logo

Saredzot riskus piedāvātajā banku uzraudzības kārtībā, NA tiekas ar finanšu tirgus uzraugiem

08.04.2019 Latvijā

Pirmdien, 8. aprīlī Nacionālās apvienības (NA) Valde tikās ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pārstāvjiem un Latvijas Bankas prezidenta vietnieci Zoju Razmusu. Līdz šim plašsaziņas līdzekļos ir paustas bažas gan no abām iestādēm, gan komercbankām, gan starptautiskā finanšu preses izdevuma “Financial Times” par to, ka jaunie likuma grozījumi FKTK likumā, kas tikko iesniegti Saeimā, prasa dziļāku izvērtējumu. NA vēlas, lai jaunā kārtība neradītu šaubas par FKTK neatkarību.

Publiski ir izskanējis, ka jaunie likuma grozījumi varētu pārkāpt Bāzeles uzraudzības komitejas principus un citus neatkarības nosacījumus. NA uzklausīja iesaistītās puses, lai pieņemtu labāko lēmumu attiecībā uz likuma pilnveidošanu. Nākamnedēļ NA sola turpināt šī jautājuma virzības uzraudzīšanu, uzklausot Finanšu ministru.

Iepriekšējā NA darbība pret “netīrās naudas” atmazgāšanu:

  • NA vienmēr cīnījusies pret termiņuzturēšanās atļauju tirdzniecību, kas ļāva iepludināt “netīro naudu” it īpaši nekustamo īpašumu sektorā.
  • NA vairākkārt iestājusies pret Krievijas un citu valstu nelegālo līdzekļu ieplūšanu Latvijas banku sistēmā. NA ir uzsvērusi, ka banku bilancē šīs nerezidentu naudas īpatsvars pieauga ļoti strauji; un darījumi gan ASV dolāros, gan citās valūtās sasniedza milzīgus apjomus. NA vēlas atrast vislabāko risinājumu tam, lai Latvija nebūtu “netīrās naudas” atmazgāšanas risku “pelēkās zonas valstu” vidū saskaņā ar Moneywall ziņojumu.
  • NA vienmēr cīnījusies pret atsevišķu interešu grupu un politisko spēku mērķi Latviju veidot kā ofšoru valsti – finanšu pakalpojumu centru. NA bija redzamākais politiskais spēks, kas šo ieceri apturēja.

 

Informāciju sagatavoja:
Raivis Zeltīts
NA VL-TB/LNNK ģenerālsekretārs
zeltits.raivis@gmail.com

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.