NA frakcijas deputāti uzskata, ka šāda rīcība ir nepieļaujama, un lūdz izvērtēt pasākuma organizētāju atbildību atbilstoši Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumam. Minētais likums nosaka, ka publiskos pasākumos ir aizliegts izmantot bijušās PSRS, bijušo PSRS republiku un nacistiskās Vācijas karogus. Karogi tika izvietoti laukumā pie lidostas un bija publiski apskatāmi. Ritvars Jansons, NA Rīgas domes frakcijas deputāts norāda: “Totalitāro režīmu slavināšana un simbolikas lietošana Latvijā ir aizliegta, tāpēc uzskatām, ka komunistiskās un padomju savienības atribūtikas izvietošana publiskai apskatei ir necienīga attieksme pret valsti un apdraud drošību.”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Ģirts Ozoliņš

  22.09.2013 18:38

  Pievienojos Kaspara un Eināra minētajiem soda mēriem. Papildus iesaku darba terapiju organizējamā latvāņu apkarošanas darbu brigādē - lai labāk izjūt PSRS mantojumu.

 • Einārs Ilsters

  20.09.2013 20:59

  Domāju ka šādas akcijas rīkotājiem kā juridiskām personām... būtu jāpiemēro maksimālais administratīvais sods ...1000LVL apmērā.... un sods kas paredz brīvības atņemšanu.....par simbolu, kas slavina totalitāru režīmu reklamēšanu!!!! Un papildus... mans personiskais viedoklis ir ....sadot pa muti ar kirzas zābakiem visiem akcijas rīkotājiem!...Padomju armijā mums par domu vien par Latviju kā neatkarīgu valsti būtu ar kirzas zābakiem pa muti sadevuši...padomju armijnieki...šakāļi...... tā kā bez aizvainojumiem....dots pret dotu....un fack šos bezsmadzeņu radījumus....viņus tikai kapi pārmācīs....

 • Kaspars Augulis

  19.09.2013 00:00

  Šis nu būtu konkrēts gadījums, kur pret likumpārkāpējiem jāvēršas bez apžēlošanas atkāpes. Pilsoņiem - 10 gadi apcietinājumā - automātiskā variantā, nepilsoņiem aizliegums iebraukt Latvijas Republikas teritorijā uz mūžu! Līdzīgas nostādnes likumpārkāpuma gadījumā būtu jāpiemēro arī ārzemju tūristiem - Brīvības pieminekļa "gadījumos", kuru ir bijis ne mazums!

 • AGRIS Grīnbergs

  18.09.2013 21:50

  Vēl interesantāk būtu, ja kāds būtu pretī nospraudis Vācijas karogus ar kāškrustiem. Domāju, ka šāds pašdarbnieks būtu saņēmis sodu jau 1. minūtē. Šķiet, ka ar šīm postpadomju lietām liela nozīme ir tam, kuras partijas pārstāvji ir pie varas attiecīgajā pašvaldībā...

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.