logo

Riharda Kola atbrīvošana ir “Vienotības” vājuma pazīme (4)

10.07.2015 Latvijā

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Kanceleja

Nacionālā apvienība (NA) ir nepatīkami pārsteigta par Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas lēmumu atbrīvot Rihardu Kolu no premjerministres parlamentārā sekretāra pienākumiem. Rihards Kols ir diplomēts politologs ar pieredzi ārpolitikā, NA biedrs un Saeimas deputāts. Kopš 2014. gada 8. oktobra Rihards Kols pildīja Ministru prezidentes parlamentārā sekretāra darbu. Visu Latvijas prezidentūras ES Padomē laiku sadarbība starp premjerministri un tās parlamentāro sekretāru ir bijusi veiksmīga un vērsta uz atvērtu dialogu un konstruktīvu rīcību. Līdz ar to Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas rīkojumam nav objektīva pamata. Atbrīvošana no amata drīzāk vērtējama kā nosodījums par politiski atšķirīgu viedokli bēgļu jautājumā.

 Lēmums atbrīvot Rihardu Kolu no parlamentārā sekretāra pienākumiem tika sagatavots uzreiz pēc lēmumprojekta “Par uzdevumu Ministru kabinetam nekavējoties sniegt Saeimai izvērtētu ziņojumu par bēgļu uzņemšanu Latvijā no Āfrikas un citiem bēgļu izcelsmes reģioniem” iesniegšanas izskatīšanai Saeimā.

 Nacionālā apvienība uzskata, ka šāda valdības vadītājas rīcība ir “Vienotības” vājuma pazīme. Tā vietā, lai atbilstoši demokrātiskas valsts principiem amatpersonas skaidrotu savu pozīciju un atklātās diskusijās meklētu valsts interesēm labākos risinājumus, notiek samierināšanās ar valstij neizdevīgu Eiropas Komisijas pozīciju ar tālejošām negatīvām sekām. Savukārt tie, kas pauž pretēju viedokli, tiek nostumti malā. “Jo vājāka kļūst “Vienotība”, jo haotiskāka tās amatpersonu darbība”, secina Gaidis Bērziņš, NA līdzpriekšsēdētājs.

 Nacionālā apvienība ir skaidri norādījusi mūsu valsts īpašo situāciju Eiropas Savienības dalībvalstu vidū.  Latvija okupācijas rezultātā pret savu gribu ir uzņēmusi vairāk imigrantu nekā ikviena cita Eiropas Savienības valsts, tāpēc jaunu patvēruma meklētāju piespiedu uzņemšana nozīmētu ne tikai apdraudējumu latviskai videi, bet arī nacionālai drošībai. Turklāt nav tādu starptautisku normu, kas uzliktu Latvijai pienākumu pieņemt jebkādas „bēgļu kvotas”.

 “Latvijai kā suverēnai valstij ir tiesības pašai noteikt migrācijas politiku, nevis bez ierunām pakļauties Eiropas Komisijas uzstādījumiem.” norāda Raivis Dzintars, NA frakcijas vadītājs.

 Rihards Kols, NA Saeimas frakcijas deputāts, savu atbrīvošanu komentē lakoniski: “Tas ir kārtējais melnais traips Latvijas politiskajā vidē – varas izmantošana, lai izrēķinātos ar patstāvīgi domājošajiem.”

 Nacionālā apvienība ir gandarīta par Riharda Kola veikumu pildot premjerministres parlamentārā sekretāra pienākumus un apstiprina, ka turpinās strādāt nacionālo interešu aizstāvībai.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • trafix 1

  20.07.2015 10:11

  skaidra ideja. Lai Eiropa dod tos 6500 eiro gadā tiem izbraukušajiem Latvijas iedzīvotājiem,kas vēlas atgriezties. UHHH,kas būs par atgriešanās vilni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Uldis Vipe

  14.07.2015 12:47

  Kols neatkāpās, bet viņu no amata atbrīvoja. Protams, jau pati atrašanās šajā amatā vien nozīmēja gan daudz kompromisu. Tomēr, tevis, Veģi, piesauktais rasisms ir pilnīgi nevietā. Latviešiem ir tiesības pašiem noteikt, ko laist savā mājā un ko nelaist. Un nacionāļiem, nesot šo cēlo vārdu, ir pienākums izdarīt visu, kas viņu iespējās (un tādu ir pietiekoši), lai neatvērtu šīs nelegālās imigrācijas (bēgļu) slūžas. Pretējā gadījumā mums un arī tev, Veģi, bēgot no citu simtu tūkstošu invāzijas, var nākties pašiem izceļot no savas Tēvu zemes.

  • Uldis Veģis

   16.07.2015 18:03

   Jau 1945.gadā vairākiem simtiem tūkstošu latviešu nācās bēgt no austrumu -imperiālistiem-nacionālboļševikiem.Saka ka arī tagad latvieši izceļo uz eiropas valstīm aiz nepatikas pret lielo krievu masu,kas šeit iebruka okupācijas un sekojošas inkorporācijas krievu impērijā rezultātā. Ja tu domā ka pieņemtie bēgļi te cels mošejas un vairosies lielā skaitā un pieprasīs arābu valodai oficiālu statusu,tad tā varētu būt,bet jāpiebilst ka tas notiks ja latvieši paliks mazohistiski kā tas ir pret krieviem.Ja pases dedzinātājam Girsam neko nevar vai negrib izdarīt, tad ir slikti ar latviešiem.

 • Uldis Veģis

  11.07.2015 12:27

  Politologs protestējot pret Āfrikas 250 bēgļu uzņemšanu atkāpjas no amata.Nekas, viņa vietā nāks kāds no Lemberga partijas,vai no opozicijas,neko jau NA no tā neiegūs,ja nu vienīgi parādīs savu nacionālismu parādot savu rasistisko attieksmi pret melnādainajiem. Toties, vairāki simti tūkstoši nepilsoņi NA neuztrauc un viņi nevēlas lai tie izceļo uz Eiropas valstīm un Ameriku. Daudzos gadījumos krievu troļļu un nacionāļu pozicijas saskan,un tas ir bēdigi, jo "politologs" Kols nav labāks par citiem latviešu politologiem.Man ļoti žēl ka es Kolu neizsvītroju no balsošanas saraksta

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.