logo

Saeimā panākti ierobežojumi “ātro kredītu” darbībai

04.10.2018

Foto: Saeimas Kanceleja

Šā gada 4. oktobrī Saeima pieņēma grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, lai ierobežotu ātros kredītus. Likumprojekta virzību uzņēmās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija un tās vadītājs, Nacionālās apvienības (NA) deputāts Romāns Naudiņš.

R. Naudiņš: “Ierobežojumi “ātro kredītu” darbības jomā ir panākti. Procentu likmes samazinātas vairākas reizes. Šādi tiks ierobežoti “ātro kredītu” nesamērīgie procenti un kredītņēmēji pasargāti no pārmērīgām saistībām.

Saeima nobalsoja par stingrākiem ierobežojumiem. Patērētājam noteiktās kredīta izmaksas, kas pārsniegs 0,07% dienā no kredīta summas, būs uzskatāmas par nesamērīgām un tādēļ nebūs atbilstošas godīgai darījumu praksei. Iepriekš tas bija 0,55% apjomā dienā no kredīta summas no pirmās līdz septītajai kredīta izmantošanas dienai, 0,25% dienā – no astotās līdz 14. kredīta dienai un 0,2% – no 15. kredīta dienas jeb kopumā aptuveni 180% gadā.

Līgumos, kas paredz kredīta atmaksu pēc pieprasījuma vai kredīta izmantošanas termiņu virs 30 dienām, par prasībām neatbilstošām uzskata izmaksas, kas pārsniedz 0,25% dienā no kredīta summas.

Patērētāju kreditēšanas līguma, kas noslēgts uz laiku līdz 30 dienām un paredz kredīta atmaksu vienā maksājumā, summa nevarēs pārsniegt 50% no valstī noteiktās minimālās algas jeb 215 eiro.

Prasību par kreditēšanas līguma procentu maksājuma samazinājumu gadījumā, ja kredīts piešķirts, neizvērtējot patērētāja spēju to apmaksāt, būs iespēja celt tiesā trīs gadu laikā no kreditēšanas līguma noslēgšanas dienas. Iepriekš likums noteica sešu mēnešu periodu.

Papildu informācija:
Dace Kalniņa
Tālr. +371 67087299
E-pasts: Dace.Kalnina@saeima.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.