logo

Svinīgā sanāksme par godu Pilsoņu Kongresa 25. gadadienai (2)

27.04.2015 Latvijā

K. Bergmaņa foto

1. maijā, plkst. 11.00, Lielajā Ģildē, Rīgā, Amatu ielā 6 notiks Latvijas Republikas Pilsoņu Kongresa 25. gadadienai veltīta svinīgā sanāksme. Svinīgās sanāksmes mērķis ir atsaukt atmiņā Pilsoņu Kongresa sākotnējos pamatprincipus un vērtēt to īstenojumu Latvijas un pasaules notikumu kontekstā.

1990. gada 30. aprīlī un 1. maijā uz 1.sesiju pulcējās jaunievēlētie Latvijas Republikas Pilsoņu Kongresa delegāti. Pilsoņu kustība, kas aptvēra visus Latvijas sabiedrības slāņus, bija Trešās atmodas vainagojums. To aizsāka sabiedriskās organizācijas LNNK, Helsinki-86, Vides aizsardzības klubs, autonomā Helsinki-86 Rīgas nodaļa, LTF Radikālā apvienība un atbalstīja arī  LTF nodaļas. Aktīvu atbalstu sniedza Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Tika reģistrēti vairāk kā 800 tūkstoši Latvijas Republikas pilsoņu un sarīkotas Pilsoņu Kongresa vēlēšanas, kurās piedalījās 679 tūkstoši Latvijas  pilsoņu. Lai gan daudzi no Pilsoņu Kongresa paustajiem nosacījumiem  ietverti mūsdienu Latvijas valsts pamatos, tas līdz šim bijis gandrīz pilnīgi aizmirsts.

Piedaloties sanāksmē, apliecināsim, ka deviņdesmito gadu sākumā, PSRS okupācijas apstākļos ievēlētās Latvijas valsts tiesiskās pārstāvības – Pilsoņu Kongresa –  pamatnostādnes mūsu sirdīs un domās  joprojām ir dzīvas.

PK_sanaksmes_darba_kartiba

Pilsoņu kongress

 

 

 

 

 

Foto: K. Bergmanis

KomentāriKārtot pēc DatumaVērtējuma

 • trafix 1

  29.04.2015 18:31

  Vai runās arī par to,ko darīt.lai būtu labāk??? Vai tikai sēdēs uz sažuvušiem lauriem un slavinās sevi??? Varbūs kādam sāp Latvijas cilvēki,no kuriem 80% joprojām saņem minimālo algu? Varbūt kādam ir radusies interese par neapliekamās stundas likmes ieviešanu Latvijas teritorijā? Pat ja tā būs tikai 3 eiro, 70% no iedzīvotājiem kļūs divreiz bagātāki. Es arī saņēmu uzaicinājumu...........

  • Viktors Buls

   30.04.2015 19:27

   kuram tad te tie sažuvušie lauri un izkaltušās smadzenes? pats skraidīji uz visām vēlēšanām un balsoji par saviem mīļotajiem tautfrontiešiem... kāpēc tad tagad neprasi atbildi no viņiem?

Lai komentētu, ir jābūt autorizētam lietotājam.