logo

Rīgas Zooloģiskajā dārzā jābūt atlaidēm arī daudzbērnu ģimenēm

16.02.2017 Aiga Aizpuriete Pašvaldībās

https://lv.wikipedia.org

14.februārī Rīgas domes sēdē tika noraidīts Nacionālās apvienības Rīgas domes deputātes Ievas Holmas priekšlikums piešķirt atlaides ieejai Zooloģiskajā dārzā arī daudzbērnu ģimenēm. Tas kārtējo reizi apliecina lielo atšķirību starp Rīgas pašvaldības vadības priekšvēlēšanu solījumiem un reālajiem darbiem, pieņemot lēmumus.

“Izteiktā priekšlikuma būtība: papildināt to personu kategorijas, kuras var saņem atlaidi līdz 50 % Rīgas Zooloģiskajā dārzā ar daudzbērnu ģimenēm, kuras statusu apliecina Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte”. Paredzot atlaides arī daudzbērnu ģimenēm, pirmkārt, Rīgas pilsēta izrādītu pozitīvu žestu un pretimnākšana daudzbērnu ģimenēm.   Otrkārt, Rīga papildinātu savu pakalpojumu piedāvājumu Latvijas Goda ģimenes apliecības īpašniekiem. Protams, svarīgs ir ne tikai simbolisks žests, bet reāls atbalsts. Manā ieskatā atšķirīgs un izdevīgāks piedāvājums daudzbērnu ģimenēm būtu, ja tām atlaidi noteiktu 50 % apmērā no ieejas biļešu cenas,” norāda Ieva Holma.

“Manuprāt, esošā atlaižu politika, ka jebkurš pieaugušais, atnākot kopā ar bērniem, var saņemt ģimenes atlaidi, nav peļama, jo bieži vien bērnus pieskata un ar tiem kopā laiku pavada citi radinieki vai pavadošā persona. Nereti šādu “sakombinēto” ģimeņu pie ieejas kases biļešu budžetu samet kopā vairākas ģimenes, un tas ir daudz savādāk, nekā tad, ja maksātājs ir viena ģimene. Daudzbērnu ģimene, kurai līdzekļi var būt stipri ierobežoti, šo atlaižu politiku novērtētu krietni vairāk. Goda ģimenes apliecības karte apliecina reālu daudzbērnu ģimenes statusu. Turklāt karte ir derīga, tikai uzrādot personu apliecinošu dokumentu.”

Šobrīd Zooloģiskajā dārzā ieejas biļete ģimenei ar bērniem (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni) maksā 17 eiro + 2 eiro par katru nākamo bērnu. Nosakot 50 % atlaidi daudzbērnu ģimenei (2 pieaugušie + 3 bērni) ieejas biļete maksātu 12 eiro, 4 bērnu ģimenei 14 eiro, bet 5 bērnu ģimenei 16 eiro. Ieviešot šādu atlaižu politiku, ieguvējas krietni vairāk būtu tieši daudzbērnu ģimenes. Pašreizējā zooloģiskā dārza cenrādī  noteikts, ka standarta ieejas biļetes cena  pieaugušajiem maksā 6 eiro, bet bērniem 4 eiro (vecumā no 4 līdz 18 gadiem).

Kā zināms daudzbērnu ģimenes Latvijā ir viena no tām iedzīvotāju grupām, kas ir pakļauta visaugstākajam nabadzības riskam. Šobrīd reģistrētas 13281 personas, kuras pieteikušās Goda ģimeņu apliecību kartei.

Rīgas pilsētas pašreizējie pakalpojumi ģimenēm ar Goda ģimenes apliecībām:

  1. Daudzbērnu ģimeņu bērniem piemērots 100% atbrīvojums no līdzfinansējuma maksas par profesionālas ievirzes izglītības programmu.
  2. Daudzbērnu ģimenēm pienākas nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi.
  3. Braukšanas maksas atvieglojums daudzbērnu ģimenēm.

 

Informāciju sagatavoja:
Aiga Aizpuriete
Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK
Preses sekretāre

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.