logo

Saeimai ar visām 200 rokām jāsargā mūsu zeme (1)

25.03.2014 Saeimā

lauksaimniecības zeme Foto: NA

Saeimā likumam “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” pirms 2.lasījuma ir iesniegts 61 priekšlikums un  pusi no tiem ir iesniegusi Nacionālā apvienība.

Nacionālā apvienība (NA) aizstāv nacionālās intereses un uzskata, ka mūsu zemi jākopj Latvijas lauksaimniekiem. Latvijas pamatlikums nosaka, ka īpašumu nedrīkst izmantot pretēji sabiedrības interesēm. Tāpēc NA uzskata, ka Saeimas pienākums ir nodrošināt, lai arī nākotnē Latvijas zeme pieder Latvijas iedzīvotājiem.

Pievienošanās Eiropas Savienībai (ES) līgums paredz no 2014.gada 1.maija Latvijas zemes tirgus liberalizāciju. Tas nozīmē, ka mūsu lauksaimniecības zemes  un mežus varēs nopirkt visi ES dalībvalstu pilsoņi.

“Esam jau iepriekš lūguši valdībai, proti, Zemkopības ministrijai vienoties ar Eiropas Komisiju par pārejas termiņa pagarināšanu vismaz līdz 2020.gada 1.maijam, kad beigsies nākamais ES ilggadīgais budžets. Diemžēl valdība nav panākusi nekādu vienošanos par termiņa pagarināšanu, tāpēc NA deputāti ir sagatavojuši priekšlikumus, kas tirgus liberalizācijas gadījumā ierobežos veiklu pārpircēju un ārvalstnieku iespējas iegādāties Latvijas lauksaimniecības zemes un mežus”, tā priekšlikumu būtību skaidro Jānis Dombrava, NA deputāts.

Latvijas lauksaimniekiem ir ierobežotas iespējas iegādāties lauksaimniecības zemi finansiālu iespēju dēļ. Šobrīd nepastāv vienlīdzīga konkurence starp Latvijas un citu ES valstu zemniekiem. NA nav pieņemama mūsu tēvu izcīnītās un sargātās zemes nonākšana ārvalstnieku rokās!

Plašāku informāciju par likumam “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” iesniegtajiem Nacionālās apvienības priekšlikumiem var uzzināt zvanot vai rakstot Jānim Dombravam, NA Saeimas deputātam. Tālrunis – 29452463, e-pasts: janis.dombrava@saeima.lv

Informāciju sagatavoja:
L.Ozoliņa
Nacionālās apvienības preses sekretāre
e-pasts: ozolina@gmail.com

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Modris Slava

    30.03.2014 01:26

    Nevis Latvijas iedzīvotājiem, bet gan Latvijas pavalstniekiem - ir starpība! Otrkārt, vajadzētu tomēr atjaunot jēdzienu "pavalstnieks" "pilsoņa" vietā. Un vai tiešām es būtu kļūdījies un likums par zemes brīvā tirgus atvēršanu stāsies spēkā 1. maijā, nevis 5. maijā? Vispār, es nesaprotu, kādēļ NA biedri nelasa savas partijas mājas lapu un ir tik neaktīvi savu viedokļu izteikšanā? Vai vajag speciālu uzaicinājumu?

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.