logo

Saeima otrajā lasījumā atbalsta Latgales speciālās ekonomiskās zonas izveidošanu

28.04.2016 Oskars Vizbulis Saeimā

Ceturtdien, 2016.gada 28.aprīlī, Saeima otrajā lasījumā atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto likumprojektu „Latgales speciālās ekonomiskās zonas likums”, ar kuru ir paredzēts izveidot Latgales speciālo ekonomisko zonu (SEZ) Latgales reģionā.

Latgales SEZ izveidošanas mērķis ir veicināt Latgales reģiona attīstību, piesaistot ieguldījumus ražošanas un infrastruktūras attīstībai un jaunu darbavietu radīšanai.

„Esmu pārliecināts, ka Latgales SEZ izveidošana ir ļoti būtisks priekšnosacījums tam, lai Latgales reģiona attīstība Latvijā notiktu ne tikai uz papīra, bet arī realitātē – ne rīt, bet jau šodien,” uzstājoties Saeimā un aicinot atbalstīt otrajā lasījumā Latgales Speciālās ekonomiskās zonas likumu, uzsvēra Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.

Uzrunājot deputātus, Eglīts pieminēja, ka jārada konkrēti instrumenti, lai Latgale attīstītos līdzvērtīgi citiem Latvijas reģioniem, jo apzināmies, ka ikviena reģiona attīstība ir cieši saistība ar uzņēmējdarbības vides attīstību Latvijā.

Likumprojekts nosaka, ka SEZ darbība ilgs līdz 2035. gada 31. decembrim un tās teritorija nepārsniegs 5% no Latgales reģiona platības. Tāpat tas nosaka kārtību, kādā tiks izveidota Latgales SEZ pārvalde un Latgales pašvaldību dalību tajā. Apstiprinot šo likumprojektu, uzņēmumiem, kuri veiks ieguldījumus Latgales speciālajā ekonomiskajā zonā, būs iespēja pretendēt uz tiešo nodokļu atvieglojumiem, proti, uzņēmuma ienākuma nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa atlaidēm (līdz 80%).

Lai likumprojekts stātos spēkā, tas vēl ir jāpieņem Saeimai trešajā lasījumā.

VideoVisi video

thumb

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.