logo

Roberts Zīle: Lunačekas ziņojums var nonākt pretrunā ar Latvijas Satversmi (3)

03.02.2014 Rolands Pētersons Eiropas Parlamentā

EP Strasbūrā. Foto: © European Union 2013 – European Parliament.

Strasbūra, 2014. gada 3. februāris

Eiropas Parlamentā šodien un rīt izskatāmais Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupas deputātes Ulrikes Lunačekas ziņojums „Ceļvedis homofobijas un ar dzimumorientāciju un dzimumidentitāti saistītas diskriminācijas apkarošanai” var nonākt pretrunā ar Latvijas Satversmi, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle.

„Es balsošu „pret” šo ziņojumu, jo tajā izteiktais aicinājums Eiropas Komisijai, izstrādājot normatīvos aktus, kas saistīti ar pilsonību, ģimenes un pārvietošanas brīvību, ņemt vērā „visas ģimeņu formas”, var nonākt pretrunā ar Latvijas Satversmē noteikto laulības kā savienības starp vīrieti un sievieti jēdzienu”, atzīst R. Zīle.

Viņš arī uzsver: „ES un tās dalībvalstu likumdošana jau šobrīd garantē nediskriminējošu attieksmi pret visam personām, neatkarīgi no viņu dzimumorientācijas. Līdz ar to deputātes Lunačekas pašiniciatīvas ziņojumu, līdzīgi kā nesen Eiropas Parlamenta noraidīto Edītes Estrelas ziņojumu, var vērtēt vienīgi kā atsevišķu šauru interešu grupu centienus izrādīt savas aktivitātes pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Man kā konservatīvas politiskās grupas pārstāvim šādas aktivitātes, kas bieži robežojas ar apzinātu sabiedrības konservatīvākās daļas aizvainošanu, nav pieņemamas. Taču, pat ja Eiropas Parlaments atbalstītu Lunačekas ziņojumu, kas ir maz ticams, tam nebūtu likumdošanas spēka”.

Roberta Zīles pārstāvētā Eiropas Parlamenta Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa neatbalstīs Lunačekas ziņojumu, jo tajā ierosinātās normas neatbilst vairāku ES dalībvalstu iekšējiem normatīvajiem aktiem un to īstenošana iejauktos jomās, kuras viennozīmīgi ir dalībvalstu kompetencē, piemēram, veselība, izglītība, arodbiedrības un nodarbinātība.

 

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • Arnolds Lāns

  05.02.2014 19:43

  Vispār jau pretrunā ar Satversmi šobrīd ir visu deputātu darbība - grūž valsti dziļākā postā. Eiroparlamentā vispār super sistēma ir uztaisīta - nošancē tur tik vien kā 7 gadus un pensija garantēta, tāpēc neviens arī pirmajā termiņā nepuskst, citādāk otrajā nekas nespīd. Un rezultātā to tikai vien dara, kā atsēž laiku un spaida pogas. To, ka šāds dokuments neizbēgami tiks pieņemts un ieviests man teica viena no augstākajām ZZS amatpersonām pirms ~ 2 gadiem, jo vieni no iniciatoriem EP bija "zaļie". Kāpēc, ko, par to nav nekāda runa, vajag un viss. Balso.

 • Uldis Veģis

  05.02.2014 18:52

  Roberta Zīles pārstāvētā Eiropas Parlamenta Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa neatbalstīs Lunačekas ziņojumu, jo tajā ierosinātās normas neatbilst vairāku ES dalībvalstu iekšējiem normatīvajiem aktiem un to īstenošana iejauktos jomās, kuras viennozīmīgi ir dalībvalstu kompetencē, piemēram, veselība, izglītība, arodbiedrības un nodarbinātība. ------- Viss skaidrs ,paldies!

 • Mareks Sarnovskis

  05.02.2014 15:06

  Robert, lūdzu izskaidro, kas tur Jūsu virtuvē notiek? Kā bez apreibinošām vielām var nobalsot par tik debīlu dokumentu? Paldies par Jūsu balsojumu, protams.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.