logo

Rīgas domes opozīcija prasīs SIA “Rīgas satiksme” valdes atstādināšanu

10.03.2017 Aiga Aizpuriete Pašvaldībās

  • Nacionālā apvienība kopā ar partijas „Vienotība” frakciju iesniegs prasību par  SIA „Rīgas satiksme” valdes nomaiņu saistībā ar šodienas paziņojumu par  Rīgas domes kapitālsabiedrībai uzlikto naudas sodu 2,1 miljona eiro apmērā;
  • Lūgs izvērtēt kapitāldaļu turētāja – RD vadītāja Nila Ušakova atbildību;
  • Opozīcija aicina SIA „Rīgas satiksme” valdes locekļus pašiem atkāpties no amata.

Pēc šodien izskanējušās ziņas par to, ka Konkurences padome uzlikusi “Rīgas satiksmei” 2,1 miljona eiro un pilnsabiedrībai “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) 88 000 eiro sodu par konkurences ierobežošanu, vienojoties par to, ka RMS braukšanas maksa nedrīkst būt zemāka par “Rīgas satiksmes” tarifu, Rīgas domes opozīcijas deputāti prasīs SIA „Rīgas satiksme” valdes nomaiņu.

„Ir nepieļaujami, ka par šīs Rīgas domes kapitālsabiedrības slikto pārvaldību atkal būs jāmaksā visiem rīdziniekiem,” norāda Nacionālās apvienības Rīgas domes frakcijas vadītājs Dainis Locis. „Mēs jau iepriekš esam prasījuši SIA „Rīgas satiksme” vadītāju maiņu, kad atklātībā nāca skandalozais „nano -ūdens” iepirkums, kā arī citas nekārtības šajā pašvaldības uzņēmumā.”

„Politiskā atbildība par tur notiekošo nenoliedzami jāuzņemas Rīgas domes vadītājam Nilam Ušakovam,” norāda Locis. „Tādēļ paralēli iesniegumam par SIA „Rīgas satiksme” vadību, lūgsim izvērtēt Rīgas domes vadītāja atbildību šajā lietā.”

Pēc RD opozīcijas deputātu domām par uzņēmuma valdes nespēju kompetenti un kvalificēti vadīt uzņēmumu liecina arī fakts, ka, neskatoties uz regulāro un apjomīgo Rīgas pilsētas budžeta dotāciju, “Rīgas satiksme” jau vairākus gadus finanšu gadu pabeidz ar zaudējumiem.

SIA “Rīgas satiksmes” ieņēmumi 2016.gadā bija 154 miljoni eiro. Tajos ir iekļauta 91 miljona eiro dotācija no Rīgas pilsētas budžeta un 8,2 miljonu eiro dotācija no valsts budžeta, bet atlikumu veido iedzīvotāju maksājumi par sabiedrisko transportu un autostāvvietu izmantošanu. Šogad “Rīgas satiksmei” galvaspilsētas budžetā ir paredzēta 86 miljonu eiro dotācija, kura var pieaugt turpmākajos budžeta grozījumos.

„Kopš pie varas ir Saskaņas/GKR RD vadība, “Rīgas satiksme” ir kā „melnais caurums”, kurā pazūd Rīgas nodokļu maksātāju nauda.”, atzīst Dainis Locis. „Opozīcijas deputātiem nav nekādas iespējas izvērtēt šī apjomīgā finansējuma izlietojumu, jo mums netiek sniegtas pat minimālas atskaites. Šāda veida saimniekošana pašvaldības kapitālsabiedrībā ir jāizbeidz iespējami ātrāk!”

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.