logo

Sveicam jauno kultūras ministri Daci Melbārdi! (2)

31.10.2013 Saeimā

Daci Melbārdi sveic Raivis Dzintars. Foto: Saeima.

Saeima šodien ārkārtas sēdē kultūras ministra amatā apstiprināja Nacionālās apvienības izvirzīto Daci Melbārdi. Par Melbārdes apstiprināšanu amatā balsoja 61 deputāts, kas pārstāv gan koalīcijas politiskos spēkus, gan opozīcijā esošo Zaļo un zemnieku savienību. Savukārt pret Melbārdes apstiprināšanu amatā bija 29 politiskās apvienības “Saskaņas centrs” deputāti.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), uzrunājot Saeimu pirms balsojuma, pauda, ka Melbārde ir nozares profesionāle ar lielu pieredzi Latvijā, kā arī ir guvusi starptautisko atzinību. Valdības vadītājs uzskata, ka Melbārde sekmīgi tiks galā ar kultūras ministres pienākumiem, un darāmā nozarē esot daudz.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars norāda, ka, lemjot par Melbārdes virzīšanu šim amatam, būtisks apstāklis bija Kultūras alianses atbalsts šai kandidatūrai, kā arī Melbārdes līdzšinējā pieredze kultūras jomā. Tāpat Melbārdei un Nacionālajai apvienībai ir līdzīga vērtību sistēma, kas ir būtiski, strādājot komandā. Viņa apliecinājusi, ka kļūs par Nacionālās apvienības biedri un startēs tās sarakstā 12. Saeimas vēlēšanās.

Kultūras aliansi pārstāvošā Latvijas Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja Dace Bluķe pēc tikšanās ar Daci Melbārdi sacīja, ka saruna bijusi ļoti laba un ka tajā tika saņemta laba vīzija par veicamajiem darbiem. Bluķe no kultūras cilvēkiem nav saņēmusi nevienu kritisku piezīmi par Melbārdes kandidatūru, un visi komentāri ir bijuši tikai pozitīvi.

Dace Melbārde ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, kā arī mākslas maģistra grādu Kultūras akadēmijā kultūras teorijas, administrācijas un vēstures specialitātē.

Melbārde līdz 2009.gadam strādāja Kultūras ministrijā par valsts sekretāra vietnieci kultūrpolitikas jautājumos. Par veiksmīgu darbu pie valsts kultūrpolitikas vadlīniju izstrādes Melbārde 2005.gadā saņēma Spīdolas balvu.

Vēlāk Melbārde kļuva par Britu padomes pārstāvniecības Latvijā vadītāju, bet 2011.gada pavasarī Kultūras ministrija viņu apstiprināja par Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktori.

Melbārde ir bijusi arī Dziesmu un deju svētku un Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku māksliniecisko padomju locekle un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre. Melbārdes vadībā trīs Baltijas valstis izstrādāja Dziesmu un deju svētku tradīcijas pieteikumu UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā mantojuma meistardarba statusa iegūšanai.

Video: Multinews.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Alvars Atvase

    02.11.2013 10:01

    Sveiks,Ivo!Pilnīgi un pa 100% Tev piekrītu.Ja strādās - tad būs, gan kultūra, gan finansējums. Lai jaunajai ministrei izdodas un Dieva svētību!

  • Ivo Ozols

    31.10.2013 21:44

    Lai veicas darbos! Tiesa, mans viedoklis ir tāds, ka arī kultūras nozarē ir jāpamanās samazināt izdevumus un mazefektīvos kadrus, nevis tikai tiekties pēc lielākiem finansējumiem.

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.