logo

Roberta Zīles būtiskākais veikums 2016. gadā (1)

20.12.2016 Eiropas Parlamentā

R. Zīle, EP Transporta un tūrisma (TRAN), Ekonomikas un monetārā (ECON) komiteja, īpaši izveidotā komiteja – Nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācija, nodokļu apiešana un izvairīšanās no nodokļu maksāšanas (PANA) 

Veikums: Pieņemta “Zīles – Matīsa” regula par Eiropas Dzelzceļa aģentūru (ERA) – viens no dzelzceļa nozares reformu paketes likumiem ar mērķi veicināt tirgus attīstību: samazināt izmaksas uzņēmumiem, bet patērētājiem nodrošināt lētākus un labākus pakalpojumus.

R. Zīle izveidoja un vada Eiropas Parlamentā sadarbības grupu  “Rail Baltica draugi”, kurā piedalās iesaistīto valstu deputāti, ierēdņi un menedžments. Grupas mērķis ir politiski uzraudzīt šī projekta īstenošanu, neļaujot tam “nobraukt no sliedēm”.

Savukārt EP transporta komitejā R. Zīle stingri iestājās pret sociālā dempinga retoriku starptautisko pārvadājumu jomā, kas jaunajām dalībvalstīm, t.sk. Latvijai neļauj izmantot vienotā tirgus iespējas.

Izveidojot Eiropas Konservatīvo un Reformistu  grupā (NA ir biedrs šai grupā) dominējošu viedokli, ka migrantu piespiedu kvotu sistēma nav pieņemama, pakāpeniski šis viedoklis pieņēmies spēkā un ir apturējis Eiropas Komisijas neatlaidīgos mēģinājumus to ieviest.

Ieguvumi Latvijai: “Zīles – Matīsa” regulas ietvaros Baltijas uzņēmumiem tika panākta atšķirīga kārtība ļaujot  sertifikācijas maksājumiem palikt Baltijā, nevis tikt pārskaitītiem  Eiropas Aģentūrai  Francijā. Tai pat laikā Baltijas valstu Dzelzceļa administrācijām dažu gadu laikā sadarbojoties jāpanāk, ka viena valstī strādājošiem vilcieniem ir iespējas konkurēt arī kaimiņvalstīs, nodrošinot vienotus drošības standartus.

Ar “Rail Baltica draugi” iniciatīvu stiprināta Rīgā bāzētā Baltijas valstu kopuzņēmuma autoritāte projekta virzībā, kā arī publisko iepirkumu caurskatāmība, neļaujot atsevišķām interešu grupām apturēt šī projekta īstenošanu.

Pateicoties spēcīgai argumentācijai pret tā sauktā sociālā dempinga ierobežošanu, Latvijas pārvadātāji joprojām netiek nesamērīgi sodīti Vācijā un Francijā atbilstoši šo valstu formāli pieņemtai kārtībai, kas ir pretrunā ar ES likumdošanu.

Latvijas valdībai ir mazinājies spiediens uzņemt migrantu obligāto skaitu un tos izmitināt Latvijā.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Māris Vītums

    14.08.2017 18:22

    Sveiki! Es pārstāvu Latvijas patriotu partiju! Un Latvija būs mūsu , šeit es dzimu , šeit es augu, šeit dzīvo mana mīļlā mamma! Es pēc pārliecības nacists! Visu varu mums latviešu tautai! Nevis slinkojot un pūstot mūsu tauta plaukst un zeļ!!! Es jūs cienu NA, bet es pārstāvu daudz spēcčgāku organizāciju par jums.! Mēs vienmēr glābsim Latviju un manā vadībā Latvija būs ļoti stipra! Vēlos sadarboties!

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.