logo

Rinkēviča izteikumi, apmelojot Nacionālo apvienību, ir ārlietu ministra necienīgi (5)

07.04.2015 Laila Ozoliņa Valdībā

tikumība

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “TB/LNNK” (NA) uzskata, ka ārlietu ministra Edgara Rinkēviča izteikumi “Mani neizbrīna SC & NA kopošanās par tikumību, jo viņu mērķis nav brīva LV, bet totalitāra valsts, kuru pēc tam var nodot Kremlim” svētdien (5.04.2015) viņa Twitter profilā liecina par amatpersonas apzinātu dezinformāciju Latvijas sabiedrībai un tie ir ministra necienīgi. Tie aizskar to sabiedrības daļu, kas balso un atbalsta Nacionālo apvienību, un ministram par tiem būtu publiski jāatvainojas.

Nacionālā apvienība pirmdien vērsusies koalīcijas sadarbības padomē ar lūgumu izvērtēt ārlietu ministra publiskos izteikumus. Tās laikā arī koalīcijas partneri – Vienotība un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) – pauda neapmierinātību ar ārlietu ministra bezatbildīgo rīcību, kas kaitējusi ne tikai koalīcijas partnera, bet visas valsts tēlam. Koalīcijas dalībnieki pieņēma lēmumu aicināt ministru uz nākamo koalīcijas sēdi, lai saņemtu ministra skaidrojumu par viņa publiskajiem izteikumiem.

Nacionālā apvienība ir uzticīga demokrātiskajām vērtībām un Satversmē ierakstītajam Latvijas valsts mērķim – garantēt latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem – un vienmēr iestāsies par drošākā sabiedrības pamata – ģimenes – atbalstu un aizsardzību. Tikumības jēdziens minēts gan Satversmē, gan Civillikumā, gan Krimināllikumā un citur normatīvajos aktos, tāpēc nav saprotams, kāpēc Nacionālās apvienības deputātu atbalsts tā pieminēšanai Izglītības likumā raisījis tik neadekvātu reakciju no ārlietu ministra puses. Mērķtiecīga valdības šķelšana “partnerattiecību” jautājuma dēļ, ko šobrīd veic Rinkēviča kungs, noteikti nav Latvijas interesēs. Šādi izteikumu izvirdumi no ārlietu ministra puses rada riskus valsts tēlam.

Informāciju sagatavoja
Laila Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
+371 2929 8205

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Jānis Ozoliņš

  07.06.2015 21:50

  "Mani neizbrīna SC & NA kopošanās", tā ārlietu ministrs. Sabiedrībai zināms, ka ministra spriedelējumi par kopošanos ir stipri atšķirīgi no sabiedrības vairākuma domām.

 • ezis x

  13.04.2015 04:16

  Rinkēviča kundze, tāpat kā citi Vienotības dūži, ir norūpējusies par savas partijas zemiem reitingiem pēdējā laikā. Tas nozīmē, ka nākošās vēlēšanās viņus var piemeklēt Zatlera reformu partijas liktenis. Ko darīt? Saskaņiešu un lemberģiešu vēlētājus piesaistīt viņiem lielas izredzes nav. Kas atliek? Nacionālās Apvienības vēlētāji. Nu tad jāsāk nomelnot NA cerībā, ka kāds labums no tā atlēks Vienotībai. Es domāju, ka tā ir velta cerība. Pateicoties Dombrovskim, Āboltiņai, Zaķim, Rinkēvičam, Straujumai un citiem Vienotības censoņiem, šīs partijas noriets ir nenovēršams. Es ieteiktu godīgiem, nacionāli noskaņotiem Vienotības biedriem šo grimstošo kuģi pamest un iestāties Nacionālā Apvienībā.

 • Elkukalns W

  11.04.2015 08:03

  TB/LNNK sāk smirdēt pēc naftalīna... Daudz vairāk par Rinkeviča vāvuļošanu Jums kaitē Bičkoviča, Kalnmeijera, Dzalba turpināšana veģetēt, Lemberga un Sprūda triumfs. Tieslietu ministram jābūt ar vēsu prātu, bet ja ministra darbam nav rezultātu, tad vēlētāji attiecīgi reaģē! Nenolaidieties līdz bērnudārza līmenim! Lai ģimenē bērnam ieaudzina imunitāti pret perversijām, tad arī aprobežots skolotājs neko nesabojās...

 • Jānis Ivanovskis

  08.04.2015 19:03

  kā ministrs Rinkevičs atver muti jautājumos par tikumību plašākā nozīmē, tā nu jau bieži liekas, ka no tās nāk kas līdzīgs kanalizācijas netīrajam ūdenim

 • Kalvis Apsītis

  07.04.2015 23:51

  Jāsāk ar to, ka paši SC politiķi reizēm izturas netikumīgi - te ir vietā pieminēt sadārdzinātos būvniecības projektus Rīgas domē, "Aqua Riga" ūdens tirgošanu pudelēs, skandālu ar "Gan Bei" restorānu ķēdes nenomaksātajiem nodokļiem, kur labuma guvējs bija Sergejs Potapkins, Jāņa Ādamsona rasistiskajiem uzskatiem un apmelojumiem par pedofīliju, Nikolaja Kabanova skandāliem alkohola ietekmē, SC atbalstu Krievijas vēsturiskās melu propagandas ieviešanai skolās un daudz ko citu. Jebkura veida SC grābstīšanos par jauniešu tikumisko audzināšanu uzskatu par nepieņemamu. Lai vispirms tiek galā ar korupciju paši savās rindās. Skolām jau tagad ir visi tiesiskie instrumenti, lai kontrolētu pornogrāfijas izplatību skolās - tādēļ Jūliljas Stepaņenko murgi ir jāatmet. To atbalstīšana vai piebalsošana tiešām var tikt uzlūkota kā mērkaķošanās pakaļ Krievijas valsts domei, kur arī ir modē populistiski pseidorisinājumi.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.