logo

Roberts Zīle par paveikto Eiropas Parlamentā

30.12.2020 Roberts Zīle Eiropas Parlamentā

Tas, cik lielā mērā Eiropas Parlamenta deputāts spēj ietekmēt politiskos procesus, ir atkarīgs no viņa pieredzes un autoritātes kolēģu vidū, kā arī no ieņemtajiem amatiem. Roberta Zīles pieredze un amati nodrošina, ka mūsu valsts pozīcija tiek sadzirdēta Eiropas visaugstākajā politiskajā līmenī, turklāt no Latvijas deputātiem Roberts Zīle pārstāv vislielāko skaitu EP komiteju.

Vienīgais Baltijas deputāts EP daudzgadu budžeta kontakta grupā EP prezidenta vadībā un Atjaunošanas un noturības fonda regulas sarunu grupā

“Lai cīnītos par daudzgadu budžeta ieguvumiem Latvijai, ir svarīgi būt notikumu epicentrā, vienlaikus saglabājot racionālu un uz ātru rezultātu vērstu darbību. Esot arī vienam no Atjaunošanas un noturības fonda politikas veidotājiem EP, esmu aktīvā komunikācijā ar Latvijas Saeimas deputātiem un koalīcijas partneriem, skaidrojot savu pozīciju, ka šobrīd nav īstais laiks pārmērīgi taupīt, kamēr citas ES valstis investē ekonomikas izaugsmē.  Latvijai 2021.-2022. gadā no Atjaunošanas un noturības  fonda pienāksies vismaz 2 miljardi grantos, 2 miljardi aizdevumos. Tuvākajā laikā Latvijai jāsagatavo kvalitatīvs plāns, kā šos līdzekļus tērēt.”

Frakcijas vadības pārstāvis EP dienaskārtību nosakošajā EP priekšsēdētāju konferencē, faktiski pildot ECR frakcijas vadītāja lomu

“Kad pirms teju trim gadiem sāku pārstāvēt savu politisko frakciju, kurā ir 65 deputāti no 15 valstīm, EP priekšsēdētāju konferencē, tā bija pirmā reize, kad dzirdējām latviešu valodu šajā ietekmīgajā EP struktūrā. Vienmēr izmantoju izdevību paust Latvijas pozīciju gan Briselē un Strasbūrā, gan oficiālajās ārvalstu sēdēs, ik pusgadu tiekoties ar jauno ES prezidējošo valstu valdību vadītājiem un ministriem (šobrīd gan tas notiek attālināti). Rezultātu var panākt, konsekventi atgādinot par savas valsts interesēm, kā arī spējot atšķirt svarīgo no nesvarīgā, netērējot spēkus nebūtiskajam, bet darot maksimāli daudz tur, kur ir iespējams panākt rezultātu.”

Koordinators (runasvīrs) EP Transporta komitejā, “Rail Baltica” draugu grupas izveidotājs un vadītājs

“Strādājot EP Transporta komitejā, kā arī vadot “Rail Baltica” EP draugu grupu, kurā sekojam līdzi projekta virzībai, ir izdevies nosargāt un saglabāt ES institūciju izpratni un atbalstu projektam tā daudzo izaicinājumu ceļā. “Rail Baltica” būs ieguvums Latvijai ne tikai transporta un ekonomikas, bet arī ģeopolitiskās drošības jomā. Kopumā projekta virzību vērtēju pozitīvi, kaut gan trūkstošais finansējums projektam vēl nav iezīmēts, bet skatos uz to optimistiski. Tas nozīmē, ka par atlikušo finansējumu būs vēl jāpacīnās gan politiski, gan projekta ieviesējiem,” skaidro Roberts Zīle.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.