logo

Romāns Naudiņš: Lielie vides projekti kļūs caurredzami (1)

08.05.2014 Pašvaldībās

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš otrdien, 6.maijā, tikās ar vides nevalstiskajām organizācijām un sabiedrību par atklātību – Delna, lai pārrunātu Inčukalna gudrona dīķu sanācijas projekta īstenošanas gaitu, kā arī informētu par savu iniciatīvu – izveidot Lielo projektu uzraudzības komiteju (turpmāk – LPUK), kas nodrošinātu pilnīgu šī un citu turpmāko vides projektu īstenošanas caurskatāmību.

LPUK pārziņā tiks nodoti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – VARAM) lielo sanācijas projektu pārraudzība tādās vēsturiski piesārņotās vietās kā Inčukalna gudrona dīķi un Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuve.

Romāns Naudiņš atzina: „Līdz šim gudrona dīķu sanācijas projekta realizācijas gaitā nav tikusi nodrošināta procesa un lēmumu pieņemšanas atklātība. Tā rezultāts ir arī sabiedrības izpratnes un atbalsta trūkums. Turklāt, jautājuma risināšana tikusi ilgstoši novilcināta. Neskatoties uz sarežģīto situāciju un atlikušo neilgo projekta realizācijas termiņu, VARAM mērķis ir darīt visu iespējamo, lai šo sanācijas projektu veiksmīgi noslēgtu, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu, tādējādi novēršot piesārņojuma izplatības draudus un turpmāko kaitējumu Latvijas videi un mūsu bērnu nākotnei.”

Jaunizveidojamā LPUK tiks aicināti darboties Vides konsultatīvā padomes pārstāvji, VARAM pārstāvji, kā arī attiecīgo pašvaldību pārstāvji, kuru teritorijā atrodas piesārņotie objekti.

Tikšanās laikā ministrs atzīmēja: „Vides konsultatīvā padome jau vairāk kā 10 gadus ir būtisks VARAM partneris ar vides un dabas aizsardzību saistītu problēmjautājumu risināšanā. Tāpēc vēlos aicināt vides nevalstisko organizāciju pārstāvjus iesaistīties uzraudzības komitejas darbā.”

Romāns Naudiņš īpaši uzsvēra: LPUK jebkurā laikā tiks nodrošināta pilnīga pieejamība visai ar sanācijas projektu saistītajai informācijai, dokumentācijai un sarunām, lai nodrošinātu maksimālu projekta īstenošanas atklātību un caurredzamību.”

Tikšanās laikā tika nolemts jau tuvākajās dienās uzsākt darbu pie LPUK izveidošanas.

Atgādinām, ka valdība pagājušā gada oktobrī pieņēma lēmumu par papildus 11,6 miljonus latu (16,5 miljonus eiro) rezervēšanu Inčukalna gudrona dīķu sanācijas projektam, tādējādi kopējā summa, ko plānots iztērēt, varētu pārsniegt 30 miljonus latu (45,5 miljonus eiro).

Projekts „Vēsturiski piesārņoto vietu „Inčukalna sērskābie gudronu dīķi” sanācijas darbi” tiek finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.