logo

Saskaņā ar VARAM būvatļauju parakstīts līgums par būvdarbu uzsākšanu Okupācijas muzejā

29.05.2018 Latvijā

Saskaņā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) 2017.gada 12.maijā izsniegto būvatļauju, šodien 2018. gada 29. maijā tika parakstīts līgums starp būvnieku un darbu pasūtītāju SIA “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) par Okupācijas muzeja būvniecības darbu sākšanu.

Šodien noslēgtais līgums nozīmē, ka pamatakmens memoriālam tiks ielikts vēl pirms oficiālās simtgades svinībām un pilnībā pabeigts līdz 2020. gada novembrim. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pauž gandarījumu, ka ir izdevies paveikt būtisku darbu, lai mēs šodien runātu par konkrētiem uzdevumiem.

Ministrija pārņemot projekta būvvaldes funkcijas, jau sākotnēji VNĪ uzlika par pienākumu šo kompleksu pabeigt Latvijas simtgades svinību ietvaros. No savas puses ministrija ir izrādījusi iniciatīvu, kā arī nākusi pretim VNĪ, lai nodrošinātu konstruktīvu sadarbību, sekmējot piemiņas memoriāla kompleksa būvniecības projekta virzību un pabeigšanu laikus. Neskatoties uz iekavētajiem termiņiem, Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecība tiks pabeigta simtgades ietvaros, izrādot cieņu Gunāra Birkerta šobrīd diemžēl pēdējam projektam,” pauž K. Gerhards.

Jau ziņots, ka VARAM 2017.  gada 27.  novembrī saņēma valsts akciju sabiedrības VNĪ sagatavoto būvprojektu un būvprojekta ekspertīzi objekta “Okupācijas muzejs, Latviešu strēlnieku laukums 1, Rīga” pārbūvei, tai skaitā jaunas piebūves (Nākotnes nams) būvniecībai, ko paredzēts īstenot Padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāla kompleksa būvniecības projekta I kārtas ietvaros.

VARAM saskaņā ar Latvijas Okupācijas muzeja likumu pilda būvvaldes funkciju.

 

Santa Vaļuma

Ministra padomniece

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Tālr. 20222000

E-pasts: santa.valuma@varam.gov.lv

www.varam.gov.lv

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.