logo

18. novembra Lāpu gājienā piedalās 17 tūkstoši dalībnieku

18.11.2016 Latvijā

lāpu gājiens 2016

Paldies visiem, kas šobrīd piedalās grandiozākajā lāpu gājienā, kāds Latvijā ir pieredzēts! Pateicoties salīdzinoši labajiem laikapstākļiem, gājiens pulcējis rekordlielu dalībnieku skaitu! Pēc organizatoru aplēsēm tie varētu būt apmēram 17 tūkstoši dalībnieku.

Uzrunājot klātesošos, Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars teica: „Vēlos organizatoru vārdā sveikt jūs visus Latvijas dzimšanas dienā! Milzīgs paldies par to, ka esat te kā vienmēr tik kuplā skaitā, jo man šķiet, ka labākā dāvana Latvijai dzimšanas dienā ir tas, ka mēs esam šeit, tas, ka mēs runājam un dziedam savā dzimtajā valodā!”

Saeimas deputāts Rihards Kols minēja: „Jau 14. gadu pēc kārtas tiekamies nemainīgā datumā un nemainīgā vietā, kur ik gadu ar uguni – mūsu mūžības simbolu – mēs svinam mūsu valsts proklamēšanu un tās mūžīgu neatkarību nākotnē.”

Lāpu gājiena tradīcija aizsākās 2003. gada 18. novembrī kā jauniešu apvienības „Visu Latvijai!” veltījums Latvijas valstij tās dibināšanas gadadienā. Katru gadu gājiens pulcē aizvien vairāk dalībnieku, iesniedzoties vairākos tūkstošos un pamazām kļūstot par emocionāli saviļņojošāko un vērienīgāko 18. novembra svētku tradīciju.

Lāpu gājienu organizē Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un biedrība “Sargi valodu un Latviju”.

Videoklipi:

Foto:

Foto: Līvija Rozenberga

Foto: Līvija Rozenberga

Foto: Dmitrijs Mironovs

Foto: Dmitrijs Mironovs

Foto: Jolanta Tomsone

Foto: Jolanta Tomsone

Foto: Iveta Priede

Foto: Iveta Priede

Foto: Jolanta Tomsone

Foto: Jolanta Tomsone

Foto Visi foto

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.