logo

SC būtu jāaicina 9.maijā neizmantot Georga lentītes (2)

08.05.2014 Jānis Dombrava Latvijā

Šogad 9.maiju ar bažām un nepatiku gaida daudzās valstīs tai skaitā Latvijā. Brīdī, kad Krievija īsteno kaimiņvalsts daļēju okupāciju nav pieņemams, ka Latvijā tiek slavēts Krievijas imperiālisms.

Jau šobrīd likums stingri reglamentē totalitāro režīmu simbolikas izmantošanu, tomēr ne mazāk svarīgi būtu novērst agresīvas kaimiņvalsts simbolikas izmantošanu. Simboliku, kuru, īstenojot Kremļa gribu, izmanto prokrieviskie separātisti Krimā un Austrumukrainā.

Lai gan Otrā pasaules kara beigas un kara upurus Latvija piemin 8.maijā, tomēr apzinos, ka PSRS laikos iedibināto, nepieņemamo 9.maija tradīciju neizdosies likvidēt viena gada laikā, bet tās saturs būtu maināms jau šogad.

Ir tikai apsveicami, ka Saskaņas Centrs ir pieņēmis lēmumu nedalīt Georga lentītes 9.maija pasākumos, bet Saskaņas Centram būtu jāaicina 9.maija pasākuma dalībniekus neizmantot nedz agresorvalsts – Krievijas simboliku, nedz Georga lentītes, kuras simbolizē Krievijas imperiālismu. Ja cilvēki ar tām apmeklēs pasākumus, tad pasākuma organizatoriem būtu jāaicina tās noņemt.

Ukraina, Baltkrievija un Kazahstāna ir paudusi apņēmību šī gada 9.maija pasākumos neizmantot Krievijas imperiālisma simboliku, bet aizstāt to ar nacionālo simboliku. Būtu apkaunojoši, ka galvaspilsētas mērs ar savu bezdarbību veicinātu, ka Rīgas ielas būtu piepildītas ar agresorvalsts simboliku.

Jānis Dombrava
Saeimas deputāts

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

  • Kaspars Augulis

    08.05.2014 11:57

    Ja šī svinēšana notiek publiskā pasākumā nevis privāti, tad bez šaubām, pret to ir attiecināmi pavisam citi tiesiskie regulējumi, kas neļauj glorIficēt vēsturiskās darbības , kuru rezultātā notika Latvijas okupācija. Par visas krievu nācijas "norakstīšanu" ir mazliet jāpiebremzē, jo pretējā gadījumā, izteikumus par "brūnkreklu" organizāciju Latvijā - ir jāsāk vērtēt uzmanīgi. Kā gan var aizmirst lielās manifestācijas Maskavā, kad tās iedzīvotāji 80-to beigās pauda atbalstu Latvijas centieniem uz brīvu valsti, riskējot tikt apcietinātiem un bez tiesas sodītiem. Tāpat minamas arī Rietumu valstis, precīzāk to iedzīvotāji - dažādas atbalsta organizētas vienības, kas tika vērstas pret PSRS nepiekāpību 80-to beigās. Ir jādala šie jēdzieni - politika un iedzīvotāji. Bet nedrīkstam aizmirst faktu, ka arī starp šiem iedzīvotājiem, liela daļa vienkārši nevēlas uzklausīt patiesību, bet akli seko augstākās elites meliem kā tas ir Krievijā. Tātad, jautājums šāds, ja "norakstām" kaut 10% objektīvo iedzīvotāju no "Lāča zemes", vai tam būtu nepieciešams oficiāls uzsaukums kas skanētu šādi: "Vienalga, esi pret mums vai nē, mēs Tevi ienīstam!" Pēc izteikumiem, kuri visus vērtē pēc viena mēroga, šādi iznāk.

  • Modris Slava

    08.05.2014 10:36

    Labāk jau būtu ieteikt viņiem vispār nesvinēt 9. maiju, taču - kas gan klausīs šādu ieteikumu. :D Vēl labāk būtu likvidēt šo pieminekli, aizliegt SC un vispār beidzot dekolonizēt Latviju. Taču - laikam jau ir vajadzīga īslaicīga Latvijas okupācija, lai kaut kas tāds notiktu. Pat valdība cenšas iestāstīt, ka krievi nav bīstami, ka krievu tauta neesot nekur vainīga (pat Eiroparlamenta deputāta kandidāts no NA Kols) - nu, kur vēl lielāks naivums par šādiem izteicieniem?

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.