logo

Rosina mazpulkiem, skautiem un gaidām piešķirt 200 000 euro

20.09.2016 Latvijā

skauti.lv

Šodien Saeimas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisija pieņēma lēmumu rosināt divām nacionāla mēroga jaunatnes organizācijām “Latvijas Mazpulki” un “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”, nākamā gada valsts budžetā piešķirt katrai pa 100 000 eiro to attīstībai.

Abas organizācijas nodarbojas ar jauniešu un bērnu valstisko audzināšanu, kā arī veicina to sociālo iekļaušanos un veselīgu dzīvesveidu.

Šobrīd Latvijā darbojas 140 Mazpulki, apvienojot 2 000 mazpulcēnus, kuru vērtības ir labi padarīts darbs, izpratne par demokrātiju, latviskums, valstiska pašapziņa un sakopta Latvija.

“Latvijas Skautu un gaidu centrālajā organizācijā” darbojas aptuveni 800 jaunieši, kuri attīsta pašpaļāvību, vajadzību izzināt, atklāt, kā arī gribu mācīties. Šīs kustības mērķis ir sniegt jauniešiem iespēju iegūt personīgo izaugsmi, attīstot dzīvei nepieciešamās prasmes un iemaņas kā atbildīgiem Latvijas valsts un pasaules pilsoņiem.

Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars: ”Ieguldīt tādās kustībās, kas veicina jauniešu piederības sajūtu Latvijai un attīsta viņus kā personības, ir stratēģiski svarīgs valsts uzdevums, kas līdz šim ticis nepietiekoši atbildīgi īstenots. Ceru, ka Saeima atbalstīs šo iniciatīvu, tas būtu gudrs un tālredzīgs lēmums.”

Par priekšlikuma iesniegšanu valsts budžeta 2. lasījumā būs jālemj Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai.

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.