logo

Rīgas domes opozīcija prasa SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes atstādināšanu

03.05.2017 Aiga Aizpuriete Pašvaldībās

Rīgas domes opozīcija iesniegusi prasību par SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” valdes nomaiņu saistībā ar Valsts policijas paziņojumu par fiktīvi nodarbinātajiem uzņēmumā; Lūgs izvērtēt kapitāldaļu turētāja – RD vadītāja Nila Ušakova atbildību.

Šodien plkst. 20.30 Rīgas dome sasauca ārkārtas sēdi, lai lemtu par opozīcijas rosināto SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” atbrīvošanu. Izvēlētais sēdes laiks liecina par to, ka Rīgas domes vadība ne visai nopietni attiecas pret izskatāmo jautājumu, piedāvājot par to lemt pirmssvētku dienā pusdeviņos vakarā un par to deputātiem paziņojot pēc plkst. 17.00, kas vēlreiz apliecina labas pārvaldības trūkumu galvaspilsētā.

Pēc izskanējušās ziņas par to, ka Valsts kontrole, veicot revīziju SIA „Rīgas namu pārvaldnieks”, konstatēja, ka uzņēmumā gada garumā laika posmā no 2014.gada marta līdz 2015.gada aprīlim, iespējams, fiktīvi nodarbināti divpadsmit darbinieki, Rīgas domes opozīcijas – Nacionālās apvienības un „Vienotība” deputāti prasīja SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” valdes nomaiņu. Šo jautājumu neiekļāva Rīgas domes sēdē 2.maijā.

„Jau atkārtoti redzam vienu un to pašu – par Rīgas domes kapitālsabiedrības slikto pārvaldību atkal jāmaksā visiem rīdziniekiem,” norāda Nacionālās apvienības Rīgas mēra kandidāte Baiba Broka. „Mēs jau iepriekš esam prasījuši SIA „Rīgas satiksme” vadītāju maiņu, tagad – SIA „Rīgas namu pārvaldnieks”. Situācijas ir ļoti līdzīgas – abos gadījumos konstatētas būtiskas nepilnības uzņēmuma pārvaldībā, abos gadījumos Rīgas dome vadība nereaģē.

„Politiskā atbildība par notiekošo nenoliedzami jāuzņemas Rīgas domes vadītājam Nilam Ušakovam,” sacīja Baiba Broka.

Kā jau iepriekš ziņots, Valsts policija pabeigusi kriminālizmeklēšanu par iespējamu vairāku darbinieku fiktīvu nodarbināšanu pašvaldības uzņēmumā SIA „Rīgas namu pārvaldnieks”, kuras laikā 12 personas saņēmušas atalgojumu par praktiski neveiktiem amata pienākumiem.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.