logo

Simtgades Lāpu gājienā piedalās divdesmit pieci tūkstoši dalībnieku

18.11.2018

Foto – Jānis Škapars/TVNET

• Svinot Latvijas simtgadi, lāpu gājienā vienojas divdesmit pieci tūkstoši* dalībnieku.
• Pirms gājiena notikuma dalībnieki, kopā ar Nacionālās apvienības jauniešiem vienojās dziesmās un patriotiskā dzejā.

Lāpu gājiens sākās pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa (Raiņa bulvāra un Kr. Valdemāra ielas stūrī), izvijoties caur Rīgas bulvāriem, tālāk nogriežoties pa Kaļķu ielu uz 11. novembra krastmalu un noslēdzoties pie Latvijas valsts dibināšanas vietas – Latvijas Nacionālā teātra. Pasākumā valdīja pacilāta un draudzīga atmosfēra. Pēc organizatoru aplēsēm lāpu gājiens šogad pulcējis apmēram 25 000 dalībnieku.

Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars:
“Atļaušos nešaubīgi teikt: ja Latvijas valsts dibinātāji būtu redzējuši, kā godinām 18. Novembri pēc simts gadiem, viņi būtu lepni. Tas bija iespējams tikai pateicoties Jums visiem. Lāpu gājiens bija vienreizējs. Drosi var teikt, ka par godu Latvijas dzimšanas dienai kopā sarīkojām lielāko lāpu gājienu Eiropā. Paldies ikvienam dalībniekam, paldies ikvienam, kurš juta līdzi neklātienē un paldies visiem, kuri Latvijai vēl saules mūžu! Priecīgus svētkus!”

Lāpu gājiena tradīcija aizsākās 2003. gada 18. novembrī kā jauniešu apvienības „Visu Latvijai!” veltījums Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā. Katru gadu gājiens pulcē aizvien vairāk dalībnieku, iesniedzoties vairākos tūkstošos un pamazām kļūstot par emocionāli saviļņojošāko un vērienīgāko 18. novembra svētku tradīciju.

Lāpu gājienu organizē Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un biedrība “Sargi valodu un Latviju”.

*precizēts dalībnieku skaits pēc avotu informācijas

Sīkāka informācija:
Raivis Zeltīts
Nacionālās apvienības ģenerālsekretārs
Tālr: 26033897

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.